Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Plug-in hybride auto’s nog onzuiniger dan verwacht
Tevredenheidresultaten

Plug-in hybride auto’s nog onzuiniger dan verwacht

12 februari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


Iedereen die ooit in een plug-in hybride heeft gereden, weet dat dergelijke auto’s in de praktijk meer benzine verbruiken dan de officiële cijfers doen vermoeden.

Maar pas recentelijk werd duidelijk hoe groot het verschil is: plug-in hybride auto’s verbruiken gemiddeld 4 keer zoveel brandstof als officieel wordt aangegeven, zo blijkt uit een onderzoek van het Fraunhofer Instituut voor Systeem- en Innovatieonderzoek (ISI) en andere organisaties. De milieulobby eist daarom dat er uit het onderzoek consequenties worden getrokken. “Plug-in hybride auto’s zijn een schijnvertoning”, aldus een woordvoerder. “Deze technologie is achterhaald en zou niet gesubsidieerd moeten worden”.

Hybride stekkerauto’s verbruiken dus tot wel 300 procent meer brandstof dan fabrikanten opgeven. Een 6-tal Duitse onderzoeksbureaus, waaronder het bovengenoemde Fraunhofer Institute, bestudeerden de afgelopen jaren Europa-breed de verbruikscijfers van 981.000 plug-inhybride auto’s. Voor het onderzoek werd een groot aantal modellen onder de loep genomen, variërend van populaire auto’s als de Kia Niro Plug-in Hybrid en de Ford Kuga PHEV tot grote en dure modellen als de Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid.

Door de aanwezigheid van een relatief groot accupakket kunnen plug-in hybride auto’s tussen de 30 en 120 kilometer op alleen stroom, dus met uitgeschakelde verbrandingsmotor, afleggen. Het is dus mogelijk om, als men zo’n model vaak aan de stekker hangt, een laag gemiddeld benzine- of dieselverbruik te realiseren. Maar lang niet iedere bestuurder doet dat.

Volgens de onderzoekers rijden vooral mensen met een grote SUV (of een ander luxueus model) nauwelijks op stroom. Die voertuigen verbruiken dan ook tot wel 3 keer meer dan de fabrikanten zelf opgeven. Bestuurders van een compact plug-in hybride model doen het beter. Die leggen tot wel 43 procent van hun kilometers volledig elektrisch af.

Hybride stekkerauto’s verbruiken niet alleen meer brandstof dan de fabrikanten zeggen, ze stoten daardoor ook meer CO2 uit dan uit officiële uitstootcijfers blijkt. De gemiddelde emissiewaarde van een stekkerhybride model is maar liefst 4 keer zo hoog als in de folder staat, zo bleek afgelopen najaar uit een analyse van milieugroep Transport & Environment. De organisatie gebruikte metingen van het Europees Milieuagentschap (EEA) bij honderdduizenden auto’s.

De conclusie sluit aan bij eerdere rapporten van de Europese Rekenkamer en de Europese Commissie. Ook zij concludeerden al dat de uitstoot van plug-in hybride auto’s in de praktijk veel hoger is dan volgens de WLTP meetmethode blijkt.

Voor de Europese Commissie is een en ander reden om wijzigingen door te voeren in de keuringsmethode. Daarbij wordt straks rekening gehouden met het feit dat de elektrische modus veel minder vaak aanstaat. Dat verschil gaat vanaf 2027 gecorrigeerd worden. Althans, als de Europese auto-industrie, die in Brussel hard aan het lobbyen is voor minder strenge uitstootregels, haar zin niet krijgt. Brancheorganisatie ACEA pleit voor het vasthouden aan de oude berekeningswijze.

Lucien Mathieu van Transport & Environment, zegt over het scrupuleloze gedrag van ACEA: “Dit is het perfecte recept voor een schandaal. De auto-industrie vraagt de Europese Unie om de andere kant op te kijken”.

De uitstootberekening heeft grote invloed op de prijs van een auto. In Nederland wordt de bpm berekend op basis van de CO2-uitstoot. Voor een model die een ‘papieren’ uitstoot van 35 gram CO2 heeft, zou vorig jaar 737 euro aanschafbelasting moeten worden betaald. Met de nieuwe rekenmethode komt de bpm vanaf 2027 bijna 7 keer zo hoog uit: 4.985 euro.

PHEV Plug-in Hybride

Related Posts

Peugeot past naamgeving plug-in hybride modellen aan

17 april 2026

Elektrische auto’s: driekwart dealers voldoet niet aan nieuwe EU-norm

21 maart 2026

BYD lijdt enorme verliezen

1 februari 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.