Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkoop België: de verkoopellende bij Stellantis blijft maar voortduren
Verkoopcijfers

Autoverkoop België: de verkoopellende bij Stellantis blijft maar voortduren

4 juni 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Belgische autoverkoopcijfers voor mei zijn bekend. Die lagen met 38.907 registraties 5,9 procent onder het resultaat van dezelfde maand vorig jaar. De daling ligt volgens brancheorganisatie Febiac bij de zakelijke markt. Die verving vorig jaar om fiscale redenen heel aantal auto’s. Nu doet de zakelijke markt het even rustig aan. Belgische particulieren kochten in mei wel meer auto’s.

Na 5 maanden staat de Belgische autoverkoop-teller nu op 213.746 exemplaren. Dat is 0,5 procent meer dan vorig jaar in dezelfde periode op kenteken werd gezet.

Op merkniveau ging BMW opnieuw aan kop. Vorige maand registreerde dit merk 4.509 auto’s. Dat is weliswaar iets minder dan de 4.622 stuks van mei 2023 (-2,4 procent), maar de nummer-1 positie op de Belgische automarkt kwam daar niet in gevaar door. De nummer-2, Volkswagen, bleef namelijk steken op 4.145 registraties. Ondanks dat dit er 2,0 procent meer waren dan in mei 2023, was de stijging niet voldoende om BMW van de troon te stoten.

Over de eerste 5 maanden van het jaar gemeten, voert BMW nog steeds het klassement aan met 22.752 registraties. Dit aantal was goed voor een marktaandeel van 10,4 procent. Schrale troost voor Volkswagen is dat haar dochter Audi de derde podiumplek bezet met 17.308 verkochte auto’s. Het moederbedrijf was in de eerste 5 maanden van 2024 zelf goed voor 19.475 inschrijvingen. Audi doet het dit jaar veel beter doet in 2023. In mei wist het Duitse merk 3.043 auto’s af te leveren; een toename van 21,3 procent.

Belgen weten premium modellen dus goed te smaken. Dat blijkt ook uit het feit dat Mercedes-Benz na 5 maanden de vierde plaats bezet met 15.376 registraties. Daarna volgt Volvo met 13.224 inschrijvingen, hetgeen een spectaculaire groei van 39 procent betekent. Dat is natuurlijk te danken aan de EX30.

De verkoopellende bij Stellantis blijft maar voortduren. We kunnen gerust spreken van dramatische verkoopresultaten. In de eerste 5 maanden van het jaar wist het moederbedrijf van onder andere Peugeot, Citroën, Opel, DS Automobiles, Alfa Romeo en Jeep zo maar eventjes 13.000 auto’s minder in te schrijven dan in dezelfde periode van 2023. Bij Citroën zal de nieuwe (ë-)C3 het tij kunnen keren en bij Alfa Romeo de junior, maar voor de andere merken is er nog geen licht aan het eind van de tunnel. Het ooit zo krijgshaftige Peugeot is met 1.696 registraties in mei (-39,6 procent) gezakt naar de 10de plaats in de verkoopstatistiek. Op jaarbasis loopt dit merk nu 43,4 procent (6.813 auto’s) achter bij het resultaat in de eerste 5 maanden van 2023. Opel staat nu op een verlies van 40,4 procent. Fiat leverde 42 procent in. Bij DS Automobiles is het ook doffe ellende. Dit premium merk wist in de eerste 5 maanden van het jaar slechts 576 auto’s af te leveren. Vorig jaar waren dat er nog 1.148; een daling van 49,9 procent oftewel feitelijk een halvering van het resultaat.

Ook Ford heeft het momenteel moeilijk in België (waar niet?). De Amerikaanse autofabrikant wist tot eind mei slechts 5.749 auto’s in te schrijven. Dat is 27,1 procent minder dan vorig jaar en slechts goed voor een 15de plek in de verkoopstatistieken.

België

Related Posts

Nieuwstelex: Voyah treedt in de voetsporen van Leapmotor

14 mei 2026

Uitvinder van blauw verkeerslicht kan niet lachen om aprilgrap van politie

1 april 2026

Autoverkopen België

1 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.