Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Rivian: ondanks positieve omzetprognose zijn aandeelhouders sceptisch
  • Zoals verwacht: nieuwe Shooting Brake van Peugeot komt niet naar Europa
  • Volkswagen viert 20ste verjaardag Tiguan met de Edition 20
  • Bentley betreedt het elektrische tijdperk met de Torcal
  • Importrecord gebruikte auto’s
  • Polestar breidt line-up uit met de 4 SUV
  • Newsflash: nieuwe Polestar 2 wordt veel sportiever
  • Prijs indicatie Changan Nevo Q05
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Rivian: ondanks positieve omzetprognose zijn aandeelhouders sceptisch

    7 juli 2026

    Zoals verwacht: nieuwe Shooting Brake van Peugeot komt niet naar Europa

    1 juli 2026

    Volkswagen viert 20ste verjaardag Tiguan met de Edition 20

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Kort door de bocht»Hemelse herrie: Porsche 911 GT3
Kort door de bocht

Hemelse herrie: Porsche 911 GT3

23 april 20175 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Waarom de korte test?

Porsche heeft de nieuwe editie van de 911 GT3 klaar. Het extreemste scheurijzer uit de modelserie biedt extra paardenkracht én de handgeschakelde versnellingsbak maakt zijn comeback.

Wat voor auto is het?

De 911 GT3 is voor velen de heilige graal van autoland. Meer ultieme sportwagens zouden er niet zijn. De GT3 uitvoering was altijd al één van de allerpuurste 911 modellen die fijnproevers konden kopen. In het kader van de facelift is ook deze uitvoering nu onder handen genomen. De vernieuwde atmosferische 4,0 liter motor, waarvan de begrenzer pas bij 9.000 toeren ingrijpt, is 500 pk (25 pk meer dan voorheen) en 460 Nm sterk. In het kader van de facelift heeft de 911 GT3 ook een nieuw multimedia systeem gekregen.

De 7-traps PDK automaat met dubbele koppeling is weer standaard, maar vanaf september kan hij ‘zonder meerprijs’ worden besteld met een handgeschakelde 6-bak. Toen de huidige 991-generatie van de GT3 in 2013 gelanceerd werd, dacht Porsche haar klanten een plezier te doen door het circuitijzer te voorzien van een automaat. Daar werd hij namelijk rapper van. Maar voor sommigen gaat er niks boven ouderwets handwerk. Bij Porsche viel dit muntje toen de 911 R variant razendsnel uitverkocht was. Nu is de handbak dus terug bij de GT3. Porsche had hem graag nu al kunnen leveren, maar door vertraging bij de leverancier kan de transmissie pas vanaf september ingebouwd worden.

Naast een grotere carbon achterspoiler (voor 20 procent meer neerwaartse druk) zorgt ook de nieuwe voorspoiler voor meer neerwaartse druk, zonder de luchtweerstand te verhogen. Verder is de afstelling van de voortrein gewijzigd met iets stijvere veren en dempers. De achtertrein heeft geïntegreerde hulpveren gekregen voor meer controle bij het ‘landen’ na een heuveltje. Porsche heeft kilo’s kunnen besparen door de bumpers voortaan van polyurethaan te vervaardigen en de motorkap van carbon. Gebleven zijn onder andere de vierwiel besturing, de adaptieve dempers en de optionele koolstof/keramische remmen.

Nog even geduld dus, maar dat wachten gaat zeker beloond worden. Is het niet vanwege het ‘echtere’ autogevoel, dan is het wel omdat de handgeschakelde uitvoering naar verwachting een hogere verzamelaarwaarde zal hebben. De GT3 is tenslotte de enige 911 die deze transmissie biedt. Ook niet onbelangrijk: hij is de enig overgebleven Porsche in het actuele gamma met een atmosferische motor. Voeg daarbij de relatief geringe oplage (de volgende generatie 911 debuteert over anderhalf jaar én het feit de handgeschakelde GT3 in nóg kleinere aantallen gebouwd zal worden dan gepland (de productie begint immers pas in september), en je kan er vergif op innemen dat beleggers op het vinkentouw klaar zitten om een exemplaar te bemachtigen van deze ultrapure variant. Heb jij je zinnen gezet op deze GT3, dan kan je er maar beter snel bij zijn.

Is het wat?

Ja, waar anders vind je een auto met een motor die doorgaat tot 9.000 toeren? Met de uitlaat in zijn luide stand klinkt dat laatste stukje tot aan de rode zone werkelijk infernaal, alsof er iemand met een boormachine door je trommelvlies gaat. Hemelse herrie. Dat was al zo bij de vorige editie van de GT3, maar dit is een heel andere motor. Zo is het smeersysteem compleet vernieuwd, met als resultaat aanzienlijk minder interne frictie. Gewijzigd is ook met kleppenmechanisme, de bekleding van de zuigerkamers en de luchtinlaat. De motor is nu in met name het middelste toerengebied (nog) beter bij de les. De vernieuwde 911 GT3 heeft daardoor nog maar 3,4 seconden nodig om naar 100 km/u de sprinten. Daarmee is hij 0,1 tel sneller dan de prefacelift editie. Tenminste als je de PDK variant (die voorzien is van een elektronisch gestuurd differentieel) hebt besteld. Met de handbak heb je 3,9 seconden voor de acceleratieklus nodig, hetgeen logisch is, gezien de langere schakeltijden. Bovendien heeft de manuele variant een klassieke mechanische sper. Daarmee kan de oliepomp van het differentieel overboord en alles samen scheelt dat 17 kilo.

Ook in vernieuwde vorm is de 911 GT3 één van de grootste karakters in autoland. Rijden met deze Porsche blijft een unieke belevenis, ook al is het stuurgevoel vanwege de elektrische bekrachtiging minder spectaculair dan bij de vroegere generaties (996 en 997). Hoewel je er misschien niet perse om zou vragen, krijg je in de vernieuwde GT3 meer rij gemak, met een ESP dat zodanig subtiel ingrijpt dat je het gevoel hebt dat je zelf de held bent. Ook de stabiliteit van de Porsche maakt dat jij je weinig zorgen hoeft te maken. Toch is het opletten, want op de limiet blijft het een 911: ineens is hij weg, en je moet dan van goeden huize komen om hem terug te halen.

De verschillen met de vorige editie van de 911 GT3 zijn al met al subtiel. Zou je ‘met de blinddoek om’ rijden, dan merk het duidelijkst dat dit de verbeterde versie aan het feit dat de motor in het middelste toerengebied extra vuurkracht heeft. Boven de 7.000 omwentelingen is het helemaal feest: de 4,0 liter sleurt dan zo hard aan de achtertrein dat je even vreest dat die uiteen zal spatten.

Alles verkeert in de hoogste staat van paraatheid: de minste beroering van gas, remmen of stuur lokt een onmiddellijke reactie uit. De 911 GT3 is extreem wendbaar en manoeuvreert zich bijzonder soepel rond korte bochten. Tegelijkertijd plakt hij bij hogere snelheden aan de weg. En de handbak? Die schakelt iets minder zwaar dan bij de vorige generatie GT3, maar heeft nog steeds dat heerlijk mechanische pookgevoel, haast alsof je een machinegeweer op scherp zet. Doordat je via de Sport knop ook een automatische tussengas hulp kan inroepen, verloopt het verzetwissel spelletje gemakkelijker dan ooit.

100%
100%
Awesome

Met de hand schakelen of uitbesteden aan de PDK? Dat is een moeilijke keuze. Natuurlijk zit je met die zelf te bedienen 6-bak dichter op de actie. Voor puur rij plezier (op de openbare weg) is dit de beste keuze. Maar voor circuitgebruik is de PDK beter, simpelweg omdat je het schakelen zelf zo snel niet kan. En wees eerlijk: een GT3 met slechts 2 pedalen verliest heus niet meteen zijn spektakelwaarde.

Los van de terugkeer van de handbak is de evolutie van de GT3 wat beperkt. Maar dat maakt deze Porsche 911 niet minder een zeldzaam circuittuig. Erg veel dichter bij een racewagen kan je nauwelijks komen. Wat een machine. En nu, nog één keer tot 9.000 toeren. Aah.

  • 10
  • Beoordelingen door bezoekers (8)
    6
Porsche Porsche 911

Related Posts

Porsche: De bezem raakt vooral vrouwen

1 juli 2026

Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

1 juli 2026

Porsche wil Cayenne voortaan in Duitsland gaan bouwen

22 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.