Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
  • Smart Fortwo opvolger inside
  • Elektrische Jeep Compass nu ook als 4xe en Long Range
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Skoda Peaq

    17 juni 2026

    Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai

    17 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Puur voor de show: de elektrische Opel Manta
Autonieuws

Puur voor de show: de elektrische Opel Manta

8 maart 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Opel kondigt een elektrisch aangedreven versie van de Manta aan: de GSe ElektroMOD uitvoering. Daarmee grijpen de Duitsers terug naar de populaire sportcoupé voor het hele gezin uit de eerste helft van de jaren zeventig.

‘Restomods’ is een recent en groeiend fenomeen onder autoliefhebbers en verzamelaars waarbij klassiekers, zoals de eerste generatie Opel Manta, hun originele design combineren met nieuwe techniek. In dit geval gaat het om de implantatie van een volledig elektrische aandrijflijn. De Manta GSe ElektroMOD heeft daarnaast een digitale cockpit.

In de naam ‘ElektroMOD’ verwijst ‘MOD’ naar de Engelse afkorting van ‘MODification’, terwijl de Duitse schrijfwijze van ‘electro’ refereert aan de Opel Elektro GT: een experimentele elektrische GT met 2 elektromotoren à 120 pk waarmee Opel in 1971 op de Hockenheimring (oftewel precies 50 jaar geleden) wereldrecords vestigde voor elektrische voertuigen (maar in het land der blinden was eenoog toen al snel koning). Met zijn emissievrije, elektrische aandrijving wordt de Manta volgens Opel nu onsterfelijk en onafhankelijk van reserveonderdelen voor motor of transmissie. Ook is hij immuun voor mogelijke rijverboden die als een Zwaard van Damocles boven oudere auto’s met een verbrandingsmotor hangen.

De transformatie naar ElektroMOD laat volgens Opel zien hoe tijdloos de lijnen van de Manta uit 1970 zijn. Het ontwerp past sinds kort weer perfect bij de designfilosofie van Opel want de sportwagen voor het hele gezin diende vorig jaar al als inspiratiebron voor de nieuwe designtaal van het Duitse merk, meer in het bijzonder de Mokka. Ook de later dit jaar te introduceren 6de generatie Astra krijgt dit familiegezicht. Kenmerken daarvan zijn de in één module ondergebrachte grille, verlichting en merklogo. De gefacelifte Crossland is ook al uitgerust met de Vizor die uiteindelijk op alle toekomstige Opel modellen te zien zal zijn.

Net als elke andere autofabrikant tegenwoordig probeert ook Opel goede sier te maken met elektrische, emissievrije modellen. De Manta GSe ElektroMOD is daarvan een statement. Tegen 2024 is elke personenauto en bedrijfswagen van Opel geëlektrificeerd. Met de Opel Grandland plug-in hybride, volledig elektrische Corsa-e, Mokka-e plus Zafira-e en de elektrische Vivaro-e plus Combo-e bedrijfswagens biedt Opel nu al een breed aanbod van duurzame, toekomstgerichte modellen.

Opel komt op een later tijdstip met meer foto’s van de Manta GSe Elektromod. Dan zullen ook de technische details bekend worden gemaakt. Met dit showmodel wil Opel ook het publiek bekendmaken met de typeaanduiding ‘GSe’. Die zal in de toekomst gebruikt gaan worden voor een circa 180 pk sterke elektrische versie van de Corsa en Mokka. Opel gaat ook de naam van een andere sportcoupé voor het hele gezin hergebruiken: Monza. Die zal zij op een in 2023 te introduceren cross-over gaan plakken die het D segment stokje overneemt van de Insignia.

 

Elektrisch Opel Opel Manta

Related Posts

Suzuki e-Vitara getest als vakantie-auto

11 juni 2026

Duitsland verliest China als afzetmarkt

11 juni 2026

Duitsland: inruilwaarde Chinese auto’s daalt 2 keer zo snel

25 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.