Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8
  • Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi
  • Lucid stelt lancering Cosmos uit
  • Autoverkopen Frankrijk: elektrische modellen zijn niet te stoppen
  • Skoda viert 30 jaar Octavia
  • Mercedes roept 7 modelseries terug
  • Honda: zonder focus op volume kunnen wij tóch groeien
  • Nederlander heeft langere reistijd dan wenselijk is
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: Audi geeft vervolg aan Q8

    6 augustus 2026

    Prijs vergelijking vernieuwde Volkswagen Kombi

    5 augustus 2026

    Lucid stelt lancering Cosmos uit

    5 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes roept 7 modelseries terug

    5 augustus 2026
    8.0

    Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

    4 augustus 2026

    Brandgevaar: Hyundai roept bijna alle exemplaren van de Inster terug

    25 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkopen Duitsland: Smart maakt dankzij de #1 een comeback
Verkoopcijfers

Autoverkopen Duitsland: Smart maakt dankzij de #1 een comeback

1 augustus 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Duitse automarkt blijft zich herstellen. Volgens cijfers van de KBA is het aantal nieuwe registraties in juli aanzienlijk gestegen. Vooral de ontwikkeling van de verkoop van elektrische auto’s is positief.

Zoals de KBA vrijdag bekendmaakte, werden er in de voorgaande maand 243.277 auto’s nieuw geregistreerd. Dit komt overeen met een stijging van 18,1 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. In de eerste 7 maanden van het jaar bedroeg het aantal nieuwe inschrijvingen 1,64 miljoen voertuigen; een stijging van 13,6 procent. “Zoals verwacht hebben de nieuwe registraties zich positief ontwikkeld en zijn ze vooral te danken aan een langzame vermindering van de dikte van de orderportefeuille”, aldus Reinhard Zirpel, voorzitter van de VDIK. “Ondanks het herstel kan gesteld worden dat wij nog ver verwijderd zijn van het verkoop niveau van de pre-coronacrisis periode, zowel wat betreft nieuwe inschrijvingen als binnenkomende bestellingen”, zo vult Zirpel aan.

De zakelijke markt was goed voor het merendeel van de nieuwe registraties in juli, met een groei van ongeveer 25 procent. Zij waren afgelopen maand verantwoordelijk voor 68,8 procent van de inschrijvingen van nieuwe auto’s. Het aantal registraties van particuliere kopers steeg met 5,5 procent tot ruim 31 procent.

De vraag naar elektrische auto’s is de afgelopen maand met zo’n 69 procent gegroeid. In totaal registreerde de KBA 48.682 nieuwe inschrijvingen voor volledig batterij-elektrische voertuigen. Zij kwamen uit op een verkoopaandeel van 20 procent in de nieuwe inschrijvingen. De daling van de vraag naar plug-in hybride auto’s zette zich in juli voort. Die waren goed voor slechts 14.345 nieuwe inschrijvingen; een terugval van bijna 40 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De reden voor de verminderde populariteit is het wegvallen van een koopsubsidie van de Duitse overheid op 1 januari jl.

Daarnaast was er in juli sprake van een lichte stijging (+12,5 procent) van de verkoop van nieuwe auto’s met een benzinemotor. Van dit type personenwagens werden 83.358 exemplaren op kenteken gezet, hetgeen goed is voor ruim 34 procent van alle registraties. Bij personenauto’s op diesel werden 42.496 voertuigen (+2,7 procent/marktaandeel 17,5 procent) verkocht. Qua segmenten lopen SUV’s voorop met een verkoopaandeel van 30,3 procent, gevolgd door compacte middenklassers à la de Volkswagen Golf met 16,6 procent.

 

Duitse merken versterken hun positie

Vrijwel alle Duitse merken ontwikkelden zich de afgelopen maand positief. Smart was met een stijging van 637 procent de sterkste. Deze groei, te danken aan de nieuwe #1, komt echter overeen met slechts 1.393 nieuwe registraties en een marktaandeel van 0,6 procent. Smart wordt qua groeipercentage gevolgd door Ford (44,2 procent hogere verkopen, marktaandeel 4,5 procent), Mercedes (+29,4 procent/8,8 procent), Mini (+29,1 procent/1,8 procent) en Audi (+22,5 procent/8,2 procent). Porsche noteerde een verkoop stijging van 9,5 procent en kwam uit op een marktaandeel van 1,2 procent. Bij BMW ging het om 9,4 procent meer registraties en een marktaandeel van 7,8 procent. Daarna volgen Volkswagen (+8,3 procent/17,8 procent) en Opel (+5,8 procent/5,2 procent).

SmartNumber1n

 

Onder de importeurs blijft Skoda het sterkste buitenlandse automerk met een aandeel van 5,7 procent van de nieuwe inschrijvingen, gevolgd door Seat (dat liefst 40,1 procent meer auto’s verkocht) met een aandeel van 5,4 procent. Skoda was afgelopen maand goed voor 13.757 nieuwe inschrijvingen en Seat voor 13.213 registraties. Merk op dat beide dochtermerken van Volkswagen hiermee in Duitsland populairder zijn dan Opel bij zijn ‘eigen’ publiek.

 

Duitsland

Related Posts

Waarom BMW, Mercedes en Volkswagen tot de grootste verliezers op de aandelenmarkt behoren

4 augustus 2026

BMW schrapt 8.000 banen

22 juli 2026

Newsflash: Dacia geeft gas met elektrische modellen

17 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.