Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Tavares verdedigt Leapmotor-deal
Economisch nieuws

Tavares verdedigt Leapmotor-deal

11 mei 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
LeapmotorT03

In Frankrijk wordt er met gefronste wenkbrauwen naar gekeken: de deal die de baas van Stellantis, Carlos Tavares, heeft gesloten met de Chinese autofabrikant Leapmotor.

Tavares wordt om diverse redenen bekritiseerd, onder andere vanwege zijn gigantische salaris, maar je kan hem niet verwijten dat hij de media mijdt. Keer op keer is hij bereid om zijn keuzes en beleid toe te lichten, zelfs als het gaat om omstreden onderwerpen, en daar zijn er veel van. Zo aarzelde hij niet om zich bloot te stellen aan het vuur van politieke en journalistieke kritiek op de deal die de Stellantis topman met Leapmotor sloot. Haalde hij hiermee niet een paard van Troje binnen?

Tavares12

De Frans-Portugese CEO (foto) kwam stevig onder vuur te liggen vanwege zijn recente ondertekening van een overeenkomst met deze Chinese rivaal. Stellantis zal modellen van de fabrikant over de hele wereld gaan distribueren en produceren, behalve op de thuismarkt van Leapmotor. Die aankondiging is genoeg om waarnemers de gordijnen in te jagen in een tijd waarin we bang kunnen zijn voor de Chinese invloed op westerse auto’s.

Tavares probeerde de pers gerust te stellen door aan te geven dat “alle auto’s die door Leapmotor worden geëxporteerd, de regie hiervoor in handen zal zijn door een bedrijf dat wordt gecontroleerd door Stellantis”. Dat is een verrassend antwoord, want de genoemde overeenkomst voorziet in een joint venture die gezamenlijk wordt beheerd door de 2 entiteiten. Stellantis noch Leapmotor hebben dus een meerderheidsbelang.

De topman van Stellantis rechtvaardigt de overeenkomst (ook) door te wijzen op de technologische winst die er mee te behalen valt. Volgens Tavares kan het Frans / Italiaanse autoconcern sneller leren van de Chinese knowhow door zich te ontfermen over het distribueren en produceren van Leapmotor modellen. “En tegelijkertijd kunnen wij winst maken”, aldus de CEO. Er zou dus sprake zijn van een dubbel belegde boterham: integratie van nieuwe processen bij Stellantis én profiteren van de marges op Chinese auto’s die worden geproduceerd en verkocht.

TavaresZhuJiangming

In het interview liet hij zich ook uit over de verviervoudiging van de importbelasting die de Verenigde Staten gaat invoeren op Chinese elektrische auto’s. Hij beschouwt deze stap van de Amerikaanse president Joe Biden als een “grote valkuil”. Volgens Tavares is protectionisme isolationistisch en creëert het inflatie voor het land dat zich terugtrekt in zijn zeepbel. Een standpunt dat overigens niet door alle economen wordt gedeeld.

Aan de andere kant is er één punt waarover de meeste autobranche-watchers het over eens zijn, en dat is de Europese macht, of beter gezegd het gebrek daaraan. Volgens de baas van Stellantis kan de Europese Unie niet concurreren met China of de Verenigde Staten, “als we geen extra consolidatiestap zetten”. Een ode aan het federalisme dat verre van unaniem gedeeld wordt in de sector.

Leapmotor Stellantis Tavares

Related Posts

Stellantis gaat Defenders verkopen

11 juni 2026

Stellantis rondt praktijktests met solid-state batterij af

8 juni 2026

Renault, Stellantis en Volkswagen willen van Brussel weten wat ‘Made in Europe’ inhoudt

7 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.