Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
  • Export Chinese auto’s naar Europa explodeert
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Testrecensies»Ford Mustang Mach-E uitgeroepen tot elektrische auto van het jaar
Testrecensies

Ford Mustang Mach-E uitgeroepen tot elektrische auto van het jaar

9 augustus 20214 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De redactie van het Amerikaanse magazine Car and Driver heeft de Ford Mustang Mach-E uitgeroepen tot ‘elektrische auto van het jaar’. In totaal waren er 11 kandidaten voor deze prestigieuze prijs.

Normaliter is enige argwaan terecht als een een testredactie een auto uit eigen land uitroept tot winnaar. Onze oosterburen lijken deze kunst als geen ander te verstaan. En Britten zullen een Land Rover (vrijwel) altijd de beste SUV vinden. Maar Amerikanen zijn gelukkig behoorlijk kritisch op wat er in het eigen nest wordt uitgebroed. Dat wordt geïllustreerd door het feit dat de Chevrolet Bolt (onze Opel Ampera-e) niet eens genomineerd was voor de prijs. Wel 3 modellen van Tesla (3, Y, S), de familieleden Polestar 2 plus Volvo XC40 Recharge, de Volkswagen ID.4, de Nissan Leaf, de Kia e-Niro, de Audi e-Tron, de Porsche Taycan en dus de Ford Mustang-E.

De laatste gaat het de bokaal aan de haal. Volgens de redactie van Car and Driver staat de Ford model voor een toekomst waarin het bij een elektrische auto niet meer primair om de actieradius gaat, maar om hoe hij rijdt. En het is juist op dat gebied dat de Mustang Mach-E scoort. Hij biedt verrassend veel rij plezier voor een elektrische auto. Daarnaast is hij ook nog een comfortabel stil en zorgt de bediening niet of nauwelijks voor vraagtekens. Een troef is ook de scherpe prijsstelling. De Mustang Mach-E is op zijn thuismarkt maar weinig duurder dan de gemiddelde nieuwe auto. Daarmee wordt de overstap naar elektrisch rijden vergemakkelijkt. Het helpt in dit verband ook dat de Ford een ronduit begerenswaardige auto is. Wat dit betreft doet de Mustang Mach-E niet onder voor een Tesla. De redactie van Car and Driver omschrijft de Ford als een uitstekende allrounder die het tijdperk afsluit waarin elektrische auto’s vaan te klein, te langzaam, te duur, te goedkoop afgewerkt en/of een te kleine actieradius hadden.

Interessant is ook om te kijken waarom de andere kandidaten NIET wonnen. Tesla had 3 kansen, maar greep 3 keer mis. Waarom? De redactie van Car and Driver is beslist onder de indruk van de Model 3 Performance, die op de prestatieafdeling de BMW M3 en de Mercedes-AMG C 63 in het defensief weet te drukken, maar die uiteindelijk zijn eigen glazen ingooit met zijn te minimalistische interieur (bij Car and Driver snappen ze niet wat nou de meerwaarde is van het aan moeten raken van het touch screen als je de ruitenwissers aan wilt zetten) en een bouwkwaliteit die nog steeds te wensen overlaat. Ook de Model S lijdt aan dit laatste euvel. Bij de testauto moest na 5.000 kilometer al een elektromotor vervangen worden. Car and Driver vindt dat bij een auto die al bijna een decennium op de markt is en die dus gespeend dient te zijn van kinderziektes onvergeeflijk. Maar de Model Y spant wat dit betreft de kroon. Die blijkt zo slecht gebouwd te zijn dat Car and Driver zich afvraagt waarom hij zo gewild is. De testauto zat vol rammels en kraakjes en het infotainment stopte al na 12 uur met werken. Daar komt bij dat de Model Y het raffinement van de Model 3 mist. Car and Driver vindt het moeilijk te geloven dat beide auto’s hetzelfde onderstel hebben. Maar misschien is de Model Y gewoon (nog) niet goed uitontwikkeld. Hopelijk weten de exemplaren die niet in de Verenigde Staten de fabriek verlaten, maar in China of straks in Duitsland, een betere indruk te maken.

Met de ID.4 probeert Volkswagen het hart van de Amerikaanse automarkt te raken, maar volgens Car and Driver is het geen auto die het hart sneller doet slaan. Het oordeel over de Nissan Leaf is kort en krachtig: verouderd en veel te duur voor wat hij biedt. Ook de de traditionele Audi e-Tron en de door een relatief kleine actieradius gehinderde, want weinig efficiënte, Volvo XC40 Recharge zorgen niet voor een nieuwe maatstaf. Meer waardering heeft Car and Driver voor de Polestar 2 die omschreven wordt als een nuchtere no-nonsense auto die dankzij zijn relatief lage koetswerk een grotere actieradius biedt dan de technisch identieke Volvo. Lyrisch is de testredactie over de Taycan. Dat is een echte Porsche met alle kwaliteiten van dien. Maar helaas ook qua prijs. Als het gaat om ‘waar voor je geld’ dan weet de Kia e-Niro meer indruk te maken. Dat dient volgens Car and Driver de eerste keus te zijn als een Ford Mustang Mach-E er financieel niet in zit.

 

Elektrisch Ford Ford Mustang Mach-E

Related Posts

Elektrische auto aanzienlijk duurder om te verzekeren

13 augustus 2026

Leaserijders met elektrische auto zorgen 2 keer per dag voor piekbelasting

12 augustus 2026

Einde aan prijsstijging elektrische occasions

12 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.