Na een moeilijke periode lijkt Porsche in financieel opzicht weer de weg omhoog te hebben gevonden.
De winst van de sportautofabrikant steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro. Volgens Porsche is dat te danken aan strikte kostenbeheersing, een scherp prijsbeleid en een toegenomen verkoop van duurdere modellen. Om de kosten te drukken, werkt de autobouwer uit het Duitse Stuttgart al enige tijd aan een reorganisatie. Daarvan konden in de eerste jaarhelft de vruchten worden geplukt. Ook de keuze om ‘kwaliteit’ boven ‘kwantiteit’ te stellen, oftewel winst boven omzet, legt Porsche geen windeieren.
De resultaten zijn een opsteker voor topman Michael Leiters, die het concern weer op koers probeert te krijgen. Porsche kampt nog altijd met teruglopende verkopen in China, Amerikaanse importheffingen en een zwakke vraag naar haar elektrische auto’s. Met name de Taycan is een probleemgeval.
Maar vooral de iconische 911, de bekendste Porsche, werd goed verkocht in de eerste jaarhelft. De leveringen van deze sportwagen namen met ongeveer een vijfde toe, waarbij de GTS, Turbo S en GT3 S/C uitvoeringen een belangrijk aandeel hadden. Daarmee werden de lagere verkopen van de Macan, Panamera en Taycan deels gecompenseerd.
