Polestar, dat zichzelf omschrijft als “het elektrische performance-automerk uit Zweden”, opent dit jaar 4 showrooms op Nederlandse bodem. De jonge fabrikant spreekt zelf van ‘spaces’. Ook best. Het gaat om verkoopruimtes die “tot op de millimeter ontworpen zijn vanuit de designfilosofie van Polestar”.
De 4 showrooms zullen worden geopend op 4 druk bezochte locaties in Amsterdam, Eindhoven, Rotterdam en Leidschendam uiting aan de innovatieve en klantgerichte benadering van het merk. Ze verweven volgens Polestar minimalistisch design met een digitale klantreis en service. Klanten kunnen online alles regelen, tot het bestellen van de nieuwe auto aan toe. De Polestar wordt vervolgens naar wens thuis of op kantoor afgeleverd.

Mochten klanten echter behoefte hebben aan fysieke interactie, dan stellen de Polestar Spaces hen in staat om ter plekke de auto’s te ervaren én de verkoopadviseurs te ontmoeten. Die werken niet op commissiebasis dus de bezoeker hoeft niet op zijn hoede te zijn. “Het is onze ambitie om de relatie tussen consument en automerk te herdefiniëren en het aankoopproces te veranderen. Met de Polestar Spaces maken wij de aanschaf weer eenvoudig, zonder gedoe. De Spaces zijn een belangrijk onderdeel van onze klantervaring”, aldus Thomas Ingenlath, de CEO van het jonge automerk. “De Spaces bieden daarom een klantervaring zonder focus op harde verkoop. De consument heeft daarbij zelf de controle over hoeveel interactie zij of hij wil. En als die eenmaal de Polestar naar zijn of haar smaak heeft geconfigureerd, kan de auto online worden besteld, waar en wanneer het de klant uitkomt”.

In de Spaces worden de Polestar 1 en Polestar 2 letterlijk en figuurlijk uitgelicht door speciaal ontwikkelde boxen van fotostudiokwaliteit. De 4 Nederlandse vestigingen zijn onderdeel van het wereldwijd netwerk van Spaces die op termijn méér gaan bieden dan alleen auto’s en verkoopadviseurs. Het worden ook ontmoetingsplekken waar lezingen en tentoonstellingen worden gehouden over onder andere architectuur, technologie en – uiteraard – auto’s.

De Polestar Spaces in Eindhoven en Rotterdam openen op 25 juli hun deuren. Op dezelfde dag gaat ook de pop-up Space in Leidschendam (Mall of the Netherlands) open. De permanente Polestar Space wordt daar op termijn geopend. De vierde Polestar Space, in Amsterdam, volgt later dit jaar.

