Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Prijs vergelijking Mini Clubman en Countryman John Cooper Works
Introductienieuws

Prijs vergelijking Mini Clubman en Countryman John Cooper Works

16 mei 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Mini stelt nieuwe John Cooper Works uitvoeringen van de Clubman en Countryman voor. Zij hebben onder de kap een “volledig herziene” 2,0 liter 4 cilinder turbomotor die goed is voor 306 pk en 450 Nm. Dat is een imposante 75 pk en 100 Nm meer dan voorheen.

Het resultaat is niet geheel verrassend een flinke verbetering van de acceleratietijden. De Clubman sprint nu naar 100 km/u in 4,9 seconden. Dat is 1,4 tel sneller dan voorheen. De Countryman doet dezelfde oefening in 5,1 seconden en is daarmee 1,5 tel rapper geworden. Beiden hebben een op 250 km/u elektronisch begrensde topsnelheid. De John Cooper Works uitvoeringen van de Clubman en Countryman beschikken net als voorheen standaard over ALL4 vierwielaandrijving.

Al dat vermogen en koppel via de voorwielen naar het asfalt sluizen, was geen optie. Daarom integreert Mini een mechanisch differentieel in de nieuwe 8-traps Steptronic Sport automaat dat tot 39 procent spert. Dit zorgt ervoor dat de draaisnelheid tussen beide voorwielen niet te veel verschilt. Bij normaal gebruik, als Dynamic Stability Control is ingeschakeld, gaat al het vermogen naar de voorwielen. Als één of beide voorwielen grip dreigen te verliezen, dan worden de aandrijfkrachten direct ook naar de achteras gestuurd. De Sport automaat is uitgerust met een lanceerfunctie en kan met schakelflippers achter het stuur handmatig worden bediend.

Een nieuw zorgt uitlaatsysteem voor een passend geluid. De eindstukken zitten zowel aan de linker als de rechter kant van de achterbumper. Bij de Clubman hebben zij een diameter van 95 mm; bij de Countryman zijn ze 10 mm minder dik. De extrapotente 2,0 liter turbomotor (reeds bekend van de X2 M35i en de toekomstige M135i) vraagt natuurlijk om veel koeling en daarom heeft het tweetal niet 1, maar 2 radiateurs. Het koelsysteem is volgens Mini volgestopt met kennis die het merk tijdens haar raceavonturen op het circuit heeft opgedaan. Nooit eerder hadden de modellen van Mini zo veel vermogen. Dat belooft wat voor de John Cooper Works GP …

Andere kenmerken van de John Cooper Works uitvoeringen van de Clubman en Countryman zijn een aangepaste wielophanging met 10 mm verkleinde grondspeling, een nieuwe sportuitlaat en grotere remmen. Die zijn nu volgens Mini optimaal afgestemd op het prestatiepotentieel van de extrasnelle uitvoeringen en hebben een diameter van 360 mm vóór en 330 mm achter. Ook is het JCW duo voorzien van een veerpoot brug, die zorgt voor meer stijfheid en dus grotere controle bij stevig bochtenwerk. Mini heeft onder andere delen van het chassis en de motorophanging verstevigd en geeft het eveneens verstevigde, adaptieve sportonderstel stijvere én lichtere componenten dan voorheen. Optioneel kan een adaptief chassis met elektronisch instelbare dempers besteld worden.

De stilistische wijzigingen blijven beperkt tot nieuwe bumpers (vóór met extra luchtinlaten, achter met een diffusor), honingraatgrille en lichtunits. De snelste uitvoeringen van de Clubman en Countryman zijn verder te herkennen aan de JCW logo’s en diverse rode accenten. Optioneel kunnen de “aërodynamisch geoptimaliseerde” buitenspiegelkappen en het dak door Mini in de kleur rood worden uitgevoerd. 18-inch lichtmetalen velgen in Black Grip Spoke design zijn standaard. Andere exemplaren in de maten 18 en 19 inch zijn ook leverbaar. Uiteraard heeft de Clubman John Cooper Works ook de kekke ‘Union Jack’ LED achterverlichting die op de onlangs bijgepunte reguliere editie werd geïntroduceerd.

Binnenin zijn de John Cooper Works uitvoeringen van de Clubman en Countryman voorzien van sportieve accenten zoals met leder beklede sportstoelen en een idem sportstuur. De uitrusting omvat onder andere LED koplampen (Matrix is optioneel), een multimediasysteem met 6,5 inch beeldscherm, sleutelloze toegang en automatische airconditioning. In het interieur vinden we verder natuurlijk een overdaad aan rode stiksels.

De prijzen van de nieuwe Clubman en Countryman John Cooper Works zijn inmiddels bekend.

MiniMercedes-BenzVolvo
ClubmanCLA Shooting BrakeV60
John Cooper Works250 4Matic AMG LineT5 R-Design
55.890 euro± 59.000 euro53.495 euro
MiniAudi Cupra
CountrymanQ2Ateca
John Cooper WorksS2.0 TSI 300 pk
58.390 euro61.110 euro57.950 euro

De tarieven bedragen respectievelijk 55.890 euro en 58.390 euro.

Dit artikel is een prijzen update van het nieuwsbericht van 11 mei 2019, 11.52 uur.

Mini Mini Clubman Mini Countryman Mini John Cooper Works

Related Posts

Mini herintroduceert de Cooper One

4 juni 2026

Newsflash: update voor Rolls-Royce Spectre

1 juni 2026

Newsflash: elektrische Volkswagen Golf komt pas in 2030

8 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.