Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Peugeot scherpt leeuwentanden 308 en 408 aan
  • Volvo breidt samenwerking voor autonoom rijden met Nvidia uit
  • Autoverkoop Geely overschrijdt grens van 3 miljoen in eerste 3 kwartalen
  • ‘Made in Europe’: ook Toyota roert zich
  • Auto’s met een verbrandingsmotor: Frankrijk en Duitsland streven naar versoepeling verkoopverbod
  • Eindelijk: de nieuwe Tesla Roadster onthuld
  • Porsche zet in op Mission S
  • Newsflash: Polestar wil een Audi A2 e-Tron concurrent
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Peugeot scherpt leeuwentanden 308 en 408 aan

    12 oktober 2026

    Volvo breidt samenwerking voor autonoom rijden met Nvidia uit

    12 oktober 2026

    Autoverkoop Geely overschrijdt grens van 3 miljoen in eerste 3 kwartalen

    12 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen roept opnieuw ID.4 terug wegens brandgevaar

    11 oktober 2026

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»MG bereidt zijn eerste elektrische coupé voor
Toekomstplannen

MG bereidt zijn eerste elektrische coupé voor

17 december 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

MG ontwikkelt momenteel haar allereerste elektrische sportcoupé. Die gaat in de showroom de SUV modellen van het merk gezelschap houden.

De comeback van MG kan als succesvol worden bestempeld. Na het vernieuwen van het gamma met elektrische SUV modellen, waarmee het een goede plaats op de Europese markt veroverde (in Nederland 2.028 verkopen in de eerste 11 maanden van dit jaar, waarmee het merk nu afgerond 2 keer zo populair is als Honda), lijkt het tegenwoordig Aziatische merk nu terug te willen naar zijn oorsprong. Want voordat hij werd gekocht door de Chinese SAIC groep, was de fabrikant, wiens naam een ​​eerbetoon is aan Morris Garages, gespecialiseerd in kleine coupés en cabrio’s, zoals onder meer de MGA en MGB: iconische modellen die ook veel andere fabrikanten hebben geïnspireerd, waaronder Mazda om zijn MX-5 te ontwerpen.

Die klassieke sportwagens behoren nu tot het verleden. MG richtte zich onder leiding van de Chinezen op de massa met modieuze, maar niet perse spannende, modellen. Echter, nu zou ook het rij plezier een comeback kunnen maken, in de vorm van een volledig elektrische coupé. Die is op deze afbeelding, waarop door MG zelf patent is aangevraagd, te zien. Over dit nieuwe model is voorlopig nog maar weinig bekend. De specificaties moeten nog worden aangekondigd door de fabrikant. Begrijpelijk, want het design van de elektrische coupé had nog minstens een paar maanden geheim moeten blijven, maar ook in Azië lekt er wel eens wat voortijdig uit.

De patenttekening geeft ons al een glimp van het design van de toekomstige coupé, dat niet echt tegen de haren in lijkt te strijken, maar tegelijkertijd ook veelbelovend is. Geen extreme of ‘buitenaardse’ vormgeving, maar een vloeiend silhouet en een vrij sobere styling. De voorkant doet denken aan de sportwagens van Aston Martin, met zijn lange motorkap en zijn brede grille, terwijl de achterkant origineler is, alhoewel de gestileerde lichten doen denken aan de exemplaren van de Jaguar XJ. Kenners zullen natuurlijk de overeenkomst opmerken met het E-Motion conceptstudie die in 2017 werd onthuld. Dat showmodel was (ook) een vingeroefening voor een in serie te produceren coupé.

Toen de E-Motion conceptstudie werd onthuld, kondigde MG een acceleratietijd aan van minder dan 4 seconden en een actieradius van ongeveer 450 kilometer volgens de WLTP cyclus. Dat is alles wat we nu weten, want de topsnelheid en batterijcapaciteit houden de Chinezen nog even onder de pet. Wij zouden echter binnenkort meer te weten moeten komen, aangezien de officiële lancering van dit nieuwe model gepland staat voor volgend jaar. Het wordt dan spannend om te zien of MG opnieuw een homerun heeft geslagen. Elektrische coupés zijn vandaag de dag nog een zeldzaam, waardoor MG een voorsprong kan nemen op de gevestigde orde.

Zie jij liever meer goedkope modellen van MG? Weest gerust. Het Chinese merk is bovendien bezig met de ontwikkeling van een nieuw B segment model die de huidige MG 3 moet vervangen. In elektrische vorm zou die dan in Europa kunnen worden aangeboden voor circa 25.000 euro. In onze zeer veeleisende markt kan MG daarmee, vooral vanwege het ontbreken van CO2-uitstoot, opnieuw een hit scoren.

MG

Related Posts

Newsflash: Alfa Romeo Giulietta wordt een cross-over

12 oktober 2026

Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo

6 oktober 2026

Chinese autofabriek naast marinebasis leidt tot zorgen bij Spaanse defensie

12 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.