Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Audi bevestigt staken productie e-Tron door accuproblemen
Economisch nieuws

Audi bevestigt staken productie e-Tron door accuproblemen

17 februari 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Audi heeft eerdere berichtgeving van Autointernationaal.nl bevestigd dat de productie van haar elektrische cross-over, de e-Tron, voorlopig is stilgelegd. Eerst moeten onder meer problemen met de levering van de accu’s van LG Chem worden opgelost. Die worden in een fabriek in Polen geproduceerd.

De e-Tron is het eerste volledig elektrische model van Audi. Het als degelijk bekend staande Duitse automerk zou daarmee kunnen laten zien dat zij de productie beter op orde heeft dan Tesla indertijd met haar alternatief, de Model X. Maar het tegendeel is waar. De fabriek in Brussel, waar de e-Tron wordt gemaakt, blijft nog tot halverwege deze week dicht, zo laat een woordvoerder van Audi weten.

De e-Tron (foto) kampte al eerder met productie problemen. In 2019, kort na de marktintroductie van de elektrische cross-over, moest Audi exemplaren terugroepen. Het bleek dat de auto makkelijk in brand kon vliegen. Ondanks deze aanloopproblemen verkoopt de e-Tron niet slecht. Audi wist vorig jaar 26.400 bestellingen te noteren voor de elektrische cross-over.

Eerder was Jaguar door accu leveringsproblemen genoodzaakt de productie van haar elektrische I-Pace terug te schroeven. Mercedes-Benz zou hetzelfde probleem hebben bij de bouw van de EQ C, maar dat werd eerder deze maand tegen gesproken. Registratiecijfers wijzen evenwel uit dat het Daimler concern amper exemplaren van haar elektrische cross-over weet te leveren.

De productie onderbreking komt voor Audi op een ongelukkig moment. Het automerk komt binnenkort met meer elektrische modellen, waaronder een sportiever ogende versie van e-Tron (de Sportback) en een duurder, lager model met techniek van de Porsche Taycan, de e-Tron GT. Dit type zal niet in Brussel gebouwd gaan worden, maar de e-Tron Sportback wel. Dat geldt ook voor de afgelopen week gepresenteerde S variant. Audi wilde dit jaar 80.000 exemplaren van haar e-Tron bouwen (Sportback en S uitvoering meegerekend), maar LG Chem kan slechts de helft van de hiervoor benodigde accupakketten leveren.

Probleemloze levering van al die elektrische modellen wordt een belangrijke uitdaging voor de nieuwe topman van Audi, Markus Duesmann. Die neemt op 1 april de leiding bij het autoconcern over van de in grootspraak grossierende Nederlander Bram Schot. Die zei een paar maanden geleden dat alle problemen bij Audi waren opgelost. De feiten leren anders. Zijn werkgever, de Volkswagen Groep, heeft het daarom helemaal gehad met Schot. Hij hoeft na 1 april nooit meer terug te komen.

De e-Tron was afgelopen december na de Tesla Model 3 de meest geregistreerde elektrische auto van Nederland. Het model is inmiddels leverbaar als 50 Quattro en als krachtigere 55 Quattro. Later dit jaar komt daar bovengenoemde S uitvoering bij, die dankzij 3 elektromotoren en 503 pk (beschikbaar in Boost modus) in 4,5 seconden naar 100 km/u accelereert. Naast de reguliere e-Tron volgt binnenkort dus ook de Sportback variant met lagere daklijn en een aflopende achterkant.

.

Audi Audi e-Tron

Related Posts

Newsflash: nieuwe Toyota MR2 komt in 2028

5 juni 2026

Newsflash: Citroën vindt de C4 Picasso opnieuw uit

1 juni 2026

Audi presenteert nieuwe supersportwagen … en breekt met traditie

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.