Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Autoverkopen juni: Toyota is top
  • Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed
  • In detail: Lamborghini Urus SE Performante
  • Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor
  • Privacy-experts kritisch op verplichte camera in nieuwe auto’s die afleiding moet voorkomen
  • Rechtbank: verkeersboetes in 2024 en 2025 onterecht verhoogd
  • Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd
  • Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Autoverkopen juni: Toyota is top

    1 juli 2026

    Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed

    1 juli 2026

    In detail: Lamborghini Urus SE Performante

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Opnieuw recordjaar voor Skoda
Verkoopcijfers

Opnieuw recordjaar voor Skoda

Verdubbeling volledig elektrisch gamma in 2026
7 maart 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In 2025 heeft Skoda opnieuw een recordjaar gerealiseerd. Voortbouwend op de sterke prestaties van 2024 boekte de Tsjechische autofabrikant een recordomzet van 30,1 miljard euro (8,3 procent meer dan in het voorgaande jaar), een hoger bedrijfsresultaat van 2,5 miljard euro (+8,6 procent) en een solide winstmarge van 8,3 procent.

Wereldwijd stegen de leveringen aan klanten afgelopen jaar tot 1.043.900 auto’s (+12,7 procent), waarmee de grens van 1 miljoen voor het eerst in 6 jaar werd gepasseerd. In Europa eindigde Skoda als derde grootste autofabrikant en op de vierde plaats qua producent van elektrische personenwagens. De internationale expansie versnelde ook, met recordleveringen in India, een productiestart in Vietnam en een versterkte positie in de ASEAN regio en het Midden-Oosten.

De positieve resultaten waren het gevolg van een uitgebreider en gemoderniseerd modellengamma. Die aanscherping van de concurrentiepositie resulteerde in hogere verkopen. Efficiencyverbeteringen via het Next Level Efficiency+ programma hadden ook een positief effect op de bedrijfsresultaten. Met name synergie-effecten binnen de zogeheten Brand Group Core, het cluster van volumemerken binnen de Volkswagen Groep, hadden een gunstige uitwerking op het rendement. Samen versterken deze factoren de financiële basis van Skoda. De Tsjechische autofabrikant is daardoor beter voorbereid op de transitie naar elektrische mobiliteit.

SkodaSuperbProductiestart

Skoda wist op diverse belangrijke markten, waaronder Duitsland, Tsjechië, het Verenigd Koninkrijk, India en Polen, haar verkopen op te voeren. In Europa was het merk goed voor 840.295 registraties. De toename van 9,6 procent ten opzichte van 2024 betekende dat Skoda van alle Top-10 merken het hardste groeide. Bij de verkoopprestaties van het merk speelden elektrische auto’s een sleutelrol. De leveringen aan klanten van dit type personenwagens verdubbelden ruimschoots tot 218.700 exemplaren (+117,5 procent), waarvan 174.900 BEV’s en 43.800 PHEV’s. In Europa waren de geëlektrificeerde modellen goed voor ruim een kwart van alle leveringen van Skoda (+116,5 procent).

In Nederland, waar Skoda het jaar 2025 afsloot met een derde positie in de lijst van bestverkochte merken, nam de elektrische Elroq zelfs het voortouw in de totale verkopen. Afgelopen jaar was het model met bijna 12.000 registraties niet alleen de populairste Skoda, maar ook de bestverkochte auto van Nederland, zowel overall als in de klasse van de BEV‘s. In Europa was de Elroq de op één na best verkochte elektrische auto en voerde hij naast Nederland de BEV-ranglijst aan in Tsjechië, Denemarken en Slowakije, terwijl hij in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland in de top-3 eindigde.

SkodaEpiqConcept3

Vooruitblikkend onthult Skoda in de eerste helft van dit jaar de nieuwe, volledig elektrische Epiq (foto), gevolgd door de 7-persoons Peaq, waarmee het volledig elektrische gamma van het merk in 2026 verdubbelt. Met de toevoeging van deze 2 nieuwe modellen rondt Skoda zijn elektrische line-up aan de onder- en bovenkant af.

Skoda

Related Posts

Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

1 juli 2026

Newsflash: Fiat slaat brug tussen Topolino en Panda

25 juni 2026

Skoda introduceert de Elroq Tour Edition en de Enyaq Sportline Tour Edition

1 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.