Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition
  • Renault brengt ode aan de 8 Gordini
  • Nu officieel: de Bentley Torcal
  • Autoverkopen Europa: harde klappen voor Volkswagen Groep
  • Amerikaans exportverbod van diesel zal Nederland hard raken
  • Toyota plant de inzet van 400.000 robots
  • Elektrische auto’s bereiken nieuw registratierecord in Europa
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition

    21 september 2026

    Renault brengt ode aan de 8 Gordini

    21 september 2026

    Nu officieel: de Bentley Torcal

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Tesla werkt aan nieuwe Model S en Model X
Toekomstplannen

Tesla werkt aan nieuwe Model S en Model X

15 juli 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Tesla Model S is in Europa al bijna 8 jaar op de markt (het ontwerp stamt uit 2012) en hoewel technisch nog helemaal up-to-date, begint de glans er toch een beetje af te raken. Voor Elon Musk en zijn ontwikkelingsteam is dat reden om aan de slag te gaan met een nieuwe editie. Aansluitend kunnen wij een opvolger voor de Model X verwachten.

Beide nieuwe edities worden momenteel ontwikkeld onder de projectnaam Palladium. Tesla gaat voor het model duo ook de productielijnen in de fabrieken in Fremont en Nevada moderniseren. De tweede generatie Model S en Model X kunnen rekenen op nieuwe accu’s en verbeterde aanstuur modules krijgen. Daarmee wordt het mogelijk om het gamma uit te breiden met zogeheten Plaid versies. Die beschikken niet over 2, maar over 3 elektromotoren.

Daarnaast kunnen wij rekenen op een aangescherpt uiterlijk. Verwacht evenwel geen radicale wijzigingen. De auto’s van Tesla hebben een zeer herkenbaar design, dus styling technisch zal er eerder sprake zijn van ‘evolutie’ dan ‘revolutie’. Of er vastgehouden zal worden aan de liftback carrosserie vorm, is echter nog niet duidelijk. Mogelijk krijgt de nieuwe Model S een kleine kofferklep à la de Model 3. Andere nieuwe modellen waar Tesla momenteel aan werkt, zijn de Semi, Cybertruck en Roadster.

Onder de projectnaam Roadrunner worden momenteel de verbeterde accupakketten ontwikkeld. Van de huidige editie Model S, die in 2016 een facelift kreeg, is ook een Plaid versie ontwikkeld, maar die heeft het productiestadium nooit gehaald. Wel legde dat prototype in 2019 de Porsche Taycan Turbo S het vuur na aan de schenen tijdens een nieuwe recordpoging voor elektrische sedans op de Nürburgring Nordschleife. Die is momenteel in handen van de Duitsers. Het lukte Tesla (net) niet om dat record van Porsche af te snoepen.

 

Duitse fabriek

Tesla is niet van plan om de volgende generatie Model S en Model Y in de Duitse Gigafactory nabij Berlijn te gaan bouwen. Daar zullen wel de Model 3 en de Model Y van de band gaan rollen, die qua formaat en prijs beter geschikt zijn voor de Europese markt. De vele Nederlandse lease exemplaren hoeven dus niet langer van ver te worden gehaald. Waar eerder werd gecommuniceerd dat de productiecapaciteit op 500.000 auto’s uit zou komen, wordt nu een stuk hoger ingezet. De Duitse fabriek zal namelijk in staat zijn om jaarlijks 2 miljoen (!) auto’s per jaar het levenslicht te laten zien.

De Duitse Gigafactory wordt in verschillende fases gebouwd. Al in 2021 gaat de productie van start. De volledige capaciteit zal binnen enige jaren worden bereikt. Daartoe zal de fabriek gefaseerd worden uitgebreid. Het behalen van de geplande productieaantallen staat of valt met de beschikbaarheid van accupakketten. Tesla sluit momenteel overeenkomsten af met zoveel mogelijk leveranciers om haar auto’s van de onmisbare batterij te kunnen voorzien.

Tesla Tesla Model S Tesla Model X

Related Posts

Tsjechië keurt Tesla’s FSD alsnog goed

19 september 2026

Newsflash: nieuwe Opel Astra standaard als ‘ST’

13 september 2026

Slovenië keurt Tesla’s FSD Supervised goed vóór stemming EU

7 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.