Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
  • Newsflash: Smart #2 in volle glorie
  • Prijs vergelijking Dacia Sandero Stepway Hybrid 155
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026

    Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Lexus denkt verkopen met de UX te kunnen verdubbelen
Verkoopcijfers

Lexus denkt verkopen met de UX te kunnen verdubbelen

8 mei 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De nieuwe UC moet de verkopen van Lexus in Nederland een flinke boost geven. De importeur verwacht dit jaar haar afzetaantallen en marktaandeel te kunnen verdubbelen. Heeft de UX daarvoor voldoende kwaliteiten in huis?

Opvallen doet de UX zeker. Maar niet alleen in positieve zin. Het radicale en controversiële design zal niet ieders smaak zijn. Dat kan een grote populariteit in de weg staan. Maar de wenkbrauw fronsende vormgeving hoeft niet slecht uit te pakken voor de restwaarde van de UX. Als de nieuw verkopen bescheiden zijn, dan houdt dat deze compacte Lexus exclusief. En dat heeft een gunstig effect op de inruilprijs.

De UX wordt in Nederland alleen aangeboden in hybride uitvoering. Verstandig, want met dergelijke techniek is de CO2 uitstoot relatief laag, hetgeen een positieve uitwerking heeft op de af te dragen BPM en de consumentenprijs. Met de UX kan voor 44.495 euro worden weggereden en dat is een schappelijk bedrag als je dit instaptarief vergelijkt met dat van de Audi Q3 (44.220 euro), BMW X2 (45.710 euro), Jaguar E-Pace (53.790 euro), Mercedes-Benz GLA (42.992 euro) en Volvo XC40 (40.975 euro).

Maar de concurrentie zit niet stil. Volvo heeft inmiddels de orderboeken geopend voor de stekkerhybride versie van de XC40. Die stoot factor 2,5 minder CO2 uit dan de Lexus UX 250h. Land Rover levert de nieuwe Range Rover Evoque op de basisdiesel uitvoering na standaard met milde hybride techniek. Een stekkerversie komt volgend jaar. En als het wel Japans moet zijn, maar niet persé premium, dan zou je ook de Honda CR-V als concurrent kunnen bestempelen.

Toch lijkt de grootste bedreiging in het zakelijke segment van volledig elektrische SUV modellen te komen. Leaserijders betalen daar een onweerstaanbaar lage bijtelling voor. Het aanbod is nu nog schaars, maar dat groeit bij wijze van spreken met de dag. Zo start volgend jaar de verkoop van een volledig elektrische uitvoering van de Volvo XC40. En misschien is de meest luxe versie van de Volkswagen ID.3 ook wel een concurrent voor de Lexus UX 250h, waarop geen enkel bijtellingvoordeel zit.

In isolatie is de Lexus UX 250h, die sinds vorige maand in de showrooms staat, geen verkeerde auto: zuinig, geen milieuvervuiler (94 gram CO2/km), schappelijk geprijsd, handzaam van formaat, dankzij 184 pk best pittig, standaard voorzien van een automaat, bewezen betrouwbaar, foutloze dealerservice en uitstekend afgewerkt. De kleine bagageruimte kan evenwel een ‘deal breaker’ zijn, net zoals het vermaledijde touch pad op de middenconsole voor het multimediasysteem.

Pas saldo kan de Lexus UX 250h voor mensen die een hekel hebben aan stekkeren daarom een prima alternatief zijn, met name particulieren voor wie het bijtellingaspect niet speelt. Of voor werknemers die van hun baas nog niet elektrisch hoeven te gaan rijden, maar die wel een CO2-limiet voor hun wagenpark hebben ingesteld. Een minpunt zijn de relatief korte onderhoudsintervallen. Dat kan de Lexus UX 250h toch duur maken in het gebruik, ondanks de betrouwbare en beproefde hybride techniek.

Lexus Lexus UX

Related Posts

Toyota legt productie in 3 fabrieken stil na aardbeving

22 juli 2026

Lexus UX stopt er mee

6 juli 2026

Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

20 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.