Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Maserati Grecale
  • Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Maserati Grecale

    18 juni 2026

    Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht

    18 juni 2026

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Fiat omarmt eindelijk de elektrische auto
Economisch nieuws

Fiat omarmt eindelijk de elektrische auto

24 juli 20175 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) topman Sergio Marchionne wil dat over 5 jaar de helft van alle Fiat modellen in elektrische uitvoering verkrijgbaar is. Alle producten van Maserati moeten al in 2019 met elektrische aandrijving verkrijgbaar zijn.

Marchionne, die per 1 januari 2019 stopt als CEO van Fiat Chrysler Automobiles, laat weten dat de wereldwijde emissieschandalen een grote rol spelen bij deze koerswijziging. Ook stelt hij dat de toekomst van vooral de dieselmotor onder grote druk staat. Daarnaast hebben meerdere landen bekend gemaakt op termijn voertuigen met een verbrandingsmotor te gaan verbieden.

Marchionne ziet wel problemen ontstaan. Zo zijn de productiekosten van een elektrische auto nog steeds erg hoog. “Deze kosten worden niet snel lager en dus zullen we een prijsstijging zien, gevolgd door een lagere afzet van auto’s”, aldus de topman. Fiat Chrysler Automobiles gaat overigens niet zelf elektrische aandrijvingen ontwikkelen. Die wil de autofabrikant elders gaan inkopen. Reden is dat men zelf het budget voor de ontwikkeling niet heeft, noch de knowhow.

De hoge kosten zijn een reden dat Fiat Chrysler Automobiles eerst de duurdere modellen Maserati in zowel hybride als volledig elektrische uitvoering gaat leveren. Maserati moet dan gaan concurreren met Tesla. Binnen Fiat Chrysler wordt het de vaandeldrager van het nieuwe elektrische elan. Plannen voor een elektrische Alfieri waren er al, maar ook de Ghibli, Quattroporte en Levante moeten allemaal hulp krijgen van een elektromotor. Hetzelfde geldt voor de GranTurismo, als dit model tenminste een opvolger krijgt, want eind volgend jaar gaat de huidige editie uit productie.

Fiat verkoopt sinds 2014 in de Verenigde Staten een volledig elektrische versie van de 500. Dat model is via grijze import ook in Nederland verkrijgbaar. Maar Marchionne raadde ooit consumenten de aanschaf af omdat “ieder verkocht model Fiat duizenden euro’s kost”. Anno 2017 is de situatie echter anders, ondanks dat het kostenperspectief onaantrekkelijk blijft. Met name goedkope auto’s worden door elektrificatie relatief duur en daar moet een merk van Fiat het juist van hebben. Vandaar dat eerst Maserati de hete kastanjes uit het vuur mag halen.

Bedrijfsresultaten

Gelukkig heeft FCA een goed eerste halfjaar achter de rug. In het tweede kwartaal werd een winst van 1,155 miljard euro gerealiseerd. Dat is een toename van 260 procent. Gecombineerd met het eerste kwartaal is er tot nu toe 1,796 miljard euro aan de strijkstok blijven hangen, hetgeen meer dan een verdubbeling is (+125 procent) ten opzichte van dezelfde periode in 2016 en het beste resultaat sinds 2011.

De omzet zal dit jaar op 115 à 120 miljard euro uitkomen. Toch blijven analisten kritisch. De schuldenlast werd afgelopen semester namelijk minder hard afgelost dan verwacht. Deze bedraagt nu 4,2 miljard euro. Dat is weliswaar minder dan een jaar geleden (toen de schuld 5,1 miljard euro bedroeg), maar analisten hadden gerekend op een afbouw naar 3,65 à 4,07 miljard euro.

FCA wist afgelopen semester qua verkopen vooral in Azië (+43 procent) sterk te groeien, gevolgd door Latijns-Amerika (+18 procent) en Europa (+ 9 procent). De omzet steeg relatief nog sterker en dat is te danken aan Maserati, waar Fiat Chrysler Automobiles momenteel veel geld mee verdient. Dat merkt plust dankzij de Levante stevig op alle continenten. Op de Noord Amerikaanse markt wist FCA de verkoopschade te beperken tot 1 procent dankzij Jeep en de nieuwe Compass, ondanks het saneren van de Chrysler 200, de Dodge Dart en de Jeep Patriot. In Europa zorgen Alfa Romeo en Fiat (dankzij de Tipo) voor een degelijke verkooptoename.

Marchionne verwacht een goede opvolger voor hem aan te kunnen wijzen die vanaf 2019 het roer moet overnemen. Hij zal zelf de geschiedenis ingaan die Fiat van de ondergang wist te redden door General Motors een poot uit te draaien. Door de overname van Chrysler kon het concern het initiatief weer naar zich toe trekken, onder andere in de vorm van een nieuwe generatie Maserati modellen die nogal wat Amerikaanse techniek aan boord hebben. Voor het Giorgio platform van Alfa Romeo was geen hulp vanuit de Verenigde Staten meer nodig.

Kragujevac

Fiat heeft na een langdurige staking in de Servische Kragujevac fabriek een akkoord bereikt waarbij het Italiaanse management deels voor de eisen van de vakbonden is gebogen. Het basis maandloon gaat omhoog van 320 naar 350 euro. Daarmee wordt het salaris van het fabriekspersoneel op het landelijke gemiddelde gebracht. De oorspronkelijke eis was zelfs een toename van 20 procent, maar men is het eens geworden over 9,5 procent. Fiat kan nu een inhaalslag maken met de productie van de 500L die in de voormalige Zastava fabriek in Servië het levenslicht ziet. Sinds 27 juni is er nauwelijks meer productie gedraaid. Fiat heeft vorig jaar 900 man personeel in de fabriek moeten ontslaan omdat de 500L op de Amerikaanse markt geflopt is. De MPV heeft recentelijk een kleine facelift ondergaan en verkoopt in Europa niet slecht, waardoor er een goed gevuld orderboek voor de 500L is.

500

Na bijna 2 jaar start Fiat weer met de verkoop van de 500 in Brazilië. Daarmee is het iconische model weer iets meer een mondiaal product geworden. De Braziliaanse markt is aan het herstellen en dat maakt het lucratief om de in Mexico gebouwde versie (primair bestemd voor de Noord Amerikaanse markt) weer richting het zuiden te exporteren. De (verwachte) Braziliaanse vraag naar de 500 kan het verkoopverlies in de Verenigde Staten compenseren. Daar is de afzet gedaald naar gemiddeld 14 à 15 duizend exemplaren op jaarbasis. Dat is de helft minder dan in de beginjaren. In Brazilië zal de 500 met een 85 pk sterke 1.4 Fire motor verkocht worden. Die beschikt over een handgeschakelde 5-bak. De Dualogic automaatuitvoering, die vroeger wel in Brazilië verkrijgbaar was, keert niet terug. Fiat komt in 2019 met een totaal nieuwe editie van de 500.

Elektrisch Fiat Fiat Chrysler Maserati

Related Posts

Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht

18 juni 2026

Newsflash: Hyundai i20 N keert terug

16 juni 2026

Newsflash: lagere instapprijs voor Renault 5 E-Tech

14 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.