Dat het momenteel slecht gaat met Porsche, zal jou waarschijnlijk niet zijn ontgaan. Nu erkent ook Oliver Blume, de vertrekkend CEO (en tevens topman van moederbedrijf Volkswagen) dat er grote problemen zijn bij de Duitse autobouwer . “Porsche verkeert in een enorme crisis”, zegt hij in een interview.
Blume, die zich de komende jaren volledig gaat focussen op de hele Volkswagen Groep, noemt allerlei oorzaken van de slechte gang van zaken bij de producent van luxe-auto’s: “Door China, de Amerikaanse tarieven en de oorlog tusse Rusland en Oekraïne lopen de inkomsten uit twee derde van onze afzetmarkten terug”.
De uitspraken van Blume volgen nadat Porsche met teleurstellende cijfers op de proppen kwam. Zo verloor het bedrijf afgelopen kwartaal 1 miljard euro. Over de eerste 3 kwartalen was de operationele winst slechts 40 miljoen euro. Ter vergelijking: in dezelfde periode vorig jaar bleef er nog 4 miljard euro aan de strijkstok hangen. Dat is een daling van 99 procent.
In het genoemde interview geeft Blume aan dat er dit jaar een flinke reorganisatie heeft plaatsgevonden en er flinke investeringen worden gedaan in de toekomst van Porsche. “Wij hebben de strategie volledig omgegooid. Dat kost veel geld. En nu moeten wij even geduld hebben tot de resultaten van de heroriëntatie zichtbaar worden. Blume geeft impliciet aan dat Porsche nu op het dieptepunt zit. “Erger dan dit wordt het niet”.
De problemen bij Porsche zijn ook voelbaar op de beurs. Beleggers hebben dit jaar het aandeel in de uitverkoop gedaan. De beurswaarde van de Duitse autofabrikant is daardoor sinds de jaarwisseling met maar liefst 17 procent gedaald. Maar sinds vorige week lijkt het vertrouwen zich te herstellen. Sindsdien is het aandeel Porsche op de Duitse beurs met ruim 11 procent gestegen.
