De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto’s Tesla kent topman Elon Musk een aandelenpakket toe ter waarde van 29 miljard dollar. Dat heeft de onderneming maandag in een document naar buiten gebracht. Het gaat om een beloningspakket uit 2019, waardoor Musk 96 miljoen aandelen krijgt.
Vorig jaar verklaarde een rechtbank in Delaware Musks beloningspakket uit 2018, gewaardeerd op meer dan 50 miljard dollar, nog nietig. De rechtbank stelde dat het goedkeuringsproces bij Tesla gebrekkig was en oneerlijk tegenover aandeelhouders. Elon Musk krijgt pas over 2 jaar de volledige beschikking over de aandelen onder voorwaarde dat hij dan nog CEO is. Op zijn vroegst mag hij deze over 5 jaar verkopen.
Die rechtszaak trok wereldwijd veel aandacht. Duizenden Tesla-aandeelhouders stuurden brieven naar de rechter om hun mening te geven. Musk was zelfs zo boos over de beslissing van de rechter dat hij een formele verhuizing van Tesla in gang zette van de staat Delaware naar Texas. De zakenman ging ook in beroep tegen de uitspraak. Dat loopt nog.
Tesla verdedigt de nieuwe beloning voor Musk als volgt: “Hoewel wij erkennen dat Elons zakelijke ondernemingen, interesses en andere mogelijke bestedingen van zijn tijd en aandacht uitgebreid en veelomvattend zijn, zijn we ervan overtuigd dat deze beloning Elon zal stimuleren om bij Tesla te blijven”, aldus een speciale commissie bij het bedrijf.
