Tesla is van plan in juni 2025 te beginnen met de productie van een elektrische auto die in Nederland een consumentenprijs van ongeveer 30.000 euro gaat krijgen. Ingewijden en toeleveranciers melden verder dat dit nieuwe model, een compacte cross-over, de werktitel ‘Redwood’ heeft gekregen.
Er is al jaren sprake van de ‘goedkope Tesla’, eerder door Autointernationaal.nl ook wel “Model 2” genoemd. Zowel topman Elon Musk als zijn personeel spraken de afgelopen jaren meer dan eens over “the 25.000 dollar car”. De CEO van Tesla had aanvankelijk gezegd om deze auto in 2020 in productie zou worden genomen, maar hij stelde dat plan al snel uit: de prioriteit lag bij de lancering van de Cybertruck. Nu deze elektrische pick-up eindelijk van de band rolt, kan de nieuwe instapper alsnog realiteit worden.

Tesla gaat de auto waarschijnlijk in Berlijn bouwen. Musk denkt de productiekosten in de hand te kunnen houden door bijna de hele onderkant van de ‘Redwood’ op een innovatieve manier uit één stuk te gieten. Daarmee zou de bouw van het model ook minder tijd in beslag nemen. Vooral op de competitieve Europese markt is veel behoefte aan een nieuwe instapper van Tesla. Niet alleen vanwege de vele Chinese toetreders, maar ook omdat veel consumenten een auto van circa 4,3 meter groot zat vinden. Ter vergelijking: de Model Y is ruim 4,75 meter lang.
Tesla werd in het laatste kwartaal van 2023 door het Chinese BYD van de troon gestoten als ’s werelds grootste fabrikant van elektrische auto’s. Op jaarbasis is deze titel nog wel in handen van de Amerikanen, maar het is duidelijk dat het merk dringend een antwoord (waarvoor ook de namen Model A en Model C circuleren) nodig heeft op de Dolphin en Atto 3 van de Aziatische rivaal. Ondertussen blijft Tesla in Nederland de prijzen van de Model Y verlagen. Deze elektrische cross-over heeft nu een instapprijs van 43.993 euro.
Vorig jaar liet Tesla al weten dat het haar nieuwe instapper gaat voorzien van een 53 kWh LFP accu. Dat is een slag groter dan de batterij van een prijstechnisch potentiële concurrent als de nieuwe Citroën ë-C3 Aircross (44 kWh), maar vergelijkbaar met die van de Fiat 600e (54 kWh) en MG 4 (51 kWh). Tesla mikt op een wekelijkse productie van 10.000 exemplaren. Als die verkoopverwachting kan worden waargemaakt, dan wordt de ‘Redwood’ voor Musk belangrijker dan de Model 3 en Model Y samen.
