Een van de Chinese automerken die schittert door afwezigheid op de Nederlandse verkoopradar is Seres. De fabrikant biedt bij ons al geruime tijd de ‘3’ aan, maar dat ontgaat de consument blijkbaar. Of die heeft weinig vertrouwen in een automerk waarvan de naamsbekendheid vrijwel nul is.
Misschien bleef verkoopsucces tot nu toe uit doordat de import werd verzorgd door Seres Duitsland. Die distributeur werkte met enkele Nederlandse dealers, maar dat is toch niet helemaal hetzelfde als een Nederlandse importeur. Astara is nu aangesteld om bij ons de verkopen aan te gaan zwengelen.
Astara is met distributieactiviteiten actief in 20 landen (waaronder België, Luxemburg, Nederland, Duitsland, Polen, Tsjechië en Slowakije) en beschouwt de import van Seres als een aanvulling op haar bestaande activiteiten. De primaire focus ligt op het opbouwen van een solide dealernetwerk. In Nederland voert Astara naast Seres ook de merken KGM (onder welke naam Ssangyong een doorstart maakt) en Isuzu.
Seres deed in 2020 zijn intrede op de Nederlandse markt, nadat de Chinese fabrikant in 2017 was begon met de productie van elektrische auto’s. Het bedrijf heeft zijn hoofdkantoor in de Verenigde Staten, maar is een dochteronderneming van Chongqing Sokon Industry Group uit China.
Momenteel heeft Seres 5 dealers in Nederland. Die hebben gezamenlijk het bedrijf Green Mobility Group Europe opgezet voor de import van de Chinese elektrische auto’s. Zij werkten daarvoor tot vandaag dus samen met de Duitse importeur van Seres. Astara neemt die taken nu over.
Betekent dit dat Seres alsnog zichtbaar kan worden op de Nederlandse verkoopradar? Het zal een taaie strijd worden. De ‘3’ is inmiddels 3 jaar oud en onderscheidt zich in technisch opzicht niet van de concurrentie. Voor een totaal onbekend merk is de prijsstelling beslist pittig. Maar Seres heeft inmiddels ook de ‘5’ (de zwarte auto op de foto) klaar. Wellicht maakt die elektrische auto meer indruk op de Nederlandse autoconsument.
