Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mercedes plant elektrische herstart A-klasse
  • Hoger eigen risico voor automobilist bij schade door onbekende dader
  • Stellantis verkoopt mogelijk Canadese fabriek
  • Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X
  • Lynk & Co stelt Volvo aan als exclusieve Europese distributeur
  • Newsflash: modellenoffensief van McLaren
  • BMW iX5 Hydrogen doorloopt uitgebreid testprogramma
  • Mitsubishi introduceert nieuwe batterijopties voor Eclipse Cross
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mercedes plant elektrische herstart A-klasse

    10 september 2026

    Hoger eigen risico voor automobilist bij schade door onbekende dader

    10 september 2026

    Stellantis verkoopt mogelijk Canadese fabriek

    10 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    6.0

    Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

    10 september 2026
    8.0

    Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

    8 september 2026

    Nog niet zo lang geleden zou de PureTech motor als ‘betrouwbaar’ zijn bestempeld

    5 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Mercedes-Benz blijft leider in het premium segment
Verkoopcijfers

Mercedes-Benz blijft leider in het premium segment

3 januari 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In 2019 voltooide Mercedes-Benz zijn negende recordjaar op rij. In totaal werden wereldwijd 2.339.562 auto’s afgeleverd; een groei van 1,3 procent. Tegelijkertijd behield Mercedes-Benz voor het vierde jaar op rij zijn leidende positie onder de premium automerken wat betreft de verkochte aantallen.

Het in Stuttgart gevestigde merk was in staat het hoge niveau van het voorgaande jaar te overtreffen in de drie belangrijkste markten, China, Duitsland en de Verenigde Staten. China, de grootste markt van Mercedes-Benz, bleef de belangrijkste stuwende kracht: met 693.443 eenheden werd een stijging van 6,2 procent gerealiseerd; een nieuw recordjaar. Het modeloffensief van vorig jaar, dat meer dan 10 nieuwe of vernieuwde modellen omvatte (waaronder de hierboven afgebeelde tweede generatie CLA Shooting Brake), leidde tot aanzienlijke verkoopimpulsen, met name in de segmenten van compacte auto’s en SUV modellen, en droeg bij aan de stijging van de totale afzet. In 2019 behield Mercedes-Benz zijn marktleiderschap in het premium segment in onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Spanje, België, Zwitserland, Polen, Portugal, Zuid-Korea, Japan, Australië, Thailand, Vietnam, Singapore, Canada en Zuid-Afrika.

Ola Källenius, voorzitter van de Raad van Bestuur van Daimler en Mercedes-Benz: “De realisatie van het negende recordjaar op rij laat opnieuw zien hoe sterk de vraag naar voertuigen van Mercedes-Benz is, ook in tijden van ingrijpende veranderingen in de mobiliteitssector. In het premium segment blijft Mercedes-Benz ook duidelijk de nummer één wat betreft de afzet. Dit bewijst hoe waardevol ons merk is. 2019 was een jaar van grote uitdagingen voor de auto-industrie. Ook de komende 2 jaar zullen meer dan ooit worden gekenmerkt door de transformatie van onze industrie. In deze veeleisende omgeving willen we de afzet verder verhogen en de koers uitzetten om onze positie op de lange termijn veilig te stellen. Door te investeren in nieuwe technologieën en winstgevende omzetgroei te realiseren, effenen we de weg voor Mercedes-Benz om ook in het tijdperk van CO2-neutrale mobiliteit als pionier op het gebied van duurzame luxe een leidersrol te vervullen in het wereldwijde premium segment”.

Voor Mercedes-Benz waren de vijf grootste markten vorig jaar China, Duitsland en de VS, gevolgd door het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea. De in Stuttgart gevestigde onderneming sloot het beste verkoopjaar in zijn geschiedenis af en realiseerde tevens het beste kwartaal ooit (614.319 eenheden, +3,2 procent). In het vierde kwartaal van 2019 verkocht Mercedes-Benz voor het eerst meer dan 600.000 personenwagens binnen één kwartaal. In de maand december werden 205.968 voertuigen afgeleverd, waarmee bijna het hoge niveau van het voorgaande jaar werd gerealiseerd (-0,3  procent).

Britta Seeger, lid van de Raad van Bestuur van Daimler en Mercedes-Benz, en verantwoordelijk voor de verkoopactiviteiten: “In 2019 heeft een groot aantal klanten in China, Duitsland en de VS gekozen voor een Mercedes-Benz. In elk van deze drie belangrijke markten overtroffen we qua afzet het hoge niveau van het voorgaande jaar. Het negende recordjaar is onder meer een gevolg van het succes van ons modeloffensief in de segmenten van compacte auto’s en SUV’s, wat zowel bij bestaande als nieuwe klanten wereldwijd erg in de smaak is gevallen. Wij bieden een breed productportfolio met innovatieve technologie en een emotioneel design. Dit betekent dat we voor elke klantbehoefte het juiste model hebben. Ook dit jaar willen we ons productportfolio met meer dan 10 nieuwe of vernieuwde modellen verder verjongen en in het bijzonder met elektrische modellen uitbreiden”.

Daimler Mercedes-Benz

Related Posts

Mercedes plant elektrische herstart A-klasse

10 september 2026

Newsflash: doek valt voor Skoda Superb

8 september 2026

Mercedes start aandelen inkoopprogramma

28 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
6.0

Haastige spoed is zelden goed: test Leapmotor B03X

10 september 2026
8.0

Een échte Volkswagen: test ID.Polo 52 kWh

8 september 2026
7.0

Blijft achter bij concurrentie qua actieradius en laadsnelheid: test Mazda CX-6e

4 september 2026
8.0

Gisteren GSi, vandaag GSE: eerste test van de elektrische Power-Corsa

1 september 2026
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.