Alles wijst er op dat Joe Biden, de voormalig vicepresident van Barack Obama, de machtigste man van de Verenigde Staten van Amerika wordt. Die buitengewone positie gaat gepaard met een reeks soms onverwachte verplichtingen en verboden. Zo zal de toekomstige president niet meer met zijn magnifieke Chevrolet Corvette Stingray Convertible uit 1967 mogen rijden.
Tijdens zijn 2 ambtstermijnen als vicepresident (2009-2017) had Biden zich om veiligheidsredenen reeds aan dezelfde restricties moeten houden. Presidenten, vicepresidenten en zelfs ex-presidenten mogen namelijk niet op de openbare weg rijden zonder politiebegeleiding. Ze moeten als passagier worden vervoerd in een geëscorteerd voertuig en mogen niet achter het stuur zitten, behalve onder uitzonderlijke omstandigheden, zoals toen deze foto’s in 2016 werd gemaakt voor de YouTube show van presentator Jay Leno. De passie voor ‘muscle cars’ deelt Biden met veel landgenoten, zowel aan Democratische als Republikeinse zijde.

De Corvette van Joe Biden is uitgerust met een 350 pk sterke V8 motor. Hij kreeg hem eind jaren zestig van zijn vader als huwelijkscadeau. Vandaag zou de Corvette circa 90.000 euro waard zijn. Maar er in rijden is voor de 46ste president van de Verenigde Staten niet meer mogelijk. ‘Geluk bij een ongeluk’ is dat dit niet conflicteert met zijn voornemen om het land waar Biden leiding aan gaat geven af te laten kicken van haar verslaving aan fossiele brandstoffen. Om deze reden valt in de wandelgangen overigens te vernemen dat Volkswagen erg blij is dat hij de presidentverkiezingen heeft gewonnen en niet Donald Trump. Het Duitse automerk denkt in de Verenigde Staten nu namelijk beter zaken te kunnen doen met de elektrische cross-over ID.4.
Als gelukkige eigenaar van een Corvette Stingray Convertible uit 1967 toonde hij in 2016 zijn passie en zijn stuurvaardigheden door met die ‘muscle car’ een ‘burnout’ uit te voeren in de beroemde YouTube show Jay Leno’s Garage. Zijn liefde voor auto’s deed hem zelfs het voorzitterschap weigeren van de autovakbond United Auto Workers, met een onconventionele liefdesverklaring voor een politicus (zelfs voor een Amerikaan): “Er zijn veel redenen om dit voorzitterschap op mij te nemen, maar er is er vooral een belangrijkere reden om het af te slaan: ik wil graag met deze Corvette Z06 in 3,4 seconden naar 96 km/u (60 mijl, red.) kunnen blijven sprinten”.

Hoewel Biden zich opwerpt als strijder tegen de opwarming van onze planeet en zich daarom inzet voor de ontwikkeling van duurzame mobiliteit, leidt het geen twijfel dat de nieuwe Amerikaanse president ook de belangen van de nationale auto-industrie zal blijven verdedigen. Met name China zal er op worden gewezen dat er van zaken doen alleen sprake kan zijn als er sprake is van ‘fair play’. Is dat trouwens een term die Donald Trump kent?
