Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volvo krijgt Skoda-baas als nieuwe topman
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volvo XC60
  • Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant
  • Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across
  • Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer
  • BYD roept 183.000 auto’s terug
  • Drive pleit voor ander laadpalenbeleid
  • Volkswagen geeft stevige winstwaarschuwing
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Volvo krijgt Skoda-baas als nieuwe topman

    17 september 2026

    Prijs vergelijking vernieuwde Volvo XC60

    17 september 2026

    Newsflash: Volvo gaat weer luisteren naar de klant

    17 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    7.0

    Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

    16 september 2026

    Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer

    16 september 2026

    BYD roept 183.000 auto’s terug

    16 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Prijsindicatie Aston Martin Vantage
Introductienieuws

Prijsindicatie Aston Martin Vantage

14 november 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Na 12 jaar heeft Aston Martin de nieuwe Vantage klaar. Onder de kap zit een V8 motor van Mercedes-AMG. De nieuwe Vantage is het hardcore, alternatief voor de meer relaxte, stijlvolle DB11. Een volbloed sportauto met een haast minimalistisch karakter, zodat alle aandacht uit kan gaan naar een maximaal prestatieniveau.

De aluminiumstructuur van de Vantage is identiek aan die van de DB11. Ook het gedeelte vanaf de A stijl tot de neus is, om kosten te besparen, hetzelfde. Maar 70 procent van de onderdelen is volgens Aston Martin helemaal nieuw. De Vantage is 28 cm korter dan de DB11 omdat het een pure 2-zitter is. Anders dan zijn grote broer heeft hij dus geen extra meubilair achterin.

De 28 cm kortere maatvoering vertaalt zich in 170 kilo lager gewicht. Schoon aan de haak weegt de nieuwe 4,47 meter lange Vantage 1.530 kilo. Voor sportwagenbegrippen is de Aston Martin daarmee evenwel nog geen vedergewicht. Aston Martin belooft overigens een ideale gewichtsverhouding van 50:50.

Het design van de nieuwe Vantage kenmerkt zich door om te beginnen door kleine en agressief ogende koplampen. Daaronder bevindt zich een front splitter die lucht onder de auto doorleidt. De voorspatborden hebben geperforeerde koelopeningen. De achterwielen zijn uitzonderlijk ver naar achteren geplaatst, waardoor de carrosseriehuid als het ware strak om het onderstel gespannen is. Het meest opvallende kenmerk van de nieuwe Vantage is de lichtstrip over de gehele achterbreedte, met daaronder uitlaatpijpen die open en bloot als afgezaagde geweerlopen uitsteken en een diffusor die precies doet wat hij moet doen. Hier geen actieve speeltjes in de vorm van kleppen of luchtsleuven, maar alleen een vlakke onderkant en een spoiler.

De nieuwe Vantage wordt aangedreven door de uit Affalterbach afkomstige, dubbel geblazen 4,0 liter V8 van Mercedes-AMG. Aston Martin noemt als specificaties 509 pk en 685 Nm. Daarmee kan de Vantage in 3,6 seconden naar 100 km/u sprinten. De topsnelheid bedraagt 314 km/u. Daarmee valt de Vantage in de supersportwagen categorie. De V8 motor is gekoppeld aan een 8-traps automaat van ZF.

In een later stadium volgt een hardcore AMR uitvoering met een handbak. Technisch is ook een V12 versie mogelijk; het motorcompartiment is immers dezelfde als die van de DB11. Het zou een mooie combinatie van het compacte koetswerk van de Vantage opleveren met meer dan 600 pk afkomstig van de dubbel geblazen 5,2 liter motor.

De nieuwe Vantage is de eerste Aston Martin met een elektronisch aangestuurd sperdifferentieel. Dat heeft in vergelijking met een mechanisch limited-slip exemplaar als voordeel dat er binnen een paar milliseconden van ‘helemaal open’ naar ‘volledig geblokkeerd’ overgeschakeld kan worden. De nieuwe Vantage is daarnaast voorzien van speciaal ontwikkelde Pirelli P Zero banden. De bestuurder kan kiezen uit 3 rij instellingen: Sport, Sport Plus en Track. Daarmee krijgen de schokdemping, de gaspedaalrespons, het e-differentieel, de koppel vectoring, de stuurstugheid (electro-mechanisch met 2,4 slagen van de ene uiterste stand tot de andere), het stabiliteitprogramma en het geluid van de uitlaatpijpen een eigen setting.

De productie van de nieuwe Vantage begint volgend jaar. De Nederlandse prijs is nog niet bekend, maar reken op 198.000 euro. Daarmee wordt de nieuwe editie fors goedkoper dan zijn voorganger. Althans in Nederland omdat door de aanzienlijk lagere CO2-uitstoot van de Mercedes-AMG unit (in vergelijking met het oude V8 blok van eigen makelij) er minder BPM afgedragen hoeft te worden. De levering start in het tweede kwartaal van volgend jaar.

Aston Martin Aston Martin Vantage

Related Posts

Aston Martin heeft in 8 jaar tijd meer dan 99% van zijn waarde verloren

4 september 2026

Woedende obligatiehouders Aston Martin stappen naar de rechter

1 september 2026

De nieuwe Aston Martin Valen oogt sinister en dat is waarschijnlijk ook de bedoeling

15 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.