Uber neemt zijn plan om hét platform te worden voor robottaxi’s van verschillende fabrikanten serieus. In samenwerking met Nvidia heeft het bedrijf het over (uiteindelijk) 100.000 zelfrijdende auto’s.
Rittenbedrijf Uber streeft in de toekomst naar 100.000 robottaxi’s. Een belangrijke stap hierin zijn de nieuwe autocomputers van chipgigant Nvidia, die hardware leveren voor autonoom rijden in auto’s van verschillende fabrikanten.
Toen Uber en Nvidia hun plannen aankondigden, gaven ze niet aan wanneer de doelstelling van 100.000 robottaxi’s bereikt zou worden. De eerste voertuigen met Nvidia’s nieuwe computerplatform zullen naar verwachting in 2027 beschikbaar zijn.
Onder de eerste robotaxi’s met Nvidia-hardware in de Uber-vloot bevinden zich naar verwachting minstens 5.000 voertuigen van Stellantis, het moederbedrijf van onder andere Fiat, Opel en Peugeot, die zullen worden ingezet, zo kondigde de taxidienst aan. Mercedes-Benz en Tesla-concurrent Lucid werken ook aan voertuigen die compatibel zijn met Nvidia’s nieuwe Drive AGX Hyperion 10-platform, zo werd gemeld.
Uber had al plannen voor robottaxi’s
Uber kondigde in de zomer aan zelf een robotaxi-aanbieder te willen worden en zo te concurreren met chauffeurs op zijn eigen platform. Het bedrijf verklaarde dat er de komende 6 jaar minstens 20.000 zelfrijdende voertuigen op basis van SUV’s van elektrische autofabrikant Lucid in verschillende landen zullen worden geïntroduceerd. De voertuigen zullen eigendom zijn van Uber of van de fleet partners van de online dienst.
Uber heeft eerder al de ambitie getoond om het toonaangevende platform voor robottaxi’s van verschillende ontwikkelaars te worden. Zo kunnen zelfrijdende auto’s van Google’s zusterbedrijf Waymo in sommige Amerikaanse steden al via de Uber-app worden geboekt.
Ook de robottaxi’s van Volkswagen zullen naar verwachting aan het platform worden toegevoegd. Uber kondigde tevens aan dat het zelfrijdende auto’s van het Chinese bedrijf Baidu buiten de VS wil gaan aanbieden. Uber had de ontwikkeling van zijn eigen autonome rijtechnologie jaren geleden al gestaakt, na een dodelijk ongeval tijdens een avondlijke testrit.
Stellantis
Stellantis gaat een samenwerking aan met Uber en Nvidia aan om robottaxi’s een stap dichterbij te brengen. Ook het Taiwanese Foxconn wordt partner van het project.
De 4 bedrijven gaan samen aan de slag om de ontwikkeling van voertuigen die op ‘Level 4′ autonoom kunnen rijden te versnellen. Op dat niveau hoeft er geen bestuurder in het voertuig te zitten om het verkeer in de gaten te houden. Ideaal voor taxi’s dus.

Stellantis gaat voor het samenwerkingsproject op basis van zijn huidige bedrijfswagens taxivoertuigen ontwerpen, ontwikkelen en produceren. Die zullen worden gebaseerd op het STLA Small platform. De voertuigen zullen worden voorzien van Nvidia Drive AV software. Foxconn heeft als taak om er voor te zorgen dat de voertuigen en de software goed samenwerken. Uber gaat de rittenadministratie verzorgen en de voertuigen exploiteren.
Uber is voornemens om met maar liefst 5.000 autonoom rijdende voertuigen tests te gaan uitvoeren in verschillende Amerikaanse steden. In 2028 moeten de eerste voertuigen klaar zijn. Vervolgens willen de 4 bedrijven snel opschalen. Stellantis topman Antonio Filosa ziet het al helemaal voor zich. “Autonome mobiliteit opent de deur naar nieuwe, betaalbare vervoersmogelijkheden voor klanten. We hebben AV-ready platforms ontwikkeld om aan de groeiende vraag te voldoen. Door samen te werken met marktleiders in AI, elektronica en mobiliteitsdiensten streven we naar een schaalbare oplossing die slimmere, veiligere en efficiëntere mobiliteit voor iedereen biedt”, aldus de CEO.
