Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?
  • Laadkabels elektrische auto’s worden steeds vaker gestolen
  • Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug
  • Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?
  • Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze
  • Klaar voor serieproductie: Dacia Hipster
  • Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen
  • BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Laadkabels elektrische auto’s worden steeds vaker gestolen

    7 augustus 2026

    Newsflash: de Mazda CX-3 keert terug

    7 augustus 2026

    Ford in mineur: wordt het met de nieuwe Fiesta weer feest?

    7 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»BMW versnelt elektrificatie plannen
Toekomstplannen

BMW versnelt elektrificatie plannen

19 juni 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

BMW wil in 2023 al 25 (deels)elektrische auto’s in haar showroom hebben staan. Dat is 2 jaar eerder dan gepland. Meer dan de helft van de modellen, verdeeld over het eigen merk plus de dochters Mini en Rolls-Royce zal volledig elektrisch zijn. De verkoop van emissieloze en stekker hybride auto’s zal in de komende 4 jaar met zeker 30 procent per jaar stijgen, zo is de verwachting.

Dat heeft topman Harald Krüger (foto) gezegd in aanloop naar een nieuwe top over de toekomst van de Duitse auto-industrie die wordt gehouden in de ambtswoning van bondskanselier Angela Merkel. Bovenaan de agenda staat het verder terugdringen van de uitstoot. Doel is om daarmee te voorkomen dat nog meer Duitse steden door de rechter worden gedwongen om rij verboden voor dieselmodellen af te kondigen.

Krüger zal op de top tegelijk enkele voorwaarden presenteren waar de regering volgens hem aan zal moeten voldoen om de elektrificatie van het Duitse wagenpark tot een succes te maken. In de eerste plaats wil BMW meer subsidie voor elektrische auto’s, met name in de vorm van een belastingverlaging voor de stroom waarmee die voertuigen moeten worden opgeladen. Daarnaast pleit Krüger ook voor gratis, of in ieder geval goedkoper, parkeren voor emissieloze personenwagens en voor andere douceurtjes teneinde de autokoper over de streep te trekken.

Volgens Krüger heeft BMW bij de realisatie van haar plannen om elektrische en stekker hybride auto’s op de markt te brengen naar een hogere versnelling geschakeld. Daardoor wordt de genoemde doelstelling van 25 modellen 2 jaar eerder gehaald. Die tijdwinst komt volgens BMW door het gebruik van modulaire platforms, waardoor verschillende elektrische en stekker hybride modellen vrij eenvoudig te ontwerpen zijn.

Aan het eind van dit jaar mikt Krüger er op om meer dan een half miljoen elektrische of stekker hybride auto’s op de weg te hebben. Binnen 2 jaar moeten er 5 volledig emissieloze modellen te koop zijn. BMW verkoopt al de i3 (foto) en dit jaar gaat de volledig elektrische Mini in Oxford in productie. In 2020 volgt de in Shenyang (China) te bouwen iX3 en een jaar later komen zowel de i4 als de productieversie van de iNext uit. Die zullen in München respectievelijk Dingolfing (Duitsland) geproduceerd gaan worden. Van de i3 zijn er inmiddels al ruim 150.000 exemplaren gebouwd, aldus Krüger.

Vanaf 2020 gaat BMW al haar stekker hybride modellen voorzien van een zogeheten eDrive Zone functie. Dat is een techniek waarmee auto’s kunnen herkennen of zij een ‘groene zone’ naderen. Dat zijn gebieden in steden waar alleen zonder uitstoot van schadelijke stoffen gereden mag worden. Indien een dergelijke zone wordt herkend, dan zal de stekker hybride BMW automatisch overschakelen op elektrische aandrijving. Krüger zegt de eerste tests met de eDrive Zones functie in Rotterdam (in samenwerking met de gemeente en de Erasmus Universiteit) succesvol verloopt.

De stekker hybride modellen die nu bij BMW in de pijplijn zitten, zijn PHEV versies van de 3-serie Touring, de X1 en de X3. De stekker hybride varianten van de 5-serie en 2-serie Active Tourer zullen worden opgewaardeerd en krijgen een groter rij bereik op elektriciteit.

 

 

BMW Elektrisch

Related Posts

BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

7 augustus 2026

ESB: Maak benzine duurder en subsidieer elektrische auto’s voor lage inkomens

6 augustus 2026

BMW start serieproductie van de i3

6 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.