Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mercedes is bang voor Amerikaans verkoopverbod
  • In detail: de geperfectioneerde Mercedes-Maybach GLS
  • Mercedes CLA flopt in China
  • Newsflash: Fransen gaan vroeg met pensioen, behalve de Peugeot 208
  • Prijs indicatie Audi A2 e-Tron
  • Porsche introduceert voor de Macan het Dynamic Package
  • Rijker uitgerust, dezelfde prijs: de vernieuwde Audi RS3
  • Volvo krijgt pak slaag in China
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mercedes is bang voor Amerikaans verkoopverbod

    14 juli 2026

    In detail: de geperfectioneerde Mercedes-Maybach GLS

    14 juli 2026

    Mercedes CLA flopt in China

    14 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    E-Tech broedertwist: Renault Twingo Techno vs. Renault 5 Five: Welke moet je kiezen?

    12 juli 2026
    7.0

    Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

    8 juli 2026

    Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP

    2 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Modeljaar update voor Mazda 3
Introductienieuws

Modeljaar update voor Mazda 3

1 februari 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In lijn met de eerder geïntroduceerde Mazda CX-30 krijgt nu ook de aan deze auto verwante Mazda3 een update, met name op het gebied van motoren, CO2 emissie en uitrusting. Bovendien wordt aan de line-up een nieuwe versie toegevoegd onder de naam Sportive, waarmee het dynamische karakter van de Mazda3 wordt benadrukt en waarbij tegelijkertijd een nieuwe motorvariant wordt geïntroduceerd.

De modeljaar wijzigingen komen niet als een verrassing. In Europa is de Mazda3 namelijk geen succes. Ook is de consument niet overtuigd van de voordelen van de als revolutionair gepresenteerde SkyActiv-X motor. Het eerste probleem (weinig interieurruimte, slechte overzichtelijkheid, geen SportBreak carrosserie variant) kan Mazda bij de huidige modelgeneratie niet meer oplossen, maar er is wel gesleuteld aan de motoren. Met als resultaat een aanzienlijke reductie van de CO2 emissies van alle versies, zowel handgeschakeld als met automaat. Zo is de reductie bij de Sedan met 2.0 e-Skyactiv G 122 motor en handgeschakelde 6 versnellingsbak liefst 10 gram, van 132 naar 122 gram/km, en bij de Sedan met de 2.0 e-Skyactiv X 186 motor met dezelfde versnellingsbak 8 gram, van 122 naar 114 g/km.

Door deze verbeteringen blijft de meerprijs van de e-Skyactiv X motor ongewijzigd op 1.100 euro. Het vermogen van deze motor is verhoogd naar 186 pk, waarbij het koppel is gestegen van 224 naar 240 Nm. Alle motoren zijn nu standaard voorzien van Mazda’s milde hybride techniek onder de naam e-Skyactiv. Dat de prijzen ongewijzigd konden blijven, is te danken aan het feit dat de meerkosten konden worden gecompenseerd met een lagere BPM afdracht omdat de CO2 emissie zoals gezegd lager uitvalt.

De standaardversie van de Mazda3 blijft ongewijzigd, dus met onder meer 16 inch lichtmetalen velgen, Active Driving display voorruitprojectie in kleur, Apple CarPlay, multimediasysteem met DAB+ digitale radio plus 8 speakers, LED verlichting, een geïntegreerd navigatiesysteem en divers i-Activsense veiligheidssystemen. De meerprijs voor de Comfort uitvoering is 2.000 euro versus voorheen 1.750 euro. Op deze versie is automatische airconditioning met 2 temperatuur zones standaard, evenals een achteruitrijcamera, parkeersensoren aan de voorzijde, voorstoelen & stuurwiel verwarming en Smart Keyless Entry. Als optie is een Bose/ Leer pakket beschikbaar voor 2.000 euro. De Luxury uitvoering voegt daar nog eens een zwart lederen interieur aan toe, evenals adaptieve LED koplampen, een Bose premium audiosysteem met 12 designspeakers, elektrisch verstelbare bestuurdersstoel met geheugen en LED dagverlichting. Als optie is nu een schuif/kantel dak leverbaar voor een meerprijs van 1.000 euro. Voor een zelfde bedrag kan men ook nog kiezen voor een i-Activsense pakket met 5 extra veiligheidssystemen en een 360° view monitor.

De introductie van de modeljaar 2021 uitvoering van de Mazda3 gaat gepaard met die van een tijdelijk actiemodel onder de naam Sportive. Die is uitsluitend beschikbaar met een nieuwe e-Skyactiv G benzinemotor met 150 pk, die het sportieve karakter van de Mazda3 zou moeten benadrukken. Evenals de e-Skyactiv G 122 beschikt deze motor ook over het milde hybride systeem van Mazda en cilinderuitschakeling. De uitrusting is gebaseerd op de Comfort, maar kent als extra’s onder meer LED verlichting vóór & achter, LED dagverlichting, privacy glas, Luxury afwerking van het exterieur & interieur, een randloze binnenspiegel en 18 inch lichtmetalen velgen. Liefhebbers kunnen bij de Hatchback nog kiezen voor een Sportpakket ter waarde van 2.105 euro met 3 verschillende spoilers en zij skirts.

De dieselmotor is met de introductie van modeljaar 2021 niet meer leverbaar op de Mazda3, die nu al te bestellen is en van half februari leverbaar zal zijn.

Mazda Mazda 3

Related Posts

Newsflash: nieuwe Opel Astra alleen als Sports Tourer

22 juni 2026

Newsflash: Hyundai i20 N keert terug

16 juni 2026

Newsflash: Lotus Emira maakt een hybride doorstart

6 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.