Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Nieuwe Leapmotor B03X te bestellen vanaf 23.995 euro
  • Chinese auto’s laden het snelst op
  • Porsche: De bezem raakt vooral vrouwen
  • Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s
  • Autoverkopen juni: Toyota is top
  • Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed
  • In detail: Lamborghini Urus SE Performante
  • Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Nieuwe Leapmotor B03X te bestellen vanaf 23.995 euro

    1 juli 2026

    Porsche: De bezem raakt vooral vrouwen

    1 juli 2026

    Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Volkswagen importeur kocht ambtenaren om
Opinie

Volkswagen importeur kocht ambtenaren om

8 juni 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Volkswagen Atlas

“Kill the competition”. Dat was de instructie van de Raad van Bestuur van Pon, naast importeur van alle merken van de Volkswagen Groep ook de grootste autodealer van Nederland. En daarbij mocht gerust vuil spel worden gespeeld.

De Raad van Bestuur van Pon gaf haar personeel de instructie om de concurrentie af te slachten. Dergelijke agressieve taal deed veel stof opwaaien, maar uiteindelijk gaf het personeel toe aan de enorme druk en begonnen zij ambtenaren te fêteren in ruil voor vertrouwelijke inkooporganisatie.

Doel was ambtenaren met alle egards te behandelen met snoepreisjes en hen zeer gunstige leasevoorwaarden aan te bieden; voor zichzelf en voor hun gezinsleden. Dat kostte natuurlijk een paar centen (de giften aan ambtenaren overschreden de 100.000 euro), maar onderaan de streep was Pon spekkoper: doordat de importeur op deze manier de beschikking kreeg over concurrentiegevoelige informatie, hoefde zij veel minder korting te verlenen om een aanbestedingorder binnen te halen. Pon gaf maximaal 8 procent korting; de helft van de concurrentie. En toch steeg het marktaandeel. Rara, hoe kan dat?

Nou door ambtenaren met een inkoopfunctie op het gebied van auto’s te masseren met een ‘wisseltruc’: wij inkoopinformatie, en jij lekker met jouw vrouw op vakantie. Dat ging goed tot eind 2011, toen er een anonieme brief werd bezorgd bij de ministers Hans Hillen (Defensie) en Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie). Daarin werd de handelswijze van Pon en de douceurtjes voor de ambtenaren gedetailleerd beschreven.

De brief was de opmaat voor een onderzoek van het Openbaar Ministerie en bracht Pon in grote problemen. Er werd een blik advocaten open getrokken met als doel te voorkomen dat de importeur voor de rechter zou komen te staan. Er werd aangestuurd op een schikking, met als argument dat de Raad van Bestuur “geen betrokkenheid heeft gehad bij de feiten”.

Maar dat is in tegenspraak met de in de inleiding beschreven uitspraak van een lid van de Raad van Bestuur dat de concurrentie afgeslacht zou moeten worden. Die probeerde zijn handen in onschuld te wassen, onder andere door er op te wijzen dat zij de voormalig financieel directeur hadden ontslagen. Daarmee zou de zaak afgehandeld zijn. Maar een half jaar later kon die directeur aan de slag bij Wijnand Pon. Om voor hem zijn investeringsfonds te gaan beheren.

De conclusie is duidelijk: voor de buitenwereld (lees: Justitie) moest er een kop rollen. De financieel directeur werd symbolisch geslachtofferd, waarschijnlijk met de instructie om hem een half jaar van de radar te laten verdwijnen en om hem daarna weer een leuke baan aan te bieden. Het enige wat de directeur moest doen was tegen Justitie zeggen dat “hij van niks wist” en beamen dat waarschijnlijk te goed van vertrouwen was geweest.

Justitie trapte in het door Pon gecreëerde rookgordijn. Die kreeg medelijden met de ontslagen financieel directeur omdat hij zijn baan verloren had door de fraudezaak en besloot om de zaak te seponeren. Het eind van het liedje is dat die man na een half jaar weer een baan had en dat Wijnand Pon plus de leden van de Raad van Bestuur buiten schot bleven. Na jarenlang de Nederlandse samenleving een poot te hebben uitgedraaid met kortingspercentages die niet marktconform zijn. Wie loopt er na deze wetenschap niet met een grote boog om de modellen van de Volkswagen Groep heen?

Volkswagen

Related Posts

Staking bij Mercedes is begin van hete zomer in Duitse auto-industrie

1 juli 2026

Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

24 juni 2026

Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht

19 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.