Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Porsche sluit emissiedeal met Xpeng
  • Geely compenseert verkoopkrimp in China met sterke exportgroei
  • Mercedes stopt met de EQE
  • Dit is de vernieuwde C-klasse met benzinemotor
  • Autoconsument zorgt voor kleurrecessie
  • Toyota Corolla: multimiljonair viert zijn 60ste verjaardag
  • China: Duitse autolobby verandert van schouder
  • Geveild voor een recordbedrag: de eerste elektrische Ferrari
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Geely compenseert verkoopkrimp in China met sterke exportgroei

    16 augustus 2026

    Mercedes stopt met de EQE

    16 augustus 2026

    Dit is de vernieuwde C-klasse met benzinemotor

    16 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Volkswagen investeert 60 miljard in nieuwe verbrandingsmotoren
Toekomstplannen

Volkswagen investeert 60 miljard in nieuwe verbrandingsmotoren

10 juni 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Naast een ambitieus introductieschema voor nieuwe elektrische auto’s, blijft Volkswagen ook inzetten op modellen met een benzine- of dieselmotoren. Daartoe gaat het autoconcern uit Wolfsburg in de periode tot en met 2028 ongeveer 60 miljard euro investeren.

Het is geen geheim dat elektromobiliteit zich op mondiaal niveau in een diepe crisis bevindt: de beschikbare elektrische auto’s zijn te duur en de aanschafprikkels van de overheid zijn te laag. Modellen met een verbrandingsmotor maken daarentegen een enorme afzet groei door, zoals blijkt uit actuele registratiecijfers. Met als gevolg dat autofabrikanten hun strategieën aanpassen en hun ambitieuze verkoopdoelstellingen bijstellen om over 10 jaar alleen nog maar elektrische personenwagens te willen verkopen.

De Volkswagen Groep is een van de meest fervente voorstanders van elektromobiliteit sinds de ontwikkeling van het modulaire MEB platform. Daarop zijn de meeste elektrische auto’s van het bedrijf gebaseerd. Vorig jaar ging de Volkswagen Groep er van uit dat in 2030 zo’n 80 procent van alle nieuwe personenwagens in Europa elektrisch zou zijn. Het bedrijf uit Wolfsburg reserveerde daartoe een gigantische 120 miljard euro voor de ontwikkeling van nieuwe emissievrije modellen.

Maar de Volkswagen modellen ID.3 en ID.4/ID.5 verkopen zich in Europa ‘slepend’. De ID.Buzz blijkt meer een nichemodel te zijn dan men in Wolfsburg had gehoopt. De ID.7 moet zich in Europa nog bewijzen, maar lijkt in China al geflopt te zijn. Tegelijkertijd hebben ook de dochters Audi (Q4 e-Tron) en Skoda (Enyaq) moeite om kopers voor hun elektrische modellen te vinden. De fabrieken waar deze auto’s van de band rollen, moeten herhaaldelijk de productie stopzetten om de voorkomen dat de voorraadterrein overvol raken. Ondertussen verkopen dealers de MEB modellen met extreme kortingen.

De vraag is hoe deze bedrijfseconomisch onbevredigende situatie kan worden opgelost. De aangekondigde ID.2 zal de boel niet kunnen redden. Dat Volkswagen model komt pas in 2025/2026 op de markt. De groepsleiding maakt daarom meer geld vrij voor nieuwe verbrandingsmotoren. Daarmee wil Volkswagen haar benzine- en dieselmodellen concurrerend houden. Financieel directeur Arno Antlitz vertelt dat het ontwikkelingsbudget voor de komende 4 jaar is opgehoogd naar 180 miljard euro. Daarvan zal ongeveer 120 miljard euro worden besteed aan elektrificatie en digitalisering van het productassortiment, en met de rest van het geld wil Volkswagen haar modellen met een verbrandingsmotor concurrerend houden tijdens de transitiefase.

Het gaat daarbij dus om in totaal 60 miljard euro. Dit enorme bedrag geeft het in Wolfsburg gevestigde bedrijf (waartoe ook merken als Porsche, Lamborghini en Bentley behoren) voldoende flexibiliteit om de uitdagingen op de automarkt in de toekomst het hoofd te bieden. Toch pleitte CEO Oliver Blume onlangs voor handhaving van het verkoopverbod op modellen met een verbrandingsmotor vanaf 2035.

 

 

Verbrandingsmotor Volkswagen

Related Posts

Volkswagen krijgt groen licht voor verkoop Everllence

13 augustus 2026

Volkswagen verkoopt belang in ingenieursbureau IAV

12 augustus 2026

Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen

10 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.