Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
  • Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo
  • Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden

    27 september 2026

    Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

    27 september 2026

    BYD vernieuwt de Dolphin Surf

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Chinese autofabriek naast marinebasis leidt tot zorgen bij Spaanse defensie
Economisch nieuws

Chinese autofabriek naast marinebasis leidt tot zorgen bij Spaanse defensie

12 augustus 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Bij de Spaanse defensie en inlichtingendienst CNI zijn er zorgen over de komst van de fabriek van het Chinese autoconcern SAIC. In de Newsflash werd hier al melding van gemaakt. De fabriek komt op enkele kilometers van een belangrijke marinebasis te staan. Bij de Spaanse defensie en inlichtingendienst CNI is men bang voor spionage vanuit het gebouw. Desondanks komt de autofabriek er gewoon.

De fabriek gaat op 5 kilometer afstand van Ferrol, een belangrijke haven van de Spaanse marine aan de Atlantische kust in het noordwesten van het land, gebouwd worden. Staatsbedrijf Navantia, een van grootste defensiebedrijven van het land, produceert daar F-110 fregatten. Die zijn zeer geavanceerd en dus mogelijk interessant voor China. Dat land weigert nota bene zelf weigert auto’s van het Amerikaanse Tesla in de buurt van overheidsgebouwen. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft vorige maand gezegd te overwegen om ‘slimme voertuigen’ te weren bij haar kazernes uit angst voor spionage. Veel nieuwe elektrische auto’s zijn constant online. Ze hebben namelijk een simkaart. Autointernationaal.nl berichtte gisteren dat de Belgische legertop de DS 9 die nu als dienstauto gebruikt wordt gaat vervangen door een model dat niet in China wordt gebouwd. Ook vanwege zorgen over aanwezigheid van spionageapparatuur.

Maar de Spaanse minister van defensie, Margarita Robles, heeft inmiddels verzekerd dat de fabriek er gewoon komt. Eventuele zorgen over de veiligheid wimpelde zij weg. De bouw van de SAIC-fabriek moet volgend jaar beginnen. In 2028 moet hij operationeel zijn. Naast assemblage van MG modellen gaan er ook onderdelen gemaakt worden en er komt een R&D-afdeling. Het is de bedoeling dat er jaarlijks 120.000 auto’s van de band rollen. Het van oorsprong Britse merk MG kwam in 2006 in handen van SAIC.

SAIC is niet de enige autobouwer uit China die neerstrijkt in Spanje. Zo neemt Geely, moederbedrijf van Volvo, een deel van de Ford fabriek bij Valencia over. Chery Automobile blaast nieuw leven in een voormalige Nissan-fabriek bij Barcelona. Stellantis en CATL bouwen voor 4,1 miljard euro een batterijfabriek in Zaragoza, die in 2028 operationeel moet zijn.

De fabriek van SAIC Motor in Ferrol, waarmee een investering van 200 miljoen euro is gemoeid, gaat moet direct en indirect voor duizenden banen zorgen. Dat is één van de redenen waarom de Spaanse overheid inzet op het binnenhalen van Chinese autoproducenten. Voor hem is vestiging in de Europese Unie interessant, omdat op die manier de Europese importheffingen ontweken kunnen worden. MG wil de komende 2 jaar in Europa haar gamma uitbreiden naar 18 modellen.

MG SAIC Motor

Related Posts

Newsflash: MG krijgt fabriek in Spanje

12 augustus 2026

General Motors verlengt joint venture met SAIC

5 augustus 2026

De roadster wordt een SUV: na de Cyberster presenteert MG nu de Cyber

3 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.