Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Rechtbank: verkeersboetes in 2024 en 2025 onterecht verhoogd
  • Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd
  • Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk
  • Tesla herstelt na fors verkoopverlies: kwart meer klanten
  • Ook Rusland ontdekt nu, noodgedwongen, de elektrische auto
  • Verkoop BYD stijgt voor tweede maand op rij
  • ANWB paraat met tientallen wegenwachten en duizenden huurauto’s langs drukke vakantieroutes
  • Mercedes gaat ‘baby G-klasse’ in Hongarije bouwen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Rechtbank: verkeersboetes in 2024 en 2025 onterecht verhoogd

    1 juli 2026

    Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk

    1 juli 2026

    Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Zwartboek China (14): China steunt Russische agressor
Opinie

Zwartboek China (14): China steunt Russische agressor

2 april 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
ChinaAuto

In diverse Europese landen is de boycot van Amerikaanse producten, de auto’s van Tesla voorop, een issue geworden. In Nederland is daar ook menig autoconsument toe overgegaan. Maar de oproep om geen Amerikaanse producten meer te kopen, moet beslist niet uitgelegd worden dat er nu een mildere houding ten opzicht van China kan worden aangenomen.

China gaat namelijk onverminderd door met systematische onderdrukking, marteling en opsluiting in strafkampen van Oeigoeren. Ook hoog op de agenda staat de vernietiging van de Tibetaanse cultuur. Verder is China zich duidelijk aan het voorbereiden van het veroveren van Taiwan. De Amerikaanse president Donald Trump mag zich dan gedragen als een olifant in een porseleinkast, denk nu niet dat Xi Jinping als moderne keizer van China de aaibaarheid van een Panda beer heeft gekregen.

Gisteren meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat zijn militairen in het oosten van het land hebben gevochten tegen 6 Chinezen en 2 van hen gevangen hebben genomen. Het is de eerste keer dat Oekraïne melding maakt van Chinese betrokkenheid bij de oorlog. Eerder werd duidelijk dat Rusland in de oorlog steun krijgt van Noord-Koreaanse militairen. Zelensky zei tegen journalisten in Kyiv en in een bericht op sociale media dat nog een land zich in de strijd heeft gemengd: China. Er zijn volgens hem aanwijzingen dat “veel meer” burgers uit dit land meevechten in het Russische leger.

Zelensky heeft via Telegram en X een video van een Chinees sprekende man in militaire kleding gedeeld. Hij zou samen met een andere Chinees gevangen zijn genomen in de regio Donetsk. Het 2-tal had volgens Zelensky onder meer identiteitsdocumenten en bankpassen bij zich. Officieel zegt China dat zij zich sinds de Russische invasie neutraal opstelt in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Maar in liegen is Xi Jinping net zo bedreven als Vladimir Poetin.

Nederland heeft sinds de invasie van Oekraïne door Rusland miljarden euro’s aan steun aan Zelensky en zijn oorlogskabinet verleend. De meeste Nederlanders hebben dat er graag voor over, ofschoon het geld ook heel goed besteed had kunnen worden aan het onderwijs, de zorg, de infrastructuur, de woningnood en/of aan reductie van de stikstofuitstoot. Maar laten we geen gekke Henkie willen zijn. Als China het strategisch belangrijk vindt om Rusland te steunen in haar oorlog, dan dient zij op dezelfde manier door ons Europeanen behandeld te worden als nu met Poetin en zijn kornuiten gebeurt: een totale boycot.

Door Rusland te steunen, valt China onze democratische, Westerse cultuur aan. Blijkbaar moet die geknecht worden. Dat mag absoluut niet gebeuren. De beste manier is om Chinese producten te boycotten. Zodat voorkomen wordt dat de economie van China met onze hulp nog sterker wordt. Voor Nederlandse automobilisten betekent dit: KOOP GEEN CHINESE AUTO! Laat je niet in de luren leggen door een land dat ons op termijn net zo zal behandelen als de Oeigoeren en de Tibetanen.

China

Related Posts

Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

24 juni 2026

BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium

23 juni 2026

Carney-Xi deal: Geely levert eerste elektrische auto’s van Lotus aan Canada

22 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.