De deels op zonne-energie rijdende auto’s van Lightyear worden momenteel bij een faillissementsveiling verkocht. Daar kan zelfs worden geboden op prototype exemplaren die het bedrijf in de afgelopen jaren maakte. Bieden kan tot de ochtend van 24 april. Geïnteresseerden kunnen 19 april ook op locatie kijken naar het aanbod.
Lightyear werkte aan elektrische auto’s die deels rijden op zonne-energie. Dat het bedrijf meerdere jaren aanloopverliezen leed, is op zich niet zo gek, maar de sterke uitbreiding van het personeelsbestand was financieel niet verantwoord. Eind januari moest daarom faillissement worden aangevraagd. Uiteindelijk werd 8 miljoen euro opgehaald om een doorstart te maken. De curator gaf daar deze week groen licht voor, maar het is geen reden voor hem om de geplande veiling van auto’s en ander materiaal van het bedrijf nu te annuleren. De eerste biedingen liggen nog laag, maar zullen vermoedelijk oplopen naarmate de deadline op 24 april nadert.
Sommige prototypewagens zien er indrukwekkend uit, maar verwacht niet dat je zomaar de weg op kunt. “Gebruikt als een statische showwagen”, luidt een beschrijving van een prototype van een sportauto. “Kan in theorie 20 kilometer per uur rijden. Op te laden met een laptop en Pi-Snoop (niet inbegrepen). “Gebruikt om misbruik te testen. Mag niet legaal de weg op”, staat er bij een andere auto. “Geen papieren en sleutels beschikbaar. Sommige onderdelen missen”.
Lightyear gaat na de doorstart in afgeslankte vorm verder: van de 600 werknemers blijven er zo’n 100 over. De financiële problemen zouden dankzij een investering voor nu wel verholpen zijn.
