Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
  • Volkswagen oogt aangeslagen
  • Alpine sculptuur geeft voorproefje van toekomstige A110
  • Volkswagen kondigt debuut ID.Tiguan in oktober aan
  • Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV
  • Toyota Prius: als er één schaap over de dam is …
  • Renault kondigt 5 nieuwe modellen aan
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Alpine sculptuur geeft voorproefje van toekomstige A110

    26 september 2026

    Volkswagen kondigt debuut ID.Tiguan in oktober aan

    26 september 2026

    Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

    26 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026

    ING Belgium introduceert autoverzekering voor verborgen gebreken

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S
Toekomstplannen

Geen Europese verkoop carrière voor elektrische Jeep Wagoneer S

In plaats hiervan krijgen wij een Chinese Jeep met plug-in techniek
23 juni 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


Jeep heeft haar toekomstplannen voor de Europese automarkt herzien. Het belangrijkste nieuws is dat de grote, elektrische Wagoneer S bij ons niet leverbaar wordt.

De koerswending van Jeep is begrijpelijk want de vraag naar auto’s die louter in elektrische vorm leverbaar zijn, ontwikkelt zich minder voorspoedig dan verwacht. Daar komt bij dat grote modellen in onze marktregio lastig laten verkopen. Dat heeft onder andere te maken met negatieve sentimenten ten aanzien van de SUV in het algemeen. Een woordvoerder van Jeep laat weten dat “moeilijke marktomstandigheden” de verkoop van grote modellen onrendabel maken. Jeep kiest daarom eieren voor zijn geld en schrapt haar plannen voor verkoop van de 600 pk sterke Wagoneer S in Europa.

Voor de rest focust Jeep zich op een gamma met louter compacte SUV modellen. Ook zal er in samenwerking met Dongfeng een Chinees model in Europa verkocht gaan worden, zo kondigt regionaal topman Fabio Catone aan.

De keuze voor compacte modellen is logisch, want de guitige Avenger is in Europa een schot in de roos. Dit model heeft de verkopen van Jeep in onze marktregio een flinke boost gegeven. De populariteit van de Avenger smaakt naar meer, daarom wordt het gamma uitgebreid met 2 nieuwe compacte SUV modellen. Eentje daarvan wordt circa 4,20 meter lang. Het lengteverschil met de Avenger bedraagt afgerond slechts 10 centimeter, hetgeen betekent dat de nieuweling (die wij kunnen beschouwen als de verlate opvolger van de Renegade) net als de Avenger in het B-SUV segment valt. Het lengteverschil met de Avenger mag dan gering zijn, het nieuwe model wordt wel fors breder. Dat moet de Renegade-opvolger een stoer karakter geven. Jeep wil op die manier ook consumenten aanspreken die de Avenger net even te soft vinden. Cartone wijst er op dat de primaire taak van de Avenger was om klanten uit een hatchback over te laten stappen. Dat is, zo bewijzen de verkoopcijfers, prima gelukt.

Ook het tweede nieuwe compacte model is voor het B-SUV segment bestemd. Die wordt waarschijnlijk 4,40 meter lang. Jeep omschrijft dit model als een ‘B-SUV Large’, maar qua formaat zit dit nieuwe ontwerp dicht tegen het C-segment aan. De Renegade opvolger wordt aangeduid als een ‘B-SUV Compact’.

Qua aandrijflijnen zal er in beide gevallen sprake zijn van bekende Stellantis techniek. Dit betekent dat ook de nieuwe generatie Renegade gebaseerd gaat worden op het STLA-One platform van Stellantis en leverbaar wordt in benzine, hybride en volledig elektrische vorm. Vierwielaandrijving is optioneel mogelijk.

Het plan voor een nieuwe Renegade betekent niet dat Jeep de markt voor een SUV model boven de Compass laat voor wat die is. Er zit namelijk ook een product voor het D-segment in de pijplijn. Die gaat de concurrentie aan met de Skoda Peaq. Om interne concurrentie met de Compass te voorkomen, wordt er voor dit model niet voor een Stellantis basis gekozen, maar voor techniek van het Chinese concern Dongfeng. De D-segment SUV zal in China van de band rollen, maar het design en de afstemming van het onderstel zal volledig door Jeep zelf worden verzorgd. Het model wordt niet alleen in volledig elektrische vorm leverbaar, maar ook met een stekker hybride aandrijflijn.

Dongfeng Jeep Jeep Recon Jeep Renegade Jeep Wagoneer S

Related Posts

Newsflash: meer details over Volkswagen ID.Up zijn bekend

26 augustus 2026

Newsflash: BYD bezorgt Mercedes een nare droom

18 augustus 2026

Newsflash: Fransen gaan vroeg met pensioen, behalve de Peugeot 208

14 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.