Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
  • Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper

    19 juni 2026

    Prijs vergelijking Kia Seltos Hybrid

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Autoverkopen Europa in 2024: sterkste groei voor Lexus, Smart verliest het meest
Verkoopcijfers

Autoverkopen Europa in 2024: sterkste groei voor Lexus, Smart verliest het meest

14 januari 20254 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De verkoop van nieuwe personenauto’s in Europa is in 2024 nauwelijks toegenomen. Dat blijkt uit cijfers die door brancheorganisatie ACEA zijn gepubliceerd. In de grote automarkten Frankrijk, Duitsland en Italië daalde de verkoop vorig jaar, terwijl Spanje een sterke groei liet zien. In het Verenigd Koninkrijk was sprake van een bescheiden plus.

De totale autoverkoop in Europa nam vorig jaar toe met 0,8 procent tot ruim 10,6 miljoen voertuigen. In Frankrijk daalde het aantal registraties echter met 3,2 procent.  In Duitsland werden 1 procent minder auto’s verkocht. In Italië bleef de afzetdaling beperkt tot 0,5 procent, maar in Spanje was sprake van een groei van 7,1 procent. In 2023 werden 13,9 procent meer auto’s verkocht dan in het jaar daarvoor. De groei vlakte in 2024 dus af. Vooral de verkoop van elektrische auto’s stond vorig jaar in Europa onder druk.

 

Autoverkopen in 2024 per aandrijfvorm

De verkoop van volledig elektrische auto’s zakte in Europa in 2024 met 5,9 procent tot bijna 1,45 miljoen exemplaren. In onze wereldregio staat de vraag naar elektrische auto’s onder druk doordat steeds meer overheden hun subsidies voor deze voertuigen afbouwen. Vooral in Duitsland (waar 27,4 procent minder elektrische auto’s werden verkocht) was de daling bijzonder groot. Dit land bleef binnen Europa wel de grootste afzetmarkt. De verkoopdaling in Duitsland is te verklaren door de afbouw van subsidies voor elektrische auto’s in december 2023.

In Nederland, waar veel bedrijven werknemers verplichten een elektrische auto te kiezen als auto van de zaak en waar particulieren konden profiteren van de SEPP subsidie, nam het aantal registraties vorig jaar daarentegen met 16 procent toe. Nederland behoort samen met Duitsland, Frankrijk, Noorwegen en Zweden tot de grotere afzetmarkten voor elektrische auto’s in Europa. In Frankrijk en Zweden daalde de vraag echter met respectievelijk 2,6 procent en 15,9 procent.

Ook in China en de Verenigde Staten was er in 2024 sprake van een verkoopstijging. Die landen kenden vorig jaar een aantrekkelijke subsidieregeling. Dat lijkt een voorwaarde te zijn om de consument er toe te bewegen om een elektrische auto aan te schaffen. Nu er in de Verenigde Staten een andere politieke wind waait, zijn er zorgen dat fabrikanten dit jaar geconfronteerd gaan worden met een flinke daling van de vraag. De nieuwe president Donald Trump wil de koopsubsidie à 7.500 auto’s voor elektrische auto’s namelijk afschaffen.

Het marktaandeel van auto’s met batterijen in Europa kwam vorig jaar uit op 13,6 procent. Personenwagens met een benzinemotor bleven in 2024 het populairst met een marktaandeel van 33,3 procent, maar de vraag naar dit type auto’s daalde wel met 4,8 procent. Zelf-oplaadbare hybride modellen bemachtigden een marktaandeel van 30,9 procent. De verkoop van dit type personenwagens nam in 2024 met 20,9 procent toe. Het aantal verkochte plug-in hybride auto’s daalde met 6,8 procent. Het marktaandeel van diesels nam af tot 11,9  procent.

 

Autoverkopen in 2024 per merk

Met name Smart (53,9 procent lagere verkopen in 2024), Lancia (-27,2 procent), Fiat (-20,4 procent) en Mini (-19,8 procent) presteerden allemaal ondermaats. Volkswagen zag haar Europese verkopen daarentegen toenemen. Dit merk was in 2024 wederom marktleider in Europa. Toyota realiseerde een groei van 12 procent in Europa. Alleen Skoda (+12,7 procent) wist sterker te plussen. Een andere opvallende groeier is Cupra dat afgelopen jaar in Europa 219.105 auto’s verkocht; een toename van 10,1 procent. Dat de verkoop van Smart zo hard daalde, heeft alles te maken met een wijziging van de modelstrategie en de inzet op een elektrische gamma. Dit merk lijkt qua klantenwerving helemaal opnieuw te moeten beginnen.

Renault was in 2024 goed voor 699.214 verkopen (+2,7 procent in vergelijking met 2023). Dochter Dacia groeide net was harder (+3,9 procent) en wist 578.935 auto’s op kenteken te zetten. Renault zal ook trots zijn op het feit dat zij meer personenwagens aan de man wist te brengen dan Peugeot. Bij dit merk bleef de teller steken op 641.264 stuks (+0,6 procent). Stellantis, het moederbedrijf van Peugeot, bracht in 2024 ruim 1,9 miljoen auto’s aan de man; een daling van 7,3 procent.

 

Prognose voor 2025

Dataforce verwacht dat de Europese automarkt in 2025 groeit met 4 procent. “De markt stabiliseert zich na enkele turbulente jaren, maar het is duidelijk dat innovatie en aanpassing aan regelgeving cruciaal blijven voor verdere groei”, aldus een woordvoerder van dit bedrijf. Elektrische voertuigen blijven een belangrijke motor achter de groei wegens de Europese emissienormen, meent het bedrijf. Fabrikanten halen alles uit de kast om de vraag naar emissievrije personenwagens te stimuleren.

 

 

Europa

Related Posts

Autoverkoop Europa: grote vraag naar elektrische modellen

16 juni 2026

Zwartboek China (30): EU pleit voor hardere aanpak

12 juni 2026

Renault, Stellantis en Volkswagen willen van Brussel weten wat ‘Made in Europe’ inhoudt

7 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.