Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Renault brengt ode aan de 8 Gordini
  • Nu officieel: de Bentley Torcal
  • Autoverkopen Europa: harde klappen voor Volkswagen Groep
  • Amerikaans exportverbod van diesel zal Nederland hard raken
  • Toyota plant de inzet van 400.000 robots
  • Elektrische auto’s bereiken nieuw registratierecord in Europa
  • Chinese merken goed voor bijna 12% van de verkoop van nieuwe auto’s in Europa
  • Geely zet in op laden in 4 minuten
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Renault brengt ode aan de 8 Gordini

    21 september 2026

    Nu officieel: de Bentley Torcal

    21 september 2026

    Autoverkopen Europa: harde klappen voor Volkswagen Groep

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Prijs indicatie Lamborghini Urus SE
Introductienieuws

Prijs indicatie Lamborghini Urus SE

23 april 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
LamboghiniUrusPHEVlive

Lamborghini doet tot nu toe prima zaken met de inmiddels 7 jaar oude Urus. Maar wil dat in de toekomst zo blijven, dan ontkomt zij niet aan elektrificatie van haar eerste SUV model.

Lamborghini zet nu nog niet de stap naar een volledig emissievrije aandrijflijn, maar introduceert wel de Urus SE. Die heeft onder de kap niet alleen een twin turbo 4,0 liter V8 motor, maar ook plug-in hybride techniek. Daardoor bedraagt het systeemvermogen liefst 800 pk. Lamborghini introduceerde eerder al een plug-in hybride sportwagen, de 1.015 pk sterke Revuelto.

LamboghiniUrusPHEVlive2

De Urus was al leverbaar in ‘S’ uitvoering, maar die krijgt nu dus gezelschap van de SE uitvoering. Die heeft in zijn versnellingsbak (een 8-traps automaat) een 192 pk en 483 Nm sterke elektromotor zitten. Samen met de brute kracht van de 4,0 liter V8 levert dat niet alleen 800 pk op, maar ook een maximum koppel van liefst 950 Nm. De Urus SE kan daarmee in 3,4 seconden naar 100 km/u sprinten. Ter vergelijking: de ‘gewone’ uitvoering heeft 0,1 tel meer nodig voor de acceleratieklus. De topsnelheid van de Urus SE bedraagt 312 km/u. Daarmee is hij 7 km/u sneller dan de S uitvoering, die bij 305 km/u de handdoek in de ring moet gooien. Puur op elektrokracht kan de Urus SE een snelheid van 135 km/u halen. De plug-in hybride aandrijflijn heeft een onder de laadvloer in de bagageruimte (maar boven het achterste differentieel) geplaatste accu van 25,9 kWh. Daarmee kunnen ruim 60 kilometers elektrisch worden afgelegd. Dat is relatief weinig, maar de Urus blijft natuurlijk een mastodont op wielen. Ook in SE uitvoering. Lamborghini zegt de Urus SE een compleet nieuw Torque Vectoring systeem te hebben gegeven.

LamboghiniUrusPHEVlive3

Lamborghini heeft ook het uiterlijk van de Urus (het exotische en beresterke zustermodel van de Audi Q8 en de Porsche Cayenne) onderhanden genomen. Voortaan steekt de motorkap wat verder uit. Dit carrosseriepaneel duikt ook dieper omlaag. Daarnaast monteert Lamborghini een andere voorbumper en plattere maar tegelijkertijd sierlijkere koplampen; uiteraard voorzien van Matrix technologie. De dag verlichting in Y-vorm is verdwenen. Verder heeft de grille een wat andere vorm gekregen.

LamboghiniUrusPHEVlive4

Aan de achterzijde kan de vernieuwde Urus worden herkend aan een (extra) plastic strip annex rooster tussen en onder de lichtunits. Er werd niet getornd aan de Y-vormige lichtsignatuur. De kentekenplaat is verhuisd naar een lagere verdieping en zit voortaan niet meer in de achterklep, maar in de bumper. Beiden zijn compleet nieuw. Volgens Lamborghini zorgen de hertekende achterspoiler en de diffusor voor 35 procent meer neerwaartse druk op hoge snelheden.

LamboghiniUrusPHEVlive5

Het interieur van de Urus onderging eveneens een modeljaar-update. Het formaat van het infotainment scherm groeide naar 12,3 inch en kreeg een nieuwe interface. De lay-out van de menu’s is eveneens herzien. De vorm van de ventilatieroosters werd subtiel gewijzigd. Achter het stuur zit een 12,3 inch groot display dat dienst doet als digitaal instrumentarium.

LamboghiniUrusPHEVlive6

Zonder twijfel wordt de SE uitvoering in Nederland binnen de kortste keren de de meest gewilde uitvoering van de Urus familie. Niet alleen omdat hij de krachtigste variant is, maar ook omdat de plug-in hybride techniek bij ons een relatief gunstige prijs betekent. Reken op een tarief van 255.000 à 260.000 euro. Dat is toch eventjes een kleine 60 mille minder dan de S versie moet opbrengen. De introductie van de Urus SE zal door Lamborghini worden gecombineerd met nieuwe lichtmetalen velgen en verse lakkleuren. Reken er op dat de uiterlijke wijzigingen ook gaan gelden voor de S uitvoering.

Lamborghini Urus

Related Posts

In detail: Lamborghini Urus SE Performante

1 juli 2026

Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

20 juni 2026

Lamborghini annuleert elektrische sportwagen

16 februari 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.