Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic
  • Dat is snel: BMW produceert in recordtijd 50.000ste iX3
  • Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport
  • Audi en Porsche zetten zich schrap
  • Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo
  • Dit is de nieuwe Hyundai Kona!
  • Chinese autofabrikanten verdubbelen marktaandeel in Europa
  • Kia’s winst daalt in het tweede kwartaal ondanks recordverkopen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Dat is snel: BMW produceert in recordtijd 50.000ste iX3

    21 juli 2026

    Laatste ronde voor de Land Rover Discovery Sport

    21 juli 2026

    Audi en Porsche zetten zich schrap

    20 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    9.0

    De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

    21 juli 2026

    Eerste vergelijking: Renault 5 E-Tech versus Volkswagen ID.Polo

    20 juli 2026
    6.0

    Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

    19 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Franse automarkt eindigt in 2025 in mineur
Verkoopcijfers

Franse automarkt eindigt in 2025 in mineur

1 januari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Met catastrofale cijfers in december en een daling van 5 procent voor alle 12 maanden van het jaar, zal 2025 de geschiedenis ingaan als een zeer slecht jaar voor autoverkopers in Frankrijk.

Zou het in 2026 nog erger kunnen zijn voor de Franse afzetmarkt voor nieuwe auto’s? Autoprofessionals hopen van niet. Alleen al in december daalden de verkopen met 5,8 procent ten opzichte van december 2024, en zelfs met 10,1 procent als het aantal werkdagen voor dezelfde 12-maanden periode wordt gecorrigeerd.

Met 1.632.154 verkochte nieuwe personenauto’s laat 2025 een daling van 5 procent zien ten opzichte van 2024; een jaar dat al verre van gemakkelijk was voor autodealers.

Ondanks een herstel van 5,4 procent in december daalde de afzet van Stellantis met 7,1 procent in de 12 maanden van 2025. DS Automobiles kelderde met 20,8 procent, Fiat met 38,2 procent, Opel met 19,3 procent, Jeep met 17,4 procent en Peugeot met 5 procent.

De Renault Groep presteerde aanzienlijk beter met een lichte verkoopstijging van 1,2 procent (+3 procent voor het merk Renault en -3,9 procent voor Dacia). Renault domineerde zowel de markt voor auto’s met een verbrandingsmotor als die voor elektrische modellen.

De afzet van Toyota zakte met 13,7 procent in na jaren van zeer sterke groei. De Volkswagen Groep verloor 2,1 procent.

Ook in 2025 zette de neerwaartse trend in diesel- en niet-hybride auto’s zich voort, ten gunste van hybride en elektrische modellen. In plaats van 7,9 procent in 2024, bedroeg het marktaandeel van nieuwe dieselauto’s in 2025 slechts 4,9 procent. Hybride auto’s, inclusief mild-hybride exemplaren, waren goed voor 43,8 procent, marktaandeel vergeleken met 34,3 procent vorig jaar. Elektrische personenwagens vertegenwoordigden vorig jaar 20 procent van de markt voor nieuwe auto’s, vergeleken met 16,9 procent in 2024. Door een extra hoge belasting op zware modellen daalde het marktaandeel van plug-in hybride modellen tot slechts 6,9 procent; in 2024 waren zij nog goed voor 8,5 procent.

Het marktaandeel van elektrische auto’s bedroeg in december 24 procent; een lichte daling ten opzichte van het in november behaalde record (26 record). De verkoop van elektrische auto’s zal naar verwachting sterk blijven dankzij de verlenging van de CEE-bonus (Energiebesparingscertificaat) die voor deze voertuigen is gereserveerd.

Wat betreft de bestverkochte modellen behaalde de uitgaande Renault Clio een klinkende overwinning met 100.101 registraties. Hij versloeg daarmee ruimschoots de Peugeot 208 (73.092 inschrijvingen), ondanks het feit dat laatstgenoemde profiteerde van zijn volledig elektrische versie. De eerste puur-elektrische auto in de ranglijst is ook een Renault, namelijk de 5 E-Tech, die op de zevende plaats eindigde met 36.912 verkochte exemplaren. Het model wist zowel de Tesla Model Y (19.207 registraties) als de Citroën ë-C3 (16.223) af te troeven. De Renault Scénic heeft dankzij kortingsacties aanzienlijke vooruitgang geboekt en werd 16.128 keer op kenteken gezet, en voor de Peugeot e-208 meldden zich 14.290 klanten.

Frankrijk

Related Posts

Frankrijk blokkeert toelating Tesla’s Full Self-Driving

17 juli 2026

Stellantis investeert 1 miljard euro in Peugeot fabriek

1 juni 2026

Frankrijk: automarkt herstelt zich

1 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.