Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: Toyota komt met ID.Cross concurrent
  • Suzuki wereldwijd nu groter dan Honda
  • Toyota en Waymo starten proefproject voor autonome taxi’s in Japan
  • Aston Martin zakt steeds dieper weg in een schuldenmoeras
  • Trump belooft Audi lager importtarief na aanwezigheid topman op verkiezingsbijeenkomst
  • Volkswagen pauzeert ontwikkeling ID.Golf vanwege financiële problemen
  • Sterke resultaten voor Skoda (het op één na bestverkochte merk van Europa) in 2026
  • Zwakke verkopen in China doen winst Audi bijna 90 procent kelderen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: Toyota komt met ID.Cross concurrent

    24 oktober 2026

    Suzuki wereldwijd nu groter dan Honda

    24 oktober 2026

    Toyota en Waymo starten proefproject voor autonome taxi’s in Japan

    24 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    6.0

    Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

    23 oktober 2026

    Peugeot-rijders boos vanwege storingen in app

    22 oktober 2026

    Koreaanse rechter wijst claim tegen Tesla over FSD af

    22 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Land Rover komt met Allroad concurrent
Toekomstplannen

Land Rover komt met Allroad concurrent

10 januari 20185 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Vorige week berichtte Autointernationaal.nl over de plannen van Jaguar voor een compleet nieuwe XJ. Dat wordt een volledig elektrische liftback à la de Tesla Model S. Je hebt toen ook kunnen lezen dat zustermerk Land Rover het betreffende onderstel, waarvan de ontwikkelingskosten erg hoog zijn, ter kostenspreiding zal gebruiken voor een eigen model: de Road Rover. Daarvan zie je hier de eerste computertekening.

Met de Road Rover (een werktitel, niet de definitieve naam) wil Land Rover de terreinlook stationcars van Audi (Allroad), Mercedes (All Terrain) en Volvo (Cross Country) gaan beconcurreren. Opvallend genoeg wordt dit segment niet door Jaguar bediend, hoewel dat met de XF Sportbrake als basismateriaal best goed zou kunnen. Met een volledig elektrisch alternatief voor de genoemde terreinlook stationcars denkt Land Rover de spotlights op zich gericht te krijgen. Momenteel komen er verrassend veel bestellingen voor de cross-over Jaguar I-Pace binnen en omdat appels nooit ver van de boom vallen, denken de Britten dat er daardoor veel afzetpotentieel zal zijn voor een volledig elektrische, stoer aangeklede stationwagon. Ook omdat Tesla een dergelijk model niet aanbiedt.

Maar Land Rover heeft nog veel meer plannen. Zo zal de opvolger van de Defender, die eind dit jaar wordt voorgesteld, ook als pick-up geleverd gaan worden. Daarnaast broeden de Britten op een SUV met 2 portieren. Daarvan zal komende maart op de autosalon van Genève al een conceptversie worden getoond. Het afzetpotentieel voor SUV modellen zonder achterdeuren is klein (dat weet Land Rover van de eigen, inmiddels gesaneerde Evoque Coupé en heeft men bij de geflopte Mini Paceman kunnen zien), dus we praten hier over een niche, maar dat is precies waar de Britten naar op zoek zijn. Doel is namelijk de Lamborghini Urus en de nog te introduceren SUV van Ferrari te gaan beconcurreren en dat zijn ook niet bepaald volumemodellen. En met een verwachte prijsstelling van 375.000 euro kan Land Rover er toch een dik belegde boterham mee verdienen.

In 2004 toonde Land Rover ook al een conceptstudie voor een SUV met 2 portieren, de Range Stormer (zie foto). Waarschijnlijk gaan de Britten deze typeaanduiding voor de productieversie van het nieuwe ontwerp gebruiken, want de modelnaam werd vorig jaar geregistreerd. De Range Stormer conceptstudie uit 2004 was een prelude van de Range Rover Sport. Omdat het ontwerp inmiddels 14 jaar oud is, kunnen wij nu een compleet ander design verwachten, zonder in te leveren qua herkenbaarheid. De Evoque Coupé bewijst dat Land Rover niet vies is van 2-deurs SUV modellen. Ook de Convertible uitvoering valt feitelijk in deze categorie, evenals de originele Range Rover uit 1970. De Range Rover Stormer zal waarschijnlijk geen torenhoge orderaantallen opleveren, maar dat is niet erg: als er maar op een lucratieve manier voorkomen kan worden dat de doelgroep zaken gaat doen met Ferrari of Lamborghini.

Van geheel andere orde is een mogelijke terugkeer van de Freelander. Daarmee kunnen wél enorme verkoopcijfers gerealiseerd worden, maar er zitten ook haken en ogen aan: de Freelander zou onder de Discovery Sport en Range Rover Evoque in het gamma moeten komen, zowel prijstechnisch (35.000 euro) als qua formaat (4,2 meter). En dat betekent ook een gevaar van kleinere winstmarges. Vallen de verkopen onverwacht tegen, dan zit je ineens opgescheept met een verlieslijdend model.

Land Rover overweegt daarom om de nieuwe Freelander alleen qua formaat onder de bestaande compacte modellen te positioneren en er een typisch lifestyle product van te maken waarvoor hogere tarieven gevraagd kunnen worden. Toch is ook dit scenario niet zonder minpunten, want het vergroot de kans op interne concurrentie met de Range Rover Evoque. De businesscase voor de Freelander is dus lastig, maar ook vol uitdagingen. Inmiddels is het afzetpotentieel voor C segment SUV modellen (Audi Q2, Volvo XC40) 4,92 miljoen exemplaren groot. Verdere groei is aannemelijk. Dus het is logisch dat de verleiding bij Land Rover groot is om daarvan een graantje mee te gaan pikken. Het merk kan op deze manier ook jongere autoconsumenten aan zich binden, met als doel die op termijn door te laten groeien naar klanten voor de grotere modellen. Deze marketingwet was voor Audi reden om haar SUV gamma aan de onderkant uit te breiden met de Q2. Het is een goede zet van de Duitsers gebleken, want inmiddels is de benjamin uitgegroeid tot het populairste Q model.

Dat de nieuwe Freelander nog geen groen licht heeft gekregen, komt doordat Land Rover twijfelt over de technische basis. Men kan het onderstel gebruiken dat ook onder de genoemde Discovery Sport en Range Rover Evoque is te vinden (en dat door Jaguar gebruikt wordt voor de E-Pace), maar inkorten van een bestaande bodemplaat levert nooit een evenredige besparing in kosten en gewicht op. Het is daarom allesbehalve een ideale oplossing. Maar nu de autowereld richting elektrische modellen tendeert, is er ook wat voor te zeggen om met een schone lei te beginnen en de nieuwe instapper (e-Freelander) alleen met een accuset te gaan verkopen. Daarmee heeft Land Rover dan direct een direct antwoord op de compacte elektrische SUV die bij Mini in ontwikkeling is. En wordt interne concurrentie met de bestaande modellen, ook bij een relatief hoge prijsstelling, voorkomen.

Land Rover

Related Posts

Newsflash: Wiesmann is back in the V10 business

15 augustus 2026

Freelander mixt Land Rover met iX3

4 juli 2026

JLR punt de Defender bij

2 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Capabel, maar weinig memorabel: test XPeng L03

23 oktober 2026
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.