Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chery presenteert de Q voor de Europese markt
  • Newsflash: Alpine vindt de A310 opnieuw uit
  • Citroën 2CV maakt elektrische comeback voor 15.000 euro
  • Ode aan het Groep B-tijdperk: 816 pk sterke Peugeot E-T16
  • Volkswagen topman wijst in oproep op gedeelde verantwoordelijkheid
  • Fiat Multiplay is net zo eigenwijs als de Fiat Multipla
  • Newsflash: spannend salon nieuws
  • Overstap naar elektrisch is een fiasco voor Abarth. Kan het merk zich herstellen?
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chery presenteert de Q voor de Europese markt

    9 oktober 2026

    Newsflash: Alpine vindt de A310 opnieuw uit

    9 oktober 2026

    Citroën 2CV maakt elektrische comeback voor 15.000 euro

    9 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Chery presenteert de Q voor de Europese markt
Introductienieuws

Chery presenteert de Q voor de Europese markt

9 oktober 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Chery presenteert op de autosalon van Parijs de Q voor de Europese markt. Dit volledig elektrische model wordt in het tweede kwartaal van 2027 in de Nederlandse showrooms verwacht.

De Q is een compacte hatchback met een lengte van 4.195 mm. Aan de voorzijde springen de Q-vormige led koplampen direct in het oog. Vandaar de naam.

De 2-kleurige buitenspiegelkappen en visueel zwevende C-stijlen zijn kenmerken van het zijaanzicht.

De duurste uitvoering van de Q is uitgerust met 17 inch velgen met een opvallend ontwerp.

Met een lengte van 4.195 mm, een breedte van 1.811 mm en een hoogte van 1.568 mm positioneert Chery de Q in het B-segment. Daarbij is de wielbasis van 2.700 mm opvallend groot voor een auto in deze klasse, wat een veelbelovende indicator is voor de ruimte in het interieur. De plaatsing van de wielen op de uiterste hoeken van de carrosserie draagt bovendien bij aan de wendbaarheid van de Q. Zo bedraagt de draaicirkel van de Chery slechts 10,4 meter.

De Q is gebaseerd op de zogeheten T1X 3.0-architectuur die een volledig vlakke vloer mogelijk maakt en extra ruimte voor passagiers creëert.

Het model maakt ook indruk met zijn praktische opbergmogelijkheden. Het interieur telt 38 opbergplekken, waaronder een 35 liter grote uitschuifbare opberglade onder de achterbank.

De kofferbak biedt een inhoud van 375 liter en is uit te breiden tot 1.450 liter met de achterbank neergeklapt. Onder de voorklep bevindt zich bovendien een frunk van 70 liter, ideaal om de laadkabel of andere spullen gescheiden van de overige bagage mee te nemen.

De Chery Q heeft een achterin geplaatste elektromotor van 122 pk die de achterwielen aandrijft. De energie wordt geleverd door een LFP-accu met een capaciteit van 42,7 kWh, goed voor een WLTP-actieradius tot 310 kilometer. Dankzij de Vehicle-2-Load-functie is het tevens mogelijk om externe elektrische apparaten van stroom te voorzien via de laadpoort van de auto.

Het interieur van de Q kenmerkt zich door een 2-kleurige dashboard, contrasterende ventilatieroosters, een aan de onderzijde afgeplat stuurwiel en een transmissiehendel aan de stuurkolom. Verder zijn er 2 inductie laders voor smartphones, bekerhouders en additionele opbergruimte. Het centrale 15,6 inch touchscreen neemt een prominente positie in binnen het interieur van de Q en wordt gecombineerd met het 8,8 inch display dat dienst doet als digitaal instrumentarium. Het infotainmentsysteem maakt gebruik van een Qualcomm Snapdragon 8155-chip. Volgens Chery is daarmee een snelle bediening en verwerking van informatie gegarandeerd. Draadloos Apple CarPlay en Android Auto zijn standaard, evenals een lichtsensor die de helderheid van het beeldscherm automatisch aanpast op basis van de buitenomstandigheden. Gebruikers kunnen de indeling van het startscherm aanpassen aan hun persoonlijke voorkeuren en veelgebruikte functies snel toegankelijk maken. Een 540-graden HD-camera helpt de bestuurder onder meer tijdens parkeren en manoeuvreren in krappe ruimtes.

De Nederlandse marktintroductie van de Q staat zoals gezegd gepland voor het tweede kwartaal van 2027. De definitieve specificaties, uitrustingsniveaus en prijzen volgen later.

Chery Q

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.