Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Dankzij export stijgen BYD’s verkopen voor derde maand op rij
  • Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top
  • Verkopen Nissan blijven kelderen
  • Vind jij de BMW X7 te krap? Koop dan een Chinese X5
  • Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug
  • Newsflash: BMW parkeert G-klasse alternatief
  • Alfa Romeo introduceert de nieuwe Junior Sprint
  • Prijs vergelijking Lexus LBX Preference Edition
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Dankzij export stijgen BYD’s verkopen voor derde maand op rij

    2 augustus 2026

    Autoverkoop Nederland: Kia terug aan de top

    1 augustus 2026

    Verkopen Nissan blijven kelderen

    25 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Petrolhead wordt president: Joe Biden
Autonieuws

Petrolhead wordt president: Joe Biden

4 november 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Alles wijst er op dat Joe Biden, de voormalig vicepresident van Barack Obama, de machtigste man van de Verenigde Staten van Amerika wordt. Die buitengewone positie gaat gepaard met een reeks soms onverwachte verplichtingen en verboden. Zo zal de toekomstige president niet meer met zijn magnifieke Chevrolet Corvette Stingray Convertible uit 1967 mogen rijden.

Tijdens zijn 2 ambtstermijnen als vicepresident (2009-2017) had Biden zich om veiligheidsredenen reeds aan dezelfde restricties moeten houden. Presidenten, vicepresidenten en zelfs ex-presidenten mogen namelijk niet op de openbare weg rijden zonder politiebegeleiding. Ze moeten als passagier worden vervoerd in een geëscorteerd voertuig en mogen niet achter het stuur zitten, behalve onder uitzonderlijke omstandigheden, zoals toen deze foto’s in 2016 werd gemaakt voor de YouTube show van presentator Jay Leno. De passie voor ‘muscle cars’ deelt Biden met veel landgenoten, zowel aan Democratische als Republikeinse zijde.

De Corvette van Joe Biden is uitgerust met een 350 pk sterke V8 motor. Hij kreeg hem eind jaren zestig van zijn vader als huwelijkscadeau. Vandaag zou de Corvette circa 90.000 euro waard zijn. Maar er in rijden is voor de 46ste president van de Verenigde Staten niet meer mogelijk. ‘Geluk bij een ongeluk’ is dat dit niet conflicteert met zijn voornemen om het land waar Biden leiding aan gaat geven af te laten kicken van haar verslaving aan fossiele brandstoffen. Om deze reden valt in de wandelgangen overigens te vernemen dat Volkswagen erg blij is dat hij de presidentverkiezingen heeft gewonnen en niet Donald Trump. Het Duitse automerk denkt in de Verenigde Staten nu namelijk beter zaken te kunnen doen met de elektrische cross-over ID.4.

Als gelukkige eigenaar van een Corvette Stingray Convertible uit 1967 toonde hij in 2016 zijn passie en zijn stuurvaardigheden door met die ‘muscle car’ een ‘burnout’ uit te voeren in de beroemde YouTube show Jay Leno’s Garage. Zijn liefde voor auto’s deed hem zelfs het voorzitterschap weigeren van de autovakbond United Auto Workers, met een onconventionele liefdesverklaring voor een politicus (zelfs voor een Amerikaan): “Er zijn veel redenen om dit voorzitterschap op mij te nemen, maar er is er vooral een belangrijkere reden om het af te slaan: ik wil graag met deze Corvette Z06 in 3,4 seconden naar 96 km/u (60 mijl, red.) kunnen blijven sprinten”.

Hoewel Biden zich opwerpt als strijder tegen de opwarming van onze planeet en zich daarom inzet voor de ontwikkeling van duurzame mobiliteit, leidt het geen twijfel dat de nieuwe Amerikaanse president ook de belangen van de nationale auto-industrie zal blijven verdedigen. Met name China zal er op worden gewezen dat er van zaken doen alleen sprake kan zijn als er sprake is van ‘fair play’. Is dat trouwens een term die Donald Trump kent?

 

Verenigde Staten

Related Posts

Mercedes is bang voor Amerikaans verkoopverbod

14 juli 2026

Newsflash: Fransen gaan vroeg met pensioen, behalve de Peugeot 208

14 juli 2026

Amerikanen kopen weer elektrische auto’s – Tesla blijft marktleider

11 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.