Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
  • Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo
  • Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden

    27 september 2026

    Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

    27 september 2026

    BYD vernieuwt de Dolphin Surf

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Duitse autofabrikanten in gesprek met Trump over versoepeling tarieven
Economisch nieuws

Duitse autofabrikanten in gesprek met Trump over versoepeling tarieven

24 mei 20254 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep voeren naar verluidt discrete gesprekken met Washington om te onderhandelen over een mogelijke overeenkomst over de importtarieven op auto’s die in de Verenigde Staten verkocht worden. De regering-Trump wil die fors gaan verhogen.

Duitse autofabrikanten, die het meest getroffen worden door de Amerikaanse verhoging van de importtarieven op auto’s, hebben besloten hun zaak rechtstreeks bij de Trump-regering te bepleiten. Dit staat in schril contrast met de aanpak die de Europese Commissie voorstaat. Die wil momenteel namens de 27 lidstaten met de Verenigde Staten onderhandelen over deze kwestie.

DuitslandExportVS

BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep hebben echter groot gelijk. In Brussel wordt veel gepraat, maar iets voor elkaar krijgen ho-maar. Het beleid ten aanzien van de importtarieven van landen buiten de Europese Unie is zo mogelijk nog ineffectiever dan de manier waarop de overlast van asielzoekers die geen enkele kans maken op een verblijfsvergunning moet worden aangepakt.

Ondanks de afschaffing van de douanerechten die de Amerikaanse overheid heeft opgelegd door het Hof voor Internationale Handel in New York, blijven sectorale heffingen op auto’s, staal en aluminium van kracht. Dit betekent dat buitenlandse autofabrikanten nog steeds onderworpen zijn aan 25 procent invoerrechten op auto’s die naar de Verenigde Staten worden geëxporteerd. Dat is de grootste afzetmarkt voor BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep.

Deze ‘club van drie’ is nu vastbesloten om hun zaak te bepleiten. Zelfs als dat betekent dat ze het alleen moeten doen, want vanuit Brussel verwachten zij geen enkele concrete en effectieve steun. Het Duitse initiatief leidt evenwel tot kinnesinne in Frankrijk, dat gewend is om het Europese beleid naar zijn hand te zetten. Onder de voormalige Duitse bondskanselier, de timide Olaf Scholze, lukte dat aardig goed, maar zijn opvolger Friedrich Merz is uit heel ander hout gesneden en laat zich de kaas niet van het brood eten door de Fransen.

Van gejeremieer dat de toch al zwaar onder druk staande Europese solidariteit op autoproductie gebied nu nog verder onderuit wordt gehaald, trekken BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep zich weinig aan. Anders dan onze premier Dick Schoof laten zij zich niet intimideren door wetten die op dubieuze wijze in Brussel tot stand zijn gekomen en waaraan het schimmig opererende Europese Hof de lidstaten van de Europese Unie wil houden.

Men kan het dus niet kwalijk nemen dat BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep hun eigen hachje proberen te redden. Om in de gunst te komen bij de wispelturige Amerikaanse president, zijn de drie Duitse autofabrikanten discreet in gesprek gegaan met het ministerie van Handel van de Verenigde Staten. Ze vragen om een ​​verlaging of zelfs vrijstelling van de invoerrechten op hun auto’s in ruil voor uitbreiding van hun Amerikaanse productiecapaciteit.

Mercedes heeft aangekondigd dat zij de productie van haar GLC vanaf 2027 zal verplaatsen naar haar fabriek in Tuscaloosa, Alabama. BMW is van plan de capaciteit van haar fabriek in Spartanburg, South Carolina, met 80.000 auto’s te verhogen. Tot slot heeft Audi, dat geen productiefaciliteiten in Noord-Amerika heeft, onlangs via Oliver Blume, CEO van de Volkswagen Group, in een interview met de krant Frankfurter bevestigd dat het van plan is een fabriek in de Verenigde Staten te bouwen.

Als onderdeel van deze onderhandelingen zouden de 3 Duitse autofabrikanten desnoods bereid zijn om geen directe verlaging van de invoerrechten op hun modellen te accepteren, maar in plaats hiervan hun toevlucht moeten nemen tot een subtiel handelssysteem. BMW, Mercedes en VW zouden dab profiteren van kortingen op auto’s die vanuit de Verenigde Staten worden geëxporteerd. De waarde daarvan wordt vervolgens van de invoerheffing afgetrokken. Dit is een manier van Trump en zijn regering om druk op BMW, Mercedes en de Volkswagen Groep uit te oefenen om meer op Amerikaanse bodem te produceren.

Dus minder auto’s elders (lees: in Europa) produceren? Het drietal fabrikanten heeft zich tot nu toe onthouden van commentaar op mogelijke onderhandelingen met de Amerikaanse overheid.

BMW Duitsland Handelsoorlog Mercedes Trump Verenigde Staten Volkswagen Groep

Related Posts

Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

26 september 2026

Newsflash: nieuwe Toyota Corolla wordt ‘Power of Choice’

25 september 2026

Duitse auto-industrie pleit voor hogere importheffingen op Chinese auto’s

24 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.