Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi
  • Steeds meer Franse eigenaren van elektrische auto’s overwegen over te stappen op een hybride: dit is waarom
  • Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen
  • Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”
  • Volgens AI wordt dit de nieuwe Citroën 2CV
  • Newsflash: Skoda Karoq mag door naar de volgende ronde
  • Volvo EX90 tijdelijk als Black Edition
  • Tesla opent ontwikkelingscentrum in Berlijn
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mag in Italië blijven: Fiat Pandina Tributo Autobianchi

    3 november 2026

    Autoverkopen Duitsland: 37 procent marktaandeel voor elektrische modellen

    3 november 2026

    Europarlementariër slaat alarm: “auto’s van BYD moeten worden geweerd van militaire bases”

    3 november 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Tesla misleidde Zuid-Koreaanse klanten met rijhulptechnologie

    1 november 2026

    Stellantis komt met stop-drive maatregel voor Opel

    1 november 2026

    Terugroepactie Volvo EX30: bijna alle exemplaren moeten gecontroleerd worden

    1 november 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Escalatie rond Nexperia kan wereldwijde chipketen opnieuw ontwrichten
Economisch nieuws

Escalatie rond Nexperia kan wereldwijde chipketen opnieuw ontwrichten

Pogingen van Peking, Den Haag en Brussel om tot een oplossing te komen, hebben weinig opgeleverd
3 maart 20262 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email


China waarschuwt voor een nieuw wereldwijd chiptekort door het escalerend conflict rond de Nederlandse chipfabrikant Nexperia. Volgens het Chinese ministerie van Handel kunnen “nieuwe conflicten” tussen het Nederlandse hoofdkantoor en de Chinese dochter de halfgeleiderketen ontwrichten.

De ruzie laaide wederom op nadat werknemersaccounts in China zouden zijn geblokkeerd. De chips van Nexperia worden veel gebruikt in auto-elektronica. Eerder legde Peking al exportbeperkingen op, nadat Den Haag het bedrijf had losgemaakt van de Chinese eigenaar Wingtech. Bemiddelingspogingen van China, Nederland en de EU hebben het conflict nog niet opgelost.

De productie in de wereldwijde auto-industrie werd in oktober verstoord toen Peking exportbeperkingen oplegde aan in China geproduceerde chips van Nexperia, dit nadat op verzoek van de Nederlandse regering de Chinese moedermaatschappij Wingtech was ‘onteigend’ als eigenaar van het bedrijf. De chips van Nexperia worden op grote schaal gebruikt in elektronische systemen van auto’s.

Hoewel het tekort aan chips na diplomatieke onderhandelingen is afgenomen, is het conflict tussen het Nederlandse hoofdkantoor van Nexperia en zijn Chinese vestiging alleen maar geïntensiveerd. Het hoofdkantoor steunt de verwijdering van Wingtech’s zeggenschap, terwijl de Chinese vestiging eist dat deze wordt hersteld.

“Nexperia Nederland heeft de normale productie en bedrijfsvoering van het bedrijf ernstig verstoord, en als dit opnieuw leidt tot een wereldwijde crisis in de productie en toeleveringsketen van halfgeleiders, moet Nederland hiervoor de volledige verantwoordelijkheid dragen”, aldus het Chinese ministerie van Handel eraan toe.

In een verklaring op vrijdag ontkende de Nederlandse entiteit van Nexperia de IT-actie niet, maar betwistte zij de bewering van de Chinese dochteronderneming dat dit de productie in de assemblage- en testfaciliteit van het bedrijf in de Chinese provincie Guangdong had beïnvloed.

De Chinese dochteronderneming van Nexperia reageerde in september op het verlies van de zeggenschap over Wingtech door zich onafhankelijk te verklaren van haar Nederlandse moedermaatschappij. Sindsdien beschuldigen beide entiteiten elkaar van onderhandelen te kwader trouw, terwijl het Nederlandse hoofdkantoor de levering van wafers aan de fabriek in Guangdong heeft opgeschort.

Pogingen van Peking, Den Haag en Brussel om beide partijen tot een bemiddelde oplossing te bewegen, hebben weinig opgeleverd om de impasse te doorbreken. De Chinese regering heeft Den Haag ervan beschuldigd niet genoeg te doen om het Nederlandse hoofdkantoor van Nexperia tot een compromis te dwingen of een einde te maken aan de gerechtelijke procedure in Amsterdam, waarbij de aandelen van Wingtech in oktober aan een Nederlandse advocaat zijn overgedragen.

Nexperia

Related Posts

Nexperia wil los van Chinese eigenaar

1 maart 2026

‘Tactiek van de verschroeide aarde’ bij Nexperia

8 januari 2026

TomTom-baas steunt minister Karremans bij Nexperia-ingreep

24 november 2025

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.