Fisker verlaagt in de Verenigde Staten de prijs van haar Ocean. Het gaat om exemplaren uit 2023.
De Extreme uitvoering van de Ocean is per direct 24.000 dollar (ongerekend 22.000 euro) goedkoper geworden; een prijsverlaging van bijna 40 procent. In de opruiming mag dat model nu weg voor 37.499 dollar. De Ocean Ultra is afgeprijsd naar 34.999 dollar. Dat is 18.000 dollar minder dan voorheen. De instapuitvoering van de Ocean, de Sport, heeft een actieprijs van 24.999 dollar gekregen. In dit geval is de klant 14.000 dollar goedkoper uit.

De nieuwe tarieven gaan op vrijdag 29 maart in. De prijsverlaging geldt voorlopig alleen in de Verenigde Staten. De kortingsactie komt op een moment dat Fisker in grote financiële problemen is beland. Het Amerikaanse automerk heeft in 2023 ruim 700 miljoen euro verlies geleden (761 miljoen dollar). Het bedrijf meldde begin deze maand dat de continuïteit in gevaar is en dat er gepraat werd met een grote autofabrikant over een financiële reddingsboei of samenwerking. Die gesprekken zijn op niets uitgelopen, zo werd eerder deze week duidelijk.
Fisker heeft 2 weken geleden aan Magna Steyr, die de Ocean bouwt, de opdracht gegeven om de productie voor anderhalve maand stil te leggen. Er werden in 2023 bijna 10.000 exemplaren van de elektrische SUV gebouwd, maar daarvan is de helft nog niet verkocht of afgeleverd.

Of, en zo ja: in welke mate, de Fisker Ocean in Nederland afgeprijsd gaat worden, is nog niet duidelijk. Amerikanen hebben met Pasen nu in ieder geval wat leuks te doen, tenminste als zij de gok wel aandurven om een niet goed uitontwikkelde elektrische SUV aan te schaffen. Dat Fisker er in financieel opzicht bepaald niet lekker voor staat, maakt het ook spannend. Maar dat is natuurlijk ook het geval als je bij de Plus een voordeelpak WC rollen probeert te bemachtigen voor 1 euro.
De Ocean exemplaren van modeljaar 2023 zijn uitgerust met diverse opties. De waarde daarvan kan oplopen tot omgerekend 6.500 euro. Hoewel het dus om reeds geproduceerde exemplaren van het vorige modeljaar gaat, zijn de voorraadmodellen wel voorzien van nieuwe software. Maar of daarmee alle kinderziektes zijn opgelost, zal de tijd moeten leren. In Nederland kost de Fisker Ocean als Sport nu nog 43.990 euro. De Ultra en Extreme uitvoeringen hebben een prijskaartje van achtereenvolgens 58.990 euro en 63.590 euro.
