Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Changan Nevo Q05
  • Prijs vergelijking Cupra Raval Essential & Performance
  • BMW heeft zorgen om illegaal in Rusland gebouwde Bootleg auto’s
  • Xpeng stuurt de LO3 SUV-Coupé naar Europa
  • Nieuwe Leapmotor B03X te bestellen vanaf 23.995 euro
  • Chinese auto’s laden het snelst op
  • Porsche: De bezem raakt vooral vrouwen
  • Sterke verkoopstijging gebruikte elektrische auto’s
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Changan Nevo Q05

    1 juli 2026

    Prijs vergelijking Cupra Raval Essential & Performance

    1 juli 2026

    BMW heeft zorgen om illegaal in Rusland gebouwde Bootleg auto’s

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Tumult in autoland: BMW komt met M3 Touring
Toekomstplannen

Tumult in autoland: BMW komt met M3 Touring

7 augustus 20204 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Formeel is het een tamelijk onschuldige mededeling: een autofabrikant komt met een stationwagon versie van een bestaand model. Dat is geen nieuwsbericht waarvan de doorsnee auto fan op het puntje van zijn stoel gaat zitten. Maar als de zin achter de dubbele punt herschreven wordt en er vervolgens ‘BMW komt met een Touring versie van de M3’ dan gaat de vlag uit.

BMW heeft deze week bevestigd dat er een M3 Touring komt. Die debuteert in 2022, als de modelreeks een facelift ondergaat. De verkoop start een jaar later. Dat is nog ver weg, maar menigeen is direct aan het sparen geslagen (reken op een prijs van afgerond 125.000 euro). Dat komt doordat wij Europeanen de naam hebben een stationwagen volk te zijn: dit carrosserie type is bijna net zo praktisch als een cross-over of SUV, maar dankzij een lagere en lichtere bouw zijn zowel de rijeigenschappen als de prestaties beter, terwijl het verbruik ook gunstiger is. Tja, wie wil er dan geen stationwagen?

Vanuit München wordt dit marktsegment royaal bediend met tal modellen die de typeaanduiding ‘Touring’ dragen. Alleen van de meest begeerde BMW was er nog geen stationwagen variant. Dus (bijvoorbeeld) vaders met weinig geduld waren aangewezen op de Audi RS4 Avant of de Mercedes-AMG C 43 / 63 Estate. Niks mis mee, maar blijkbaar gaat het autohart iets sneller kloppen van een M3 Touring. Opvallend want we staan aan de vooravond van de première van de M3 Sedan en de M4 Coupé. Maar blijkbaar zijn dat niet de ultieme auto’s.

BMW fans zitten al decennia lang te wachten op een M3 Touring. BMW maakte die tot nu toe nooit zelf, waardoor men bijvoorbeeld aangewezen was op de creaties van Alpina. Maar daar gaat dus vanaf 2022/2023 verandering in komen. Om te illustreren dat de autofabrikant uit München het serieus meent, is deze afbeelding van de achterzijde van de M3 Touring verspreid. “De combinatie van de hoge M prestaties, een grotere interieurruimte en de intelligente functionaliteiten van een Touring maken deze BMW een zeer speciaal voertuig”, zo laat de PR afdeling weten.

Liefhebbers van snelle BMW modellen dienen zich wel geestelijk voor te bereiden op het feit dat De M3 Touring net als de soortgelijke uitvoering van de Sedan en de M4 Coupé een enorme grille krijgt. Maar dat zal de pret niet drukken. Het is alweer 10 jaar geleden dat je een M stationwagon bij BMW kon bestellen. Toen vormde de 5-serie de basis. Nu neemt zijn compactere, lichtere en meer handzame broer met de fabelachtige 6 cilinder lijn motor het stokje over. Beter kan je niet wensen! Het is voor het eerst in de 34-jarige M3 geschiedenis dat er van de 3-serie Touring een heftige versie komt.

Zoals op de foto te zien is, pronken er 4 vuistdikke uitlaten aan de achterkant. BMW begint deze maand al met de eerste testrondjes op de Nordschleife, maar het duurt nog 2,5 jaar voordat hij daadwerkelijk in de showroom staat. Voor die tijd zal, nadat in september de M3 Sedan en M4 Coupe debuteren, in 2022 de M4 Cabriolet aan het gamma worden toegevoegd. Reken ook voor de Touring versie op 480 pk (handgeschakelde 6-bak) of 510 pk in het geval van de Competition variant (8-traps Steptronic automaat). Achterwielaandrijving is standaard, maar later volgen xDrive versies.

De M5 Touring was geen groot verkoopsucces. Daarom gaf BMW er indertijd geef vervolg aan. Maar wie weet liggen de kaarten voor de M3 Touring anders. Theoretisch is dit type auto natuurlijk hartstikke lucratief. In het premium D segment is de stationwagon per slot van rekening in Europa veel populairder dan de sedan. Voor wie niet kan of wil wachten tot 2023: bij tuner Alpina staat de B3 Touring klaar. Die is gebaseerd op de M340i en heeft dezelfde dubbel geblazen 3,0 liter 6 cilinder lijnmotor. In de BMW is de krachtbron goed voor 374 pk en 500 Nm, maar Alpina perst er 462 pk en 700 Nm uit.

.

BMW BMW 3-serie BMW M3

Related Posts

BMW heeft zorgen om illegaal in Rusland gebouwde Bootleg auto’s

1 juli 2026

Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

1 juli 2026

Staking bij Mercedes is begin van hete zomer in Duitse auto-industrie

1 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.