Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
  • Geely zet in op laden in 4 minuten
  • Nieuwe Hyundai Bayon betrapt
  • In detail: de nieuwe elektrische Nissan Pixo
  • Prijs vergelijking Mercedes-Benz E 300e
  • Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs
  • Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots
  • Eerder plomp dan gracieus: de nieuwe Bentley Torcal
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa

    21 september 2026

    Geely zet in op laden in 4 minuten

    21 september 2026

    Nieuwe Hyundai Bayon betrapt

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Slachtoffer tellerfraude bij Volkswagen door rechter in gelijk gesteld
Tevredenheidresultaten

Slachtoffer tellerfraude bij Volkswagen door rechter in gelijk gesteld

9 april 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
HUIZEN - De stand van een kilometerteller van een moderne auto wordt tegenwoordig met een computer (voorgrond) veranderd. Soms moet een kilometerteller worden uitgebouwd; in andere gevallen kan de computer rechtstreeks op de auto worden aangesloten. Het verstellen van de kilometerstand van een auto kan nodig zijn wanneer een nieuwe snelheidsmeter/kilometerteller in een gebruikte auto wordt gebouwd. De stand op de nieuwe klok wordt dan gelijkgezet met het werkelijk gereden aantal kilometers. Het legale verstellen van een kilometerteller gebeurt door gespecialiseerde bedrijven.

In april 2018 koopt de heer K. van een particulier een tweedehands Volkswagen Polo met ongeveer 83.000 kilometer op de teller. Na aankoop blijkt de kilometerteller te zijn teruggedraaid. De Rechtbank van Amsterdam heeft op 1 maart 2019 uitspraak gedaan over deze zaak en de verkoper dient de koopsom aan de koper terug te betalen.

Bij aankoop van de auto, in april 2018, heeft deze een kilometertellerstand van 83.000 kilometer. Na thuiskomst komt de heer K. erachter dat het onderhoudsboekje zich niet in de auto bevindt, terwijl hij deze wel gezien heeft bij de koop. Hij gaat op onderzoek uit en komt erachter dat de kilometerstand in februari 2017 al 142.500 kilometer bedroeg. Aangenomen mag worden dat deze bij de verkoop nog hoger lag. Het betreft een door de verkopende partij uit Duitsland geïmporteerde auto.

Ook uit deze zaak blijkt maar weer dat het loont om aangifte te doen als een auto is gekocht waarbij de tellerstand niet blijkt te kloppen. “Klopt van een tweedehands auto de tellerstand niet? Neem altijd eerst contact op met de verkopende partij om er onderling uit te komen. Lukt dat niet? Onderneem dan vervolgstappen om de koop te laten vernietigen of om de aankoopprijs te verlagen”, luidt het advies van de VAT (Vereniging Aanpak Tellerfraude) aan Automobiel Management.

De VAT en de RDW adviseren kopers van voertuigen goed te controleren of de tellerstand klopt. Dat kan door een tellerrapport te vragen aan de eigenaar en door de tellerstanden in het onderhoudsboekje of op keuringsrapporten goed te bekijken. Is de reeks standen onregelmatig of is er geen boekje aanwezig? Dan is dat een indicatie dat er met de tellerstanden geknoeid is. Lijkt een aanbod te goed om waar te zijn, wees dan extra op je hoede.

Komt de auto uit het buitenland, dan is nóg meer waakzaamheid wenselijk. Van 4 op de 5 auto’s is de tellerstand niet gemanipuleerd, dus met de meeste occasions is niets aan de hand. Maar van 1 op de 5 exemplaren was de teller (zeer waarschijnlijk) gemanipuleerd. Daarom is het verstandig de tellerstanden op zoveel mogelijk documenten met elkaar te vergelijken.

Tellerfraude is een groot probleem: de geschatte fraude bedraagt in Nederland 150 miljoen euro per jaar. Duizenden mensen worden de dupe van fraude met de kilometerteller. Een auto met een teruggedraaide teller is minder waard en heeft hogere kosten in de werkplaats. Vooral in het internationale verkeer van import en export is er vaak sprake van tellerfraude. Ook bij de Europese Commissie staat tellerfraude inmiddels prominent op de agenda.

Tellerfraude

Related Posts

RDW neemt Duitse tellerstanden over

21 januari 2026

ADAC waarschuwt voor teller fraude bij Duitse occasions

18 augustus 2021

Kilometerstanden voortaan altijd geregistreerd

21 mei 2021

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.