Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Renault 14: De ‘Peer’ viert zijn 50ste verjaardag
  • Renault verliest een baken van rust: Jean-Dominique Senard vertrekt
  • Mercedes investeert miljarden in Amerikaanse automarkt
  • Gaan de Belgen straks Geely’s produceren?
  • Mercedes vindt de besturing opnieuw uit
  • Kia meldt verkooprecord
  • Prijs vergelijking vernieuwde MG 4
  • Opel Corsa GSE ondergaat laatste tests op Nürburgring
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Renault verliest een baken van rust: Jean-Dominique Senard vertrekt

    1 april 2026

    Renault 14: De ‘Peer’ viert zijn 50ste verjaardag

    1 april 2026

    Mercedes vindt de besturing opnieuw uit

    1 april 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    BMW iX3 is de World Car of the Year

    1 april 2026

    Consumentenbond grijpt in bij Zeekr

    25 maart 2026

    Opnieuw terugroepactie van Stellantis

    25 maart 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Dacia en Renault bereiden een nieuwe hybride 1.8 E-Tech motor voor
Toekomstplannen

Dacia en Renault bereiden een nieuwe hybride 1.8 E-Tech motor voor

1 augustus 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De toekomstige Dacia Duster en de opvolger van de Lodgy zullen profiteren van een evolutie van de huidige 1.6 E-Tech (plug-in) hybride aandrijflijn van de Renault Groep. Als basisunit zal in de toekomst een 1,8 liter motor (HR18) fungeren. Deze wordt ingehuldigd door de toekomstige Duster in de herfst van 2024 en zal een jaar later ook in diens grote broer, de Bigster (zie foto), gemonteerd gaan worden.

De Franse ingenieurs van het huidige E-Tech-systeem, die begin 2020 bijeenkwamen in het Lardy ontwikkelingscentrum voor de presentatie van de (stekker) hybride versies van de Clio, Captur en Mégane Estate, wonden er toen geen doekjes om: deze nieuwe technologie stond nog in de kinderschoenen. Hoewel Renault in juni aankondigde dat 90 procent van het aanbod in 2030 volledig elektrisch zal zijn, heeft de E-Tech technologie nog een mooie toekomst voor zich, vooral bij Dacia.

Het Roemeense merk zal de hybride techniek inhuldigen bij de opvolger van de Lodgy die in september wordt gepresenteerd en die begin 2022 op de markt wordt gebracht. Renault lanceert in 2022 de nieuwe Kadjar. Die komt 2 jaar later beschikbaar met een nieuwe 1.2 E-Tech aandrijflijn met een systeemvermogen van 200 pk. Deze zal een nieuwe koppelingsloze transmissie combineren met de eveneens kersverse 3 cilinder 1.2 TCe motor (HR12), beide te produceren in Spanje. Later volgt ook een 280 pk sterke plug-in hybride variant.

Desalniettemin zijn de Franse ingenieurs al bezig met het voorbereiden van het vervolg: de 1.8 E-Tech aandrijflijn. Toen Renault de (stekker) hybride technologie lanceerde op de Clio, Captur en Mégane Estate, gaven de technici toe dat er veel ruimte was voor verbetering op het gebied van het verminderen van het verbruik. En met een goede reden: in de eerste ontwikkelingsvariant moest de HR16 motor de Atkinson cyclus toepassen (ook gebruikt door Toyota), die een gunstige uitwerking heeft op het brandstof, maar die het motorvermogen aanzienlijk vermindert. Het is om deze reden dat dit type cyclus voor de productieversie werd geschrapt. Maar de introductie van het Atkinson principe door Renault is slechts een kwestie van tijd. De Fransen ontwikkellen een nieuwe E-Tech versie die gebaseerd zal zijn op een atmosferische 1,8 liter motor (HR18); een evolutie van de 1.6 unit. De grotere cilinderinhoud maakt het mogelijk om over te schakelen naar de Atkinson cyclus, wat een betere efficiëntie van het systeem mogelijk maakt zonder vermogensverlies.

Er zullen tal van optimalisaties worden doorgevoerd, met name om de productiekosten met het oog op de toepassing door Dacia te verlagen. Volgens mijn informatie zal de 1.8 E-Tech aandrijflijn, beschikbaar in stekkerloze hybride en plug-in vorm, in het najaar van 2024 op de markt komen. Eerst voor de derde generatie van de Duster en vervolgens op zijn grote broer met 7 zitplaatsen, de Bigster, in 2025.

Dacia Dacia Bigster Dacia Duster Renault Renautl Kadjar

Related Posts

Renault verliest een baken van rust: Jean-Dominique Senard vertrekt

1 april 2026

Renault 14: De ‘Peer’ viert zijn 50ste verjaardag

1 april 2026

Newsflash: Maybach’s busje komt zo

19 maart 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Klein maar met een groot verkooppotentieel: test Kia EV2

24 maart 2026
8.0

Is dit de Auto van het Jaar 2027? Test nieuwe Renault Twingo E-Tech

20 maart 2026
8.0

Mercedes-Benz GLC 400 4Matic: meer evolutie dan revolutie

19 maart 2026
10.0

Winter vol ‘Freude am Fahren’ in de nieuwe BMW i3

1 maart 2026
9.0

Lovende recensies voor nieuwe Audi RS5

1 maart 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.