Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Renault verliest een baken van rust: Jean-Dominique Senard vertrekt
  • Mercedes investeert miljarden in Amerikaanse automarkt
  • Gaan de Belgen straks Geely’s produceren?
  • Mercedes vindt de besturing opnieuw uit
  • Kia meldt verkooprecord
  • Prijs vergelijking vernieuwde MG 4
  • Opel Corsa GSE ondergaat laatste tests op Nürburgring
  • Tesla herstelt zich in Europa
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Renault verliest een baken van rust: Jean-Dominique Senard vertrekt

    1 april 2026

    Mercedes vindt de besturing opnieuw uit

    1 april 2026

    Gaan de Belgen straks Geely’s produceren?

    1 april 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    BMW iX3 is de World Car of the Year

    1 april 2026

    Consumentenbond grijpt in bij Zeekr

    25 maart 2026

    Opnieuw terugroepactie van Stellantis

    25 maart 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Stellantis bekritiseerd vanwege matige veiligheid Jeep Avenger
Tevredenheidresultaten

Stellantis bekritiseerd vanwege matige veiligheid Jeep Avenger

9 september 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
JeepAvengerWitteAchtergrond

De Jeep Avenger heeft bij de meest recente tests van Euro NCAP slechts 3 van de 5 (het maximaal haalbare aantal) sterren weten te scoren. Het veiligheidsinstituut geeft moederbedrijf Stellantis daarom een draai om haar oren.

Euro NCAP is een onafhankelijk organisatie die al sinds mensenheugenis de veiligheid van auto’s test door middel van het simuleren van een crash. Op basis van de resultaten van dergelijke tests deelt het veiligheidsinstituut een beoordeling uit, variërend van 1 tot 5 sterren. Het eindoordeel is vandaag de dag gebaseerd op 4 criteria: veiligheid voor volwassenen, veiligheid voor kinderen, veiligheid van andere (kwetsbare) weggebruikers en de compleetheid van de veiligheidsuitrusting.

JeepAvenger

De Jeep Avenger was één van de auto’s die bij de meest recente tests tegen het licht werden gehouden. Qua algemene bescherming van volwassenen (score 79 procent van het maximale resultaat) deed de Jeep Avenger niet slecht. Maar op 2 andere testonderdelen was Euro NCAP kritisch: kinderen die achterin zitten worden onvoldoende beschermd tegen zijdelingse botsingen en de snelheid waarmee het autonome noodremsysteem in actie komt, schiet tekort. Bovendien is er geen sensor aan boord van de Avenger die registreert of er kinderen achterin zitten. Dat wordt tegenwoordig meegenomen in de beoordeling door Euro NCAP.

De test leverde verder matige scores op voor de veiligheid van andere (kwetsbare) weggebruikers (59 procent) en de compleetheid van de veiligheidsuitrusting (53 procent). Daardoor was het eindoordeel van Euro NCAP over de Jeep Avenger slechts een een matige 3 sterren. De Avenger bevindt zich qua score in dezelfde categorie als de Suzuki Swift en de Dacia Duster; auto’s die het vooral van hun gunstige prijs moeten hebben en niet bepaald ‘premium’ zijn (terwijl Jeep  wel premium prijzen rekent). Dit trio behaalde de laagste score in de Euro NCAP testresultaten van dit jaar.

De kans is groot dat de zustermodellen van de Jeep Avenger, zoals de Fiat 600, de Peugeot 2008 en de Opel Mokka even slecht scoren. Zij werden dit keer niet getest door Euro NCAP, maar zijn onderhuids identiek. Dat geldt ook voor de Alfa Romeo Junior, de Citroën C4, de Lancia Ypsilon, de Opel Corsa en de Peugeot 208. De Opel Mokka werd voor het laatst in 2021 getest en kreeg toen 4 sterren, maar de betreffende test is inmiddels verouderd.

Michiel van Ratingen, de baas van Euro NCAP, heeft vanwege de testuitkomst stevige kritiek op Jeep en moederbedrijf Stellantis. Volgens hem leggen de resultaten een “duidelijk gebrek aan ambitie” bloot. “Er is sprake van toenemende concurrentie in de auto-industrie en Stellantis heeft flink in de kosten moeten snijden om merken die in het verleden rode cijfers schreven, weer winstgevend te maken. Maar op veiligheid mogen autofabrikanten niet besparen”, aldus de topman van Euro NCAP weten in niet mis te verstane woorden.

Jeep Avenger

Related Posts

Newsflash: grote Cupra SUV komt pas in 2030

9 februari 2026

Prijs vergelijking Jeep Avenger 4xe Overland

18 maart 2025

Prijs verlaging voor elektrische Jeep Avenger

1 november 2024

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Klein maar met een groot verkooppotentieel: test Kia EV2

24 maart 2026
8.0

Is dit de Auto van het Jaar 2027? Test nieuwe Renault Twingo E-Tech

20 maart 2026
8.0

Mercedes-Benz GLC 400 4Matic: meer evolutie dan revolutie

19 maart 2026
10.0

Winter vol ‘Freude am Fahren’ in de nieuwe BMW i3

1 maart 2026
9.0

Lovende recensies voor nieuwe Audi RS5

1 maart 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.