PowerCo SE heeft vandaag volgens planning de gigafabriek in Salzgitter in gebruik genomen en de eerste Unified Cells ‘made in Europe’ geproduceerd.
De start markeert een mijlpaal voor de Volkswagen Groep en voor de Europese batterij-industrie: PowerCo ontwerpt, ontwikkelt en produceert als eerste volledig batterijcellen in Europa, waardoor de technologische soevereiniteit van het bedrijf wordt versterkt. De cellen worden geleverd aan de merken van de Volkswagen Groep voor wegtests. Hun debuut is gepland voor volgend jaar in de zogeheten Electric Urban Car Family modellen, te weten de Volkswagen ID.Polo, de ID.Cross, Cupra Raval en de Skoda Epiq.
Oliver Blume, CEO van de Volkswagen Groep. zegt over de productiestart: “Met de PowerCo Gigafabriek in Salzgitter geven we sterk technologisch signaal af voor Europa; dit helpt ons om een wereldwijde leider in autotechnologie te worden. Wij zijn de eerste Europese autofabrikant die eigen batterij cel ontwikkeling en -productie opzet. Deze stap versterkt onze positie en onafhankelijkheid in de wereldwijde concurrentie”.
Binnen de Volkswagen Groep zal PowerCo naar verwachting ongeveer 50 procent van de vraag naar Unified Cells voor zijn rekening nemen, waarbij de andere helft door externe leveranciers wordt geleverd. De gestandaardiseerde cel architectuur maakt wereldwijd gebruik mogelijk voor alle merken en regio’s en biedt schaalvoordelen, kostenvoordelen en technologische flexibiliteit; van lithium-ijzerfosfaat (LFP) tot nikkel-mangaan-kobalt (NMC) en solid state, alle relevante cel technologieën zijn mogelijk.
De eerste PowerCo Unified Cell is gebaseerd op NMC-technologie en is een van de krachtigste batterijcellen in het volumesegment. Vergeleken met eerdere cellen levert hij ongeveer 10 procent meer energiedichtheid. Bovendien is hij perfect gesynchroniseerd met het nieuwe cel-naar-pakket batterijsysteem van Volkswagen en biedt hij zo voordelen op het gebied van bereik, efficiëntie en prestaties. Hij wordt geproduceerd in Salzgitter. Meer varianten zullen volgen, bijvoorbeeld de PowerCo Unified Cell met LFP-technologie.
De productie van de PowerCo Unified Cell zal in het komende jaar geleidelijk worden opgeschaald. In de eerste stap zal een jaarlijkse productiecapaciteit van maximaal 20 GWh worden opgebouwd in Salzgitter, die indien nodig kan worden uitgebreid tot maximaal 40 GWh. Salzgitter zal dienen als de leidende fabriek voor de volgende PowerCo gigafabrieken in Valencia (Spanje) en St. Thomas (Canada), die allemaal zijn gebaseerd op het standaard fabrieksconcept van PowerCo. De opgedane ervaring in Salzgitter zal vervolgens worden overgedragen naar Valencia en St. Thomas. De uitwisseling van knowhow en personeel is al begonnen. Tegelijkertijd blijft het Research & Development centrum in Salzgitter groeien: Sinds 2022 zijn de laboratorium-, test- en ontwikkelingscapaciteiten strategisch uitgebreid.
