Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Als snel nog niet snel genoeg is: Tesla introduceert de Cheetah Stance Launch Mode
Introductienieuws

Als snel nog niet snel genoeg is: Tesla introduceert de Cheetah Stance Launch Mode

3 april 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Elektrische auto’s staan er om bekend vlot te kunnen accelereren. Met name de modellen van Tesla zijn achterlijk snel. Menig dragrace tegen een supersportwagen werd gewonnen door een creatie van Elon Musk.

Maar Tesla denkt dat er een klantengroep is die behoefte heeft aan een nóg snellere acceleratie. Daarom komt de Amerikaanse autofabrikant met een nieuwe software update en introduceert zij de Launch Mode. Daarmee wordt het acceleratiepotentieel van een Model S of Model X naar een nóg hoger plan getild. Voluit heet het hulpje overigens de Cheetah Stance Launch Mode.

De Cheetah Stance Launch Mode is enigszins vergelijkbaar met de traditionele Launch Control functie van dure sportwagens: linkervoet op de rem, ‘gaspedaal’ met de rechtervoet intrappen, rem los en gaan. Sommige fabrikanten, zoals McLaren, hanteren daarbij een ingewikkeld stappenplan, maar bij een Porsche is het kinderspel, zoals jij gisteren in de test van de nieuwe 911 Turbo S hebt kunnen lezen. Tesla heeft voor de naam ‘Cheetah’ gekozen omdat haar elektrische auto’s met deze functie zich als een jachtluipaard schrap zetten voor een acceleratie.

Met de Cheetah Stance (‘luipaardhouding’) Launch Mode komt de vooras een stukje naar beneden. De luchtvering, die sinds de lente van 2019 over adaptieve dempers beschikt, kan daar eenvoudig voor zorgen. De achterzijde komt juist iets omhoog, waardoor een zogeheten ‘rake’ ontstaat. Vervolgens krijgt de bestuurder 15 seconden de tijd om de Tesla te lanceren. De Model S Performance had vóór de update een piekvermogen van 796 pk, maar dat is met de nieuwe software 843 pk. In slechts 2,62 seconden kan de 60 mijl (96 km/u) worden aangetikt.

De eerste klanten met Early Access krijgen de update binnenkort al. Overigens stelt Tesla dat de Model S en de Model X met de nieuwe software comfortabeler op de snelweg rijden en zich in bochten dynamischer gedragen. Het enige wat de bestuurder moet doen om de Cheetah Stance Launch Mode te activeren, is de luchtvering in de laagste stand zetten. Vervolgens is het, met beide pedalen ingetrapt, wachten tot de boodschap ‘Launch Mode Enabled’ op het scherm verschijnt. Om de Tesla te lanceren, dient simpelweg het rempedaal losgelaten te worden.

Omdat een auto onder de immense krachten van een acceleratie de neiging heeft om te ‘steigeren’ (de neus omhoog te gooien), moet de luipaardhouding helpen om de voorwielen beter tegen het asfalt gedrukt te houden. Op die manier wordt de tractie verbeterd, waardoor de sprint sneller kan verlopen. Bestemd voor diegenen die de ‘Ludicrous Mode’ (de misselijkmakende acceleratie) van hun Tesla niet voldoende vinden. De grotere en zwaardere Model X doet het kunstje overigens in 2,9 seconden.

Tesla Tesla Model S Tesla Model X

Related Posts

Zweden wil EU-uitrol van Tesla’s met FSD blokkeren

13 juni 2026

Musk dwingt Duitse omroep tot aanpassen berichtgeving

10 juni 2026

Newsflash: orderboeken voor BMW i3 gaan eerder open

10 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.