Imitatie is het beste compliment. De designers van Xiaomi kunnen dus tevreden zijn want Smart heeft de SU7 van deze hightech gigant gekopieerd.
Bij Smart hangt in de ontwerpstudio waarschijnlijk een tegeltje aan de wand met daarop de wijze woorden ‘beter goed gejat dan slecht bedacht’. De Xiaomi SU7 is in China namelijk een groot succes. Dat maakt andere autofabrikanten jaloers.

De nieuwe #6 van Smart lijkt dus behoorlijk veel op de SU7. Met name aan de achterkant zijn de gelijkenissen groot. Onderhuids zijn er echter grote verschillen. De Smart is namelijk niet volledig elektrisch zoals de Xiaomi maar een plug-in hybride. In het vooronder zit een 163 pk sterke 4 cilinder unit van 1,5 die assistentie krijgt van een elektromotor. Het systeemvermogen bedraagt maximaal 429 pk. De Xiaomi SU7 Ultra is overigens ruim 2 keer zo sterk.

De Smart #06 is een 4,9 meter lange hatchback die voor de rest 1,92 meter breed is en 1,5 meter hoog. Zijn wielbasis bedraagt 2,93 meter. Daarmee is de #06 een klasse groter dan de Tesla Model 3, al bedraagt het verschil in as afstand slechts 5,5 centimeter.

Het is nog onduidelijk wat de Smart #6 gaat kosten en of het model überhaupt naar Europa komt. Daar is overigens best wat voor te zeggen want zijn carrosserievorm (liftback) is behoorlijk populair in Europa.

