Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Europese Unie en China sluiten deal: maximaal 350.000 plug-in hybride auto’s per jaar
  • Europees debuut voor Kia Seltos Hybrid en K4 Hybrid op Autosalon van Parijs
  • Meldingen van kilometertellerfraude met bijna een kwart gestegen
  • Volkswagen ziet verkoop in september verder instorten
  • Citroën verrast in Parijs met de nieuwe Bestel Eend
  • Chery presenteert de Q voor de Europese markt
  • Newsflash: Alpine vindt de A310 opnieuw uit
  • Citroën 2CV maakt elektrische comeback voor 15.000 euro
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Europese Unie en China sluiten deal: maximaal 350.000 plug-in hybride auto’s per jaar

    9 oktober 2026

    Europees debuut voor Kia Seltos Hybrid en K4 Hybrid op Autosalon van Parijs

    9 oktober 2026

    Meldingen van kilometertellerfraude met bijna een kwart gestegen

    9 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Zwartboek China (14): China steunt Russische agressor
Opinie

Zwartboek China (14): China steunt Russische agressor

2 april 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
ChinaAuto

In diverse Europese landen is de boycot van Amerikaanse producten, de auto’s van Tesla voorop, een issue geworden. In Nederland is daar ook menig autoconsument toe overgegaan. Maar de oproep om geen Amerikaanse producten meer te kopen, moet beslist niet uitgelegd worden dat er nu een mildere houding ten opzicht van China kan worden aangenomen.

China gaat namelijk onverminderd door met systematische onderdrukking, marteling en opsluiting in strafkampen van Oeigoeren. Ook hoog op de agenda staat de vernietiging van de Tibetaanse cultuur. Verder is China zich duidelijk aan het voorbereiden van het veroveren van Taiwan. De Amerikaanse president Donald Trump mag zich dan gedragen als een olifant in een porseleinkast, denk nu niet dat Xi Jinping als moderne keizer van China de aaibaarheid van een Panda beer heeft gekregen.

Gisteren meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat zijn militairen in het oosten van het land hebben gevochten tegen 6 Chinezen en 2 van hen gevangen hebben genomen. Het is de eerste keer dat Oekraïne melding maakt van Chinese betrokkenheid bij de oorlog. Eerder werd duidelijk dat Rusland in de oorlog steun krijgt van Noord-Koreaanse militairen. Zelensky zei tegen journalisten in Kyiv en in een bericht op sociale media dat nog een land zich in de strijd heeft gemengd: China. Er zijn volgens hem aanwijzingen dat “veel meer” burgers uit dit land meevechten in het Russische leger.

Zelensky heeft via Telegram en X een video van een Chinees sprekende man in militaire kleding gedeeld. Hij zou samen met een andere Chinees gevangen zijn genomen in de regio Donetsk. Het 2-tal had volgens Zelensky onder meer identiteitsdocumenten en bankpassen bij zich. Officieel zegt China dat zij zich sinds de Russische invasie neutraal opstelt in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Maar in liegen is Xi Jinping net zo bedreven als Vladimir Poetin.

Nederland heeft sinds de invasie van Oekraïne door Rusland miljarden euro’s aan steun aan Zelensky en zijn oorlogskabinet verleend. De meeste Nederlanders hebben dat er graag voor over, ofschoon het geld ook heel goed besteed had kunnen worden aan het onderwijs, de zorg, de infrastructuur, de woningnood en/of aan reductie van de stikstofuitstoot. Maar laten we geen gekke Henkie willen zijn. Als China het strategisch belangrijk vindt om Rusland te steunen in haar oorlog, dan dient zij op dezelfde manier door ons Europeanen behandeld te worden als nu met Poetin en zijn kornuiten gebeurt: een totale boycot.

Door Rusland te steunen, valt China onze democratische, Westerse cultuur aan. Blijkbaar moet die geknecht worden. Dat mag absoluut niet gebeuren. De beste manier is om Chinese producten te boycotten. Zodat voorkomen wordt dat de economie van China met onze hulp nog sterker wordt. Voor Nederlandse automobilisten betekent dit: KOOP GEEN CHINESE AUTO! Laat je niet in de luren leggen door een land dat ons op termijn net zo zal behandelen als de Oeigoeren en de Tibetanen.

China

Related Posts

Europese Unie en China sluiten deal: maximaal 350.000 plug-in hybride auto’s per jaar

9 oktober 2026

Volkswagen topman wijst in oproep op gedeelde verantwoordelijkheid

9 oktober 2026

Afzwakkende economie doen autoverkopen China sterk dalen

8 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.