Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Audi presenteert e-Tron op 18 september
Toekomstplannen

Audi presenteert e-Tron op 18 september

22 juli 20183 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Audi heeft bekendgemaakt dat zij op 18 september in de Verenigde Staten het doek van de e-Tron haalt. Daarmee debuteert de elektrische cross-over een kleine 3 weken later dan eerder was aangekondigd. Ook de locatie van de onthulling is gewijzigd.

Audi is al maanden druk bezig met het opvoeren van de spanning rondom de e-Tron, de eerste volledig elektrische cross-over van het merk. Aanvankelijk zou het model tijdens de Audi Summit in Brussel op 30 augustus zijn werelddebuut beleven, maar dat evenement is afgelast. Nu is bekend geworden dat de e-Tron een kleine 3 week later zal worden onthuld.

Audi zal haar tegenhanger voor de Jaguar I-Pace nu op 18 september presenteren. De onthulling vindt plaats in de Verenigde Staten (San Francisco), waar het door het tijdsverschil dan nog een dag eerder is. De gewijzigde locatie is enerzijds onlogisch omdat de e-Tron in de Brusselse randgemeente Vorst gebouwd gaat worden, maar anderzijds vindt de presentatie nu in de achtertuin van Tesla plaats. Daar gaat een intimiderende werking van uit.

De e-Tron zal, gemeten volgens de WLTP cyclus, op een volle acculading 500 kilometer ver kunnen komen. Audi heeft voor Nederlandse autoconsumenten de orderboeken reeds geopend en nu kunnen ook Amerikaanse klanten intekenen op een exemplaar. Bij ons gaat de instapprijs circa 82.500 euro bedragen. Eind dit jaar arriveert de e-Tron bij de Nederlandse dealers in de showroom. De levering komt in de eerste helft van 2019 op gang. Er kan dus niet meer (volop) geprofiteerd worden van een tot 4 procent verlaagde bijtelling.

De elektromotoren voor de e-Tron zijn inmiddels in productie. Dat gebeurt in de Audi fabriek in Győr, gelegen in Hongarije. Elke dag lopen daar 400 exemplaren van de band. Audi kan de productie in de toekomst verder opschroeven. In Győr wordt gebruik gemaakt van autonome robots die de elektromotoren vervoeren. Tot op heden zijn er 100 mensen bij het productieproces betrokken. Eind 2018 moeten dat er meer dan 130 zijn. De e-Tron zelf zal in België gebouwd gaan worden.

De e-Tron wordt optioneel leverbaar met zijcamera’s in plaats van traditionele buitenspiegels. Daarmee kan de luchtweerstand worden verlaagd, en dus de actieradius worden gemaximaliseerd. Verder stopt Audi de e-Tron vol met de nieuwste technologie op het gebied van autonoom rijden en infomedia. Hij kan bovendien via een snellader worden opgeladen.

Met een nieuwe app van Audi kan een bestuurder evalueren of het interessant is om voor een elektrische auto te kiezen, bijvoorbeeld de e-Tron. Het Duitse premiummerk wil hiermee het publiek vertrouwd maken met de voordelen van een auto met een batterijenpakket in plaats van een verbrandingsmotor. De Audi app e-xperience maakt inzichtelijk welke impact elektrisch rijden kan hebben op de mobiliteit van de gebruiker én natuurlijk hoeveel CO2 je niet meer in onze atmosfeer katapulteert.

Op basis van effectief afgelegde trajecten met hun huidige auto die op fossiele brandstof rijdt, registreert de app e-xperience allerlei gegevens (zoals snelheid, acceleratie en afstand) en vergelijkt die met de specificaties van de e-Tron. Er wordt dan gemeld hoeveel batterijcapaciteit er over is na de gebruikelijke ritten. De autoconsument kan zo een concrete evaluatie maken van de vraag of de keuze voor een elektrische auto interessant is op basis van zijn of haar specifieke rij gewoontes.

De app toont ook de eventuele kostenbesparing bij een eventuele overstap naar een elektrische auto. De e-xperience is gratis en werkt zowel met Android als iOS (zie Google Play of de App Store).

Audi Audi e-Tron Elektrisch

Related Posts

Suzuki e-Vitara getest als vakantie-auto

11 juni 2026

Duitsland verliest China als afzetmarkt

11 juni 2026

Newsflash: nieuwe Toyota MR2 komt in 2028

5 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.