Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5
  • BMW en Ferrari volgen Chinese autofabrikanten en Tesla en met overstap van koper naar aluminium
  • In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren
  • Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S
  • Verkleint rijden in een handgeschakelde auto de kans op Alzheimer?
  • BMW is in de VS (lekker) eigenwijs
  • Vernieuwde Cupra Tavascan vanaf € 39.990
  • Volkswagen stopt samenwerking met Bosch voor zelfstandig rijdende auto
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    BMW X5 voortaan ook als elektrische (en goedkopere) iX5

    23 juni 2026

    Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S

    23 juni 2026

    Verkleint rijden in een handgeschakelde auto de kans op Alzheimer?

    23 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Dealers Stellantis vragen Brussel om extra steun
Autonieuws

Dealers Stellantis vragen Brussel om extra steun

Het huidige pakket maatregelen zou onvoldoende zijn om de vraag daadwerkelijk aan te jagen
17 februari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Europese dealers van Stellantis hebben zich middels een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, aangesloten bij autofabrikanten en brancheorganisaties die pleiten voor aanvullende wetgevende steun. Aanleiding is de aanhoudende malaise op de Europese automarkt en de in hun ogen ontoereikende versoepeling van de CO2-doelstellingen.

In december presenteerde de Europese Commissie een voorstel waarbij de zero-emissiedoelstelling, die in 20235 van kracht wordt, met 10 procent kan worden verlicht wanneer fabrikanten emissies compenseren met bijvoorbeeld groen staal, synthetische brandstoffen of biobrandstoffen. Volgens de dealers zijn dat slechts lapmiddelen. Er is meer nodig om de vraag naar auto’s in Europa structureel te herstellen.

In de brief schrijven de voorzitters van de Stellantis dealerverenigingen: “Ons distributienetwerk staat voor een ongekende uitdaging”. De Europese automarkt kampt nog altijd met structurele tegenwind. De autoverkoop ligt circa 15 procent onder het niveau van vóór de pandemie. Januari 2026 liet nog geen enkele verbetering zien. Opnieuw was er sprake van een verkoopdaling.

Concreet betekent dit dat er nu enkele miljoenen auto’s per jaar minder verkocht worden dan in 2019. Stellantis was daardoor vorig jaar genoodzaakt om de productie in Frankrijk en Italië tijdelijk stil te leggen. Tegelijkertijd neemt de concurrentiedruk vanuit China toe en blijft de adoptie van elektrische auto’s achter bij de verwachtingen.

Helaas vergeten de dealers van Stellantis de hand in eigen boezem te steken. Zo blunderde het autoconcern met de rentree van Lancia op de Europese automarkt en heeft het bedrijf niet alleen vanwege de PureTech motor een slecht kwaliteitsimago. Nog steeds moeten er regelmatig terugroepacties georganiseerd worden. Het geld dat gemoeid is met het afhandelen van garantieclaims kan nu niet in het versterken van het profiel van merken als Alfa Romeo, Citroën en Opel gestoken worden.

Hoewel Stellantis sinds de aanstelling van een nieuwe CEO (Antonio Filosa in plaats van Carlos Tavares) los lijkt te komen van een beleid dat gekenmerkt werd door ‘penny wise, pound foolish), is er sprake van enig herstel. Maar de dealers vinden de situatie nog broos. En niet iedereen heeft er vertrouwen in dat de herintroductie van diesels het ei van Columbus is. Vandaar dat de Europese dealers nu een gezamenlijke lobby richting Brussel zijn gestart.

De dealers benadrukken dat zij geen principiële bezwaren hebben tegen een emissievrije toekomst. Wel stellen zij dat Brussel realistischer moet kijken naar zaken als koopkracht, consumentenvertrouwen en de daadwerkelijke vraag naar elektrische auto’s. “De Europese Commissie moet de behoeften van consumenten serieus nemen en oog hebben voor de realiteit waarin het distributienetwerk en de fabrikanten vandaag moeten opereren”.

Overigens moet het versoepelingsvoorstel van Von der Leyen c.s. uit december nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement. Het tijdpad voor deze ratificatie is niet bekend. De dealers willen daar evenwel niet op wachten en hebben nu een aantal duidelijke wensen geformuleerd. Zo moeten er extra zogeheten CO₂-credits komen voor in Europa geproduceerde nul- en lage-emissieauto’s, met aanvullende stimulans voor compacte modellen (A-/B-/C-segment; de Europese Commissie werkt aan een vergelijkbaar voorstel, maar beperkt dit vooralsnog tot volledig elektrische voertuigen). Daarnaast pleiten de dealers voor financiële prikkels om het verouderde Europese wagenpark te vernieuwen met nieuwe, schonere voertuigen. Tot slot dringen de dealers aan op invoering van een ‘local content’-benadering via stimuleringsmaatregelen om hogere Europese productiekosten te compenseren. In het kader van de Industrial Accelerator Act wordt gesproken over een eis dat 70 procent van de waarde van een elektrische auto ‘Europees’ moet zijn.

Stellantis

Related Posts

Stellantis gaat Defenders verkopen

11 juni 2026

Stellantis rondt praktijktests met solid-state batterij af

8 juni 2026

Renault, Stellantis en Volkswagen willen van Brussel weten wat ‘Made in Europe’ inhoudt

7 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.