Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
  • Volgens AI wordt dit de nieuwe Citroën 2CV
  • Newsflash: Skoda Karoq mag door naar de volgende ronde
  • Volvo EX90 tijdelijk als Black Edition
  • Tesla opent ontwikkelingscentrum in Berlijn
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026

    Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen

    3 november 2026

    Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»BYD meldt forse verkoopstijging in eerste jaarhelft
Economisch nieuws

BYD meldt forse verkoopstijging in eerste jaarhelft

23 augustus 20253 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
BYDrood2

BYD heeft in de eerste jaarhelft bijna 2,2 miljoen stekkerauto’s verkocht, oftewel een derde meer dan in dezelfde periode van 2024. Toch worden in China de champagneflessen niet ontkurkt. Het bereikte verkoopresultaat is namelijk aanzienlijk lager dan de jaardoelstelling van BYD. De lat ligt dit jaar bij een wereldwijde verkoop van 5,5 miljoen auto’s. Het lijkt onwaarschijnlijk dat BYD die doelstelling kan halen.

Dat BYD haar verkoopdoelstelling voor dit jaar mist, komt vooral door tegenslagen op de thuismarkt. De fabrikant van stekkerauto’s reageerde daar eind mei op met flinke kortingen, maar moest toen op het matje komen bij de Chinese regering. Die wil een eind maken aan de continue prijsverlagingen in de auto-industrie omdat dit faillissementen en dus werkloosheid in de hand werkt. Als gevolg hiervan heeft BYD in eigen land haar slagkracht niet volledig kunnen benutten. Die wordt nu ingezet om in het buitenland flink uit te breiden.

In de eerste jaarhelft steeg de omzet van BYD met 23 procent naar 371,3 miljard yuan, omgerekend zo’n 44,6 miljard euro. De nettowinst nam met 14 procent toe tot 15,5 miljard yuan (ongeveer 1,9 miljard euro). De eerste resultaten om in het buitenland flink uit te breiden, zijn inmiddels zichtbaar. Uit de verkoopcijfers van auto’s in Europa blijkt dat BYD in juli ruim 3 keer zoveel nieuwe exemplaren in onze regio heeft verkocht dan vorig jaar in dezelfde maand: afgerond 9.700 versus 3.100 exemplaren. Het marktaandeel van BYD groeide daardoor van 0,4 procent tot 1,1 procent.

In het tweede kwartaal bedroeg de omzetstijging 14 procent. In totaal ging het om 201 miljard yuan (ongeveer 25 miljard euro). Maar de nettowinst van BYD maakte in het tweede kwartaal een onverwachte duik. Met 6,4 miljard yuan (800 miljoen euro) bleef er bijna 30 procent minder aan de strijkstok hangen dan een jaar eerder. Het resultaat was ook ver onder de verwachtingen van analisten. Zelfs de omzet bleef achter bij hun prognoses. Over het hele eerste halfjaar was er weliswaar nog sprake van winstgroei, maar de brutomarge (de verdiensten per auto) kromp.

De onstuitbare groeimachine genaamd BYD hapert dus. Dat er minder winst werd geboekt, komt overigens ook doordat BYD door de Chinese toezichthouder is gedwongen om haar leverancier eerder te betalen. Facturen moeten voortaan binnen 60 dagen voldaan worden. Dit betekent dat geld voortaan minder lang op de eigen bankrekening kan worden geparkeerd. Er is dus minder saldo om rente mee te vangen.

De opmars van BYD is hierdoor overigens niet gestopt. Wel is er sprake van vertraging en de noodzaak om e.e.a. bij te sturen. BYD heeft nu haar lesje geleerd, namelijk dat omzetgroei ten koste van alles niet zaligmakend is. Wie wil overleven in autoland, dient zich te focussen op duurzame winstgevendheid. Om minder afhankelijk te worden voor de onstuimige thuismarkt, gaat BYD door met haar beleid om haar export op agressieve wijze op te voeren. In de eerste helft van het jaar werden al 20 procent van de verkopen in het buitenland gerealiseerd.

BYD

Related Posts

Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”

3 november 2026

BYD wil binnen 1 jaar 70 Flash Charging-stations in Nederland

1 november 2026

BYD is nu al ’s werelds grootste autofabrikant: qua aantal werknemers

1 november 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.